30 کتابخانه از طراحان مشهور
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۳۰ کتابخانه متفاوت از سی طراح مشهور (بخش اول)

امروزه در بیشتر خانه‌ها برای قرار دادن کتاب‌ها از کتابخانه های معمولی و یا در صورت کمبود فضا از شلف و قفسه‌ استفاده می‌کنند. اما بد نیست بدانید که زیبایی کتابخانه تاثیر زیادی در جلوه بیشتر دکوراسیون خانه دارد. در سال‌های اخیر طراحان مبلمان تلاش می‌کنند تا با حفظ کارایی، مفهومی متفاوت از کتابخانه را به ذهن انسان‌ها القا کنند. مفاهیمی که عمدتاً با زیبایی گره خورده‌اند و از اشیا و عناصر طبیعی و تصنعی پیرامون ما الهام گرفته شده‌اند. ما در این مطلب ۳۰ کتابخانه متفاوت از سی طراح مشهور را به شما معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

کتابخانه و کمد
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

شاید کتابخانه و کمدی که می‌خواهید یکی از این‌ها باشد

در دکوراسیون داخلی بیشتر فضاها، کتابخانه و کمد نقش مهمی را ایفا می‌کند. ما از آن‌ها فقط برای قرار دادن کتاب‌ها استفاده نمی‌کنیم. کتابخانه‌ها و کمد‌ها، فضای بیشتری برای جمع و جور کردن و نگه‌داری وسایل در اختیار ما قرار می‌دهند. همچنین تأثیر بصری آن‌ها در دکوراسیون خانه و یا فضای محل کار برای همه مشخص است. اما این‌ها باز هم تنها کاربردهای یک کتابخانه یا کمد نیست. از کتابخانه‌ها می‌توانیم برای قرار دادن بسیاری از تزیینات، برای دکور کردن گوشه‌ای از خانه، پر کردن فضاهای خالی، به‌عنوان پارتیشن‌های چند منظوره و غیره استفاده کنیم. پس شاید شما نیز قصد تهیه‌ی یک کتابخانه را داشته باشید.  و اما با وجود تنوع فراوان مدل و کاربرد در بین کتابخانه‌ها، ممکن است انتخاب محصولی که بیش از همه با سلیقه و نیاز ما هماهنگی داشته باشد کمی سخت به‌نظر برسد. در اینجا از بین محصولات موجود، ده کتابخانه را  به حضورتان معرفی می‌کنیم. شاید شما نیز به دنبال یکی از آن‌ها باشید. 

ادامه مطلب

کتابخانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

کتابخانه، هم جلوه بخش دکوراسیون خانه و هم بازتاب اهمیت و جایگاه فرهنگی کتاب

خانه های مدرن دیگر به اتاق نشیمن ، اتاق خواب و سرویس بهداشتی خلاصه نمی شوند، عنصری که امروزه خانه ها را منحصر به فرد می سازد یک اتاق تلوزیون یا یک کتابخانه زیبا و کاربردی است. در این پست چند نمونه از کتابخانه اعم از مدرن و سنتی که به خانه ی شما جلوه ای خاص می بخشند، به نمایش می گذاریم. داشتن کتابخانه نه فقط به خاطر جلوه ی خاصش دردکوراسیون مفید است بلکه نشان می دهد شما چقدر برای کتاب های خود ارزش قائلید. پس چه خانه ای بزرگ دارید و چه کوچک،حتما برای یکی از آنها جایی را در نظر بگیرید. با افزایش دفتر کارهای خانگی نیاز به این کتابخانه ها روز به روز بیشتر می شود اما لازم نیست که این جزء محبوب خانه، یک اتاق کامل را به خود اختصاص دهد، هر جای کوچکی هم پتانسیل کتابخانه شدن را دارد.

ادامه مطلب

نوروز ، زمانی برای بهره گیری بهتر از کتاب
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نوروز ، زمانی برای بهره گیری بهتر از کتاب و دیگر کالاهای فرهنگی

“بهار”، واژه ای که به همراه خود تازگی و نو شدن را یاد آور میشود. همه ما بی اختیار سعی در بهتر کردن کیفیت زندگیمان داریم. ۱۵ روزی که اکثرمان با مسافرت، دید و بازدید، استراحت و راه های دیگر میگذرانیم. بهتر است میان برنامه هایمان زمانی را به کارهای فرهنگی اختصاص دهیم تا بتوانیم از کلیشه خارج شویم و مفهوم نو شدن را از زاویه دیگر نگاه کنیم.

ادامه مطلب