چگونه در دکوراسیون با مبل راحتی قرینه سازی کنیم؟

قرینه سازی به معنی حفظ تعادل با قرار دادن دو عنصر هم وزن در مقابل یکدیگر است. در طراحی دکوراسیون داخلی با قرار دادن مبل راحتی به آسانی می توانید به تقارن برسید اما باید توجه داشته باشید که این مبلمان چگونه و کجا قرار می گیرد.

۵ توصیه برای خرید مبل راحتی

معمولا در اتاق نشیمن مبلی قرار می دهیم که روی آن استراحت کنیم، کتاب بخوانیم، غذا بخوریم، با خانواده و دوستانمان معاشرت کنیم، تلویزیون ببینیم و حتی گاهی بخوابیم. پس این بسیار منطقی است که برای چیزی با این میزان کاربرد، به اندازه کافی فکر و تحقیق کنیم.

بین بگ و اجزای تشکیل دهنده آن

بین بگ ها بهترین گزینه برای دیدن تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، کتاب خواندن و آرامش گرفتن بعد از یک روز کاری خسته کننده هستند چرا که به صورت دلنشینی گرم و نرم و هستند و افراد از نشستن بر روی آنها احساس خوبی دارند.

گران‌ترین مبل‌های راحتی دنیا را بشناسید

برای بسیاری از ما مبل راحتی نماد زیبایی و شکوه اتاق نشیمن است. در واقع مبل راحتی به دلیل ابعاد قابل توجه خود فضای زیادی از دکوراسیون اتاق نشیمن را به خود اختصاص می‌دهد و از این رو نیز توجه زیادی را نیز به خود جلب می‌کند؛ بنابراین چندان جای تعجب ندارد که میزان قابل توجهی از بودجه ما در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی صرف خرید مبل راحتی می‌شود؛ اما گاهی مبل‌های راحتی به دلیل ظرافت در طراحی، مواد مصرفی و شیوه ساخت از چنان زیبایی و جلوه‌ای برخوردارند که خود تبدیل به یک اثر هنری می شوند و افرادی که علاقه مند به برخورداری از امکانات لوکس هستند و یا علاقه مندان به گردآوری یا خرید و فروش آثار هنری  آنها را به قیمت های بسیار گزافی خریداری می کنند. این مبل‌ها که گاه قیمت آنها به چند میلیون دلار می‌رسد معمولاً به تعداد زیادی تولید نمی‌شوند. در زیر با چند نمونه از این مبلمان خاص آشنا می شوید. 

نقش کلیدی مبل دو نفره در اتاق نشیمن کوچک

هنگامی‌که از اتاق‌های نشیمن کوچک صحبت می‌کنیم به فضایی اشاره داریم که گنجایش قرارگیری یک ست کامل مبلمان را در خود ندارد. در برخی موارد هم اتاق‌های نشیمن به‌قدری کوچک هستند که تنها برای یک یا دو قطعه مبل ظرفیت دارند. با این وصف، محدودیت فضا موجب می‌شود تا انتخاب یک محصول بهینه‌شده و سازگار با مساحتی که در اختیار داریم، اهمیت بیشتری پیدا کند؛ اما سؤال اینجاست که در چنین فضاهای کوچکی از چه مبلی استفاده کنیم؟

گردش در بازار مبلمان منزل به روایت خوگر (قسمت سوم)

انتخاب مبلمان منزل مناسب برای فضای نشیمن یکی از دغدغه‌های اصلی ما محسوب می‌شود. جدا از طرح و سبک مورد علاقه، مقوله‌ای که موجب سردرگمی در انتخاب محصول مناسب می‌شود تعداد قطعات مبلمان و چینش‌های امکان‌پذیر آنهاست. در واقع ما با توجه به این قسمت از سری بررسی‌های مبلمان منزل، تلاش کرده‌ایم تا شما را با ست‌ها و نیم‌ست‌های مقرون‌به‌صرفه موجود در بازار و مناسب برای فضاهای مختلف آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

گردش در بازار مبلمان منزل همراه با خوگر (قسمت دوم)

تنوع بی‌نظیر مبلمان منزل در بازار موجب سردرگمی خریداران هنگام انتخاب می‌شود. در واقع مبلمان منزل به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که مبل راحتی تنها یکی از بخش‌های آن به شمار می‌رود. با این وجود مبل‌های راحتی نیز خود به دسته‌های متعددی تقسیم می‌شوند. در قسمت پیش به بررسی برخی مبل‌های جمع‌وجور، توگو و ست‌های راحتی رنگارنگ و متفاوت پرداختیم. اما هرچه به گشت‌وگذار خود در بازار ادامه دادیم با طرح‌های جدید با کاربری‌های متنوع‌تر برخوردیم. در نتیجه تصمیم گرفتیم که در این قسمت نیز به بررسی دیگر گونه‌های مبل راحتی بپردازیم. با ما همراه باشید.

گردش در بازار مبلمان منزل به روایت خوگر (قسمت اول)

گردش در بازار مبلمان منزل با تنوع و تعدد فراوان محصولات داخلی و خارجی، قطعاً شما را حیرت‌زده خواهد کرد. این حیرت به‌طور حتم با کمی ابهام و سردرگمی همراه خواهد بود، چراکه ما با مجموعه وسیعی از مبل‌ها مواجه می‌شویم و با وجود فضای محدود خانه خود به‌سختی می‌توانیم از انتخاب آنها صرف نظر کنیم. در واقع ما به هنگام خرید مبلمان در جنس، فرم و حتی کارایی محصول موردعلاقه خود نیز با تشکیک روبرو هستیم و این موضوع انتخاب مبلمان منزل را به کاری سخت و طاقت‌فرسا بدل می‌کند. نتیجه آنکه تصمیم گرفتیم در این سری مقالات به بررسی محصولات موجود در فروشگاه خوگر بپردازیم و آنها را به لحاظ فرم، کارایی، جنس و قیمت مقایسه و دسته‌بندی کنیم. با خوگر همراه باشید.

۱۰ مدل مبل تک برای ۱۰ چیدمان متفاوت در دکوراسیون داخلی

یک مبل تک چندین کاربرد و هدف در دکوراسیون خانه دارد. اولین و شاید مهم‌ترین آن‌ها این است که یک جای نشستن اضافه بر مبلمان ست و عادی خانه ایجاد می‌کند و به‌عنوان یک فضای نشستن دوم شناخته می‌شود.

دلیل دوم این است که مبل‌های تکی می‌تواند رنگ و بافتی متفاوت و زیبا به اتاق شما اضافه کند. این ویژگی موجب تکمیل دکوراسیون خانه شما می‌شود. به همین علت صندلی‌های تکی اهمیت بسزایی در دکور یک خانه دارند. بخصوص که می‌توانند به‌عنوان یک نقطه کانونی در خانه به کار برده شوند. در ادامه به شما ۱۰ مدل از مبل‌های تک را معرفی می‌کنیم تا هنگام خرید این مبل با شناخت بهتر، مدل مناسب‌تر برای خانه خود را تهیه کنید.

کاناپه اتاق نشیمنتان از شما می‌گوید!

زمانی که از دکوراسیون داخلی صحبت می‌کنیم، معمولا به‌دنبال این هستیم که زیبایی بیشتری را وارد فضای منزلمان کنیم و محیط چشم‌نوازتری را در اختیار داشته باشیم. به‌غیر از این‌ها راحتی نیز همیشه جزء جدایی ناپذیری از طراحی دکوراسیون داخلی‌ست. اما آن‌چه که باید در نظر داشته باشیم این است که دکوراسیون داخلی چیزی بیش از این‌هاست. دکوراسیون باید طوری باشد که نشانی از شخصیت شما داشته باشد. هر آن‌چه که در منزلمان  استفاده می‌کنیم نشان دهند‌ه‌ی علایق و سلایق و روحیات ماست. کاناپه نیز یکی از مهم‌ترین عناصر در فضای اتاق‌نشیمن و به‌طبع دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای‌ست. انواع مختلفی از کاناپه‌ها وجود دارد که ممکن است انتخاب را برای ما سخت کند. اگر بخواهیم بهترین آن‌ها را برای فضای اتاق نشیمنمان در نظر بگیریم، بهتر است بدانیم که هر یک چه حرفی درباره‌ی ما برای گفتن دارند. هر کاناپه با سبک خاصی از دکوراسیون هماهنگی دارد. پس بهتر است که هنگام انتخاب آن درباره‌ی سبک‌های دکوراسیون داخلی و آن‌چه که بیشتر با سلیقه‌ی ما هماهنگ است نیز اطلاعاتی داشته باشیم. در مطلب درباره‌ی آن‌چه کاناپه اتاق نشیمنتان از شما می‌گوید صحبت خواهیم کرد.