رویای زندگی در محلی زیبا و دور از شهرها

اینبار می خواهیم از رویای زندگی در محلی زیبا و دور از شهرها لذت ببریم :
گرچه هنوز شهرها جاذبه هایی دارند که نمی توانیم ترکشان کنیم و به دامن طبیعت بازگردیم ، امکاناتی چون پزشکی ، آموزشی ، کار ، درآمدزایی و بسیاری دیگر از مزایای دیگر ، اما چه می شود کرد که ذات ما نیاز به طبیعت دارد و جدا افتادگی از بهشت طبیعت مجازاتی است که خداوند منان آدم و حوا را بوسیله آن مجازات نمود .

سازه هاو نماهای چوبی طبیعی را بیشتر بشناسیم

این سوال بارهای مطرح می شود که از سازه های چوبی طبیعی استفاده کنیم یا خیر؟ این سوال در بین کاربران و طراحان حرفه ای نشان دهنده ی این است که هنوز فواید سازه های چوبی طبیعی را نمیدانیم و شناخت و مطالعه ی بیشتری نیاز  است. پاسخ به این سوال بسیار گسترده است و پتانسیل آن را دارد که در قالب این موضوع کتابی تالیف شود. در این مطلب سعی کرده ایم تا به صورت چکیده از فواید کاربرد سازه های چوبی با شما صحبت کنیم و به صورت فهرست وار به نکات حائز اهمیت اشاره کنیم.

طراحی خانه های چوبی مینیاتوری اثر Jedediah Corwyn Voltz

وقتی عشق به گل و گیاه با خلاقیت و توانایی‌های خاص یک
هنرمند ترکیب می‌شود مشاهده آثاری یگانه و بی‌نظیر که به‌سرعت معروفیت بین‌المللی
پیدا می‌کند چندان دور از انتظار نیست. این اتفاقی است که برای Jedediah
Corwyn Voltz  
هنرمند تصویرگر و نقاش ساکن لس‌آنجلس افتاده است. او که از کودکی عاشق گل و
گیاه بوده و اکنون هم دریک خانه پر از گیاهان سبز زندگی می‌کند، گلدان‌هایی از گیاهان
سبز مختلف و بن سای را دست‌مایه هنرش قرار داده و با ساخت خانه‌هایی مینیاتوری در
اطراف آن نام خود را برای همیشه در این حوزه جاودان کرده است. 

دکور داخلی

پوست چوبی “wood skin “نام متریال کامپوزیتی منحصربه فردی است که  توسط یک تیم ۴ نفره در میلان خلق شده و به تازگی توسعه یافته است.این متریال منحصربه فرد ترکیبی از سختی و صلبیت چوب و انعطاف پذیری منسوجات می باشد.

ده قطعه تاریخی ساخته شده از چوب که از قرن شانزدهم میلادی مورد استفاده آمریکائیان قرار داشته است.

سبکها تغییر می کنند ، اما لوازم مصرفی در محل زندگی آمریکائی ها همواره شامل چند قطعه کلیدی از مبلمان بوده است.

چگونه از گسترش ارتباطات بهره گیری نماییم

طی ده پانزده سال گذشته گسترش تکنولوژی ارتباطات و دنیای وب زمینه برقراری ارتباطات را به سرعت فراهم نموده است ، جوانهای قدیمی تر یادشان هست که ۲۰ سال قبل اگر کاتالوگ مناسبی به دست اهل فن می رسید چه ارزش و قدری داشت و امروز با چند دقیقه وقت گذاشتن آخرین طرح ها در هر زمینه ای قابل دستیابی است ، این را آسان نگیریم و یا از کنارش آسان نگذریم ، تبادل ایده ها و شکوفائی مغز ها دنیا را تغییر داده است ، امروز به آسانی می توان ایده گرفت و تولید کرد منظورم اصلا کپی برداری نیست . گرچه گروهی معتقدند که هرچه فکر کمتر خط خورده باشد بکرتر خواهد بود و خلاقیت و طراوت بیشتری خواهد داشت اما از بحث فلسفی و روانشناسی صرف که بگذریم در دنیای امروز دیدن ایده ها بسیار باعث رشد و نمو در زمینه های مختلف طراحی و تولید شده است . امیدوارم دوستان خلاق ایده های خود را در سایت خوگر طرح نمایند و تبادل ایده ها خلاقیت مضاعف را ایجاد نماید .

شرکت های خلاق طراحی و دکوراسیون : “Two.Six”

شاید طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون در کشور پرتقال ، کمتر در ایران شناخته شده باشد ، اما باید گفت که این کشور در مبحث طراحی و تولید لوازم دکوراسیون داخلی اگر نه در حد ایتالیا ، اما حرف های زیادی برای گفتن دارد .
در اینجا به معرفی یکی از شرکتهای جوان و خلاق از کشور پرتقال در زمینه مبلمان و دکوراسیون می پردازیم :