طراحی پایدار
ادامه مطلب
سایر

طراحی پایدار واژه ای آشنا اما غریبه

طراحان و طراحی در تحقق توسعه پایدار و اهداف آن تأثیر بسیاری دارند. یکی از وظایف طراحان حل مشکلات و ارائه راه حل‌ های مبتکرانه از طریق طراحی محصول یا خدمات است. با توجه به مشکلات بحرانی که این روزها زمین و در نتیجه آن انسان‌ ها و جامعه درگیر آن هستند طراحان نقش به سزایی در ارائه راه حل‌ های بهتر و کم ضررتر دارند که می توانند بسیار تأثیرگذار باشند. طراحان می‌ توانند در مراحل تولید از مواد و متریال های مورد استفاده تا بازیافت مؤثر باشند و همچنین با جایگزینی محصولات و خدمات خلاقانه و مناسب در فرهنگ سازی نیز نقش بسیاری داشته باشند.

ادامه مطلب

دکوراسیون جالب یک فروشگاه
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

دکوراسیون جالب یک فروشگاه کفش بچگانه!

در قلب بارسلونا، دکوراسیون داخلی فروشگاه لیتل شوز (Little Shoes) که به کفش کودکان اختصاص دارد، توسط گروهی از معماران “Nabito Architects” طراحی شد. لیتل شوز در طراحی داخلی با مربع های متداومی که تمام دیوارها، کف و سقف ها را فرا گرفته اند بیان شده است!

ادامه مطلب

مبلمانی برای دوستداران حیوانات
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمانی برای دوستداران حیوانات

در بسیاری از کشورها تعداد حیوانات خانگی بسیار زیاد می باشند به عنوان مثال در کشور کره که این مبلمان طراحی و تولید شده است بیش از ده میلیون انسان به همراه حیوان خانگی زندگی می کنند.

ادامه مطلب

غرفه کشور برزیل در اکسپو 2015 میلان
ادامه مطلب
نمایشگاه و غرفه سازی

غرفه کشور برزیل در اکسپو ۲۰۱۵ میلان

اکسپو(Expo) نمایشگاهی جهانی است که هدف آن آموزش عمومی، به اشتراک‌گذاشتن نوآوری‌ها، قدردانی از پیش‌رفت‌ها و ترویج همکاری است. این نمایشگاه هرچندسال یکبار برگزار می‌شود و یک کشور میزبانی آن‌را به عهده دارد و کشور‌ها و سازمان‌های دیگر را به شرکت در این رویداد دعوت می‌کند.

ادامه مطلب

خلاقیت و نوآوری در نورپردازی
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

خلاقیت و نوآوری در نورپردازی توسط لیندزی آدلمن

دست اندرکاران مبلمان و دکوراسیون به اجماع معتقدند که تمامی جنبه های دکوراسیون در ایران یکنواخت رشد ننموده است و بحث در علل و عوامل این رشد ناهمگون نیز بسیار است و اختلاف عقیده هم در خصوص اینکه رده بندی این رشد چگونه است ، وجود دارد ، اما در اینکه رده اول این رشد ،مبلمان اداری و رده آخر برای نورپردازی است ، تقریبا همه متفق القول هستند . در این خصوص سخن بسیار است اما در این مختصر می خواهیم از مواردی که اخیرا در آمریکا در خصوص نورپردازی مطرح شده است ، استفاده کنیم، شاید که ریشه های این عقب ماندگی در بحث نور را بکاویم و در حد امکان طراحان عزیز و دانشجویان معماری و طراحی را به سمت این مبحث رهنمون شویم . به این منظور به طرح نظرات یکی از طراحان جوان و خلاق در خصوص مفاهیم اصلی نورپردازی و چگونگی خلق کالاهای جدید در مبحث نور می پردازیم.

ادامه مطلب

برترین دفاتر اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

برترین دفاتر اداری –(دفتر گوگل در شهر مسکو)

طراحی شعب گوگل در اروپا جز برترین طراحی های دفاتر اداری در جهان می باشد و دفتر گوگل در شهر مسکو نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دفتر توسط شرکت معماری معروف آلمانی Camenzind Evolution طراحی و اجرا شده تا بازتابی از محیطی گرم مانند خانواده را برای کارکنان تداعی کند. مکانی که نیازهای افراد به استانداردهای شرکت برتری داشته و البته هویت روسی قوی را به نمایش بگذارد.

ادامه مطلب

کانسپت دیزاین
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

درباره کانسپت دیزاین; طراحی مفهوم

وقتی که به دنبال معنای عبارت «کانسپت دیزاین» بگردید، به راحتی به معنای یکسان و درستی نخواهد رسید. این عبارت توسط معمارها، گرافیست‌ها، دکوراتورها و طراحان وب معنی شده است. چرا که در تمامی حوزه‌های خلاقانه مانند طراحی محصول، معماری، تبلیغات و غیره استفاده می‌شود و با توجه به زمینه کاری می‌تواند تفسیرهای متفاوتی داشته باشد.

ادامه مطلب

نقاشی های آکودا با اشکال هندسی
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

نقاشی های آکودا با اشکال هندسی برجسته، رنگ های پر جنب و جوش و هیجان برانگیز

آکودا  نقاش اسپانیایی است که در سبک  کاری او ، نقاشی با اشکال هندسی برجسته، رنگ های پر جنب و جوش، ترکیبی از حیوانات و عناصر انسانی در مقیاس های بزرگ بر روی سطوح مختلفی از جمله دیوارهای ساختمانها و اشیاء مختلف دیده می شود.

ادامه مطلب

12