شارلوت پریاند
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

آشنایی با طراح معاصر شارلوت پریاند

انواع مبلمان از مهمترین عناصر در طراحی داخلی هستند و باتوجه به کارایی و حجم زیادی که اشغال می کنند باید در طراحی داخلی...

ادامه مطلب

طراحان ماندگار

آشنایی با طراح معاصر کریم رشید

کریم رشید یکی از طراحان پرطرفدار عصر حاضر است که بیش از ۳ هزار طرح تولیدی، ۳۰۰ جایزه و کار در بیش از ۴۰ کشور دنیا در کارنامه این طراح افسانه ای می درخشد. این طراح مصری الاصل متولد سال ۱۹۶۰ و دانش آموخته رشته طراحی صنعتی از دانشگاه کارلتون اوتاواست و در مقطع کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه پلی تکنیک میلان تحصیل کرده است.

ادامه مطلب

جدیدترین مبلمان سوئدی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

میز و صندلی پرلیدیا، جدیدترین مبلمان کمپانی ۱۱۰ ساله سوئدی

برد اسکلون، طراح معروف آمریکایی، با همکاری کمپانی کارل هانسن و پسران موفق به تولید مجموعه‌ بی‌نظیری از میزوصندلی با نام تجاری پرلیدیا شد که برای اولین بار در نمایشگاه مبلمان استکهلم ۲۰۱۸ عرضه شد. مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا نتیجه‌ کنار هم قرار گرفتن تجربیات یک کمپانی تولید مبلمان با سابقه‌ بیش از یک قرن و ایده‌های مدرن و منحصربه‌فرد یکی از برترین طراحان دنیا در حوزه‌ طراحی مبلمان است. در ادامه به بررسی بیشتر مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا می‌پردازیم.

ادامه مطلب

نقاشی های کودکانه که مبلمان شدند
ادامه مطلب
books

اثر جدید مارتین باس و نقاشی های کودکانه ای که مبلمان شدند

مبلمانی که شبیه مبلمان هست و نیست. این اولین توصیفی است که با دیدن آثار مارتین باس به ذهن می‌رسد. آثاری که به راحتی نمی‌توان دکوراتیو یا کاربردی بودنشان را تشخیص داد. در شرایطی که طراحان مبلمان راحتی و عملکرد این اشیا کاربردی را بیش از پیش مورد توجه قرار می‌دهند و در کشاکش با اصول و قوانین هنرهای تجسمی، به ترکیب بندی فرم و رنگ مشغولند، باس خلاف مسیر جریان غالب طراحی مبلمان حرکت کرده است. با آثاری که اصول زیبایی‌شناسی معاصر را به چالش می‌کشد و به ظاهر حتی تعادل بصری ندارد اما حسی خوشایند و نوستالژیک را به مخاطب منتقل و او را کنجکاو می‌کند. مجموعه مبلمان باس با نام «شباهت نزدیک» آثاری هستند که اخیرا در یک گالری هنری در پاریس به نمایش درآمده‌اند. قطعات این مجموعه از دل نقاشی‌های کودکانه بیرون آمده و به همان اندازه ساده و صادقانه هستند. با این هنرمند طراح و آثار و تفکر پشت ایده‌هایش در مصاحبه‌ای که دیزاین بوم ترتیب داده است، بیشتر آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

طراحی مبلمان اسکاندیناوی
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

آشنایی با یازده پیشگام طراحی مبلمان اسکاندیناوی (بخش اول)

مشخصه‌ مبلمان های مدرن اسکاندیناوی، اصل طراحی ظاهری جذاب توام با کاربردی بودن آن‌هاست. ساخت و تلفیق طرح‌های مختلف در مبلمان اسکاندیناوی در کنار ظرافت ایده‌ها، سادگی و مدرنیسم را القا می‌کند.
در ادامه با یازده طراح و معمار اسکاندیناوی آشنا می‌شویم که در ترویج و محبوبیت این سبک از ابتدا تاکنون بسیار اثرگذار بوده‌اند و در میان سایر طراحان و دوست داران سبک اسکاندیناوی بسیار قابل‌ احترام هستند.
 

ادامه مطلب

25 طراح مبلمانی که باید شناخت
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۲۵ طراح مبلمانی که باید شناخت

مبلمانی که شما برای منزل خود برمی‌گزینید یکی از تاثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون منزل است که قطعا با توجه به سلیقه خود و متناسب با سایر عناصر دکوراسیون داخلی آن را برگزیده اید. اما گاهی بعضی از طراحی‌های مبلمان چنان تاثیرگذارند که ناخودآگاه دوست داریم بدانیم چه کسی این ایده‌ای را به مرحله اجرا گذاشته است. در واقع طراحان برجسته و مشهور مبلمان نیز با همین طرح های متفاوت و منحصر به فرد ماندگار شده اند. این موضوع سبب شد تا در این مطلب به معرفی ۲۵ طراح مبلمان که از ایده‌هایی ساده به شهرت جهانی رسیده‌اند بپردازیم.

ادامه مطلب

فلورانس نول بنیان‌گذار برند Knoll
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با فلورانس نول بنیان‌گذار برند Knoll آشنا شوید

بسیاری از برندهای معروف مبلمان که این روزها از رونق بالایی برخوردارند، مدیون تلاش طراحانی هستند که اغلب ما شناخت چندانی از آنها نداریم. یکی از این برندها Knoll نام دارد که این روزها به طراحی سیستم‌های اداری، فایلینگ، ذخیره‌سازی، میز و صندلی، منسوجات و لوازم جانبی برای دفاتر کار، منازل و محیط‌های آموزشی می‌پردازد. این برند را هانس نول در سال ۱۹۳۸ تأسیس نمود و همسرش فلورانس نول نیز در رشد توسعه آن نقش موثری داشت.

ادامه مطلب

از مزون ابژه تا پروژه تهران
ادامه مطلب
سایر

از مزون ابژه پاریس تا پروژه تهران

صندلی در تمدنهای کهن ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و نمونه ی آن را می توان در موزه ی ایران باستان جایی که داریوش بر صندلی شاهی تکیه زده مشاهده کرد. اما در دوران معاصر تولیدکنندگان بیشتر کارهای خود را بر اساس الگوهای وارداتی طراحی کرده و می سازند و کمتر به موضوع طراحی صندلی توجه می کنند و به طور تخصصی نیز این موضوع مورد مطالعه قرار نمی گیرد. در این بین بیژن شافعی و همکارانش معماران خلاقی هستند که به این موضوع از زاویه ی تخصصی پرداخته اند.

ادامه مطلب

صندلی مشاهیر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

صندلی مشاهیر : کریستیانو رونالدو

Nini Andrade Silva طراح خلاق و برجسته ی پرتغالی در یکی از کارهای خود یک صندلی منحصربه فرد برای بازیکن معروف پرتغالی و مهاجم باشگاه فوتبال رئال مادرید اسپانیا کریستیانو رونالدو طراحی کرده است.در حال حاضر برخی معتقدند که این بازیکن یکی از بهترین فوتبالیستهای جهان و یکی از بهترین های تاریخ فوتبال است.

ادامه مطلب