نورپردازی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نورپردازی

زمانی که لامپ‌های LED با سایر تکنولوژی‌های نورپردازی مقایسه می شوند، برتری های بی شمار این نور نسبت به سایر سیستمهای نورپردازی خودنمایی می کند و مشخص می شودکه این لامپ‌ها به صرفه ترین و هوشمندانه ترین راه حل جهت نورپردازی وجهش بزرگی در فناوری می باشند. در ضمن لامپهای LEDمواد شیمیایی سمی ندارند و ۱۰۰% قابل بازیافت هستند و در کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای نیز موثر می باشند.LED ها انعطاف پذیری بالایی در طراحی دارند و با تنوع در طرح، همچنان نوری با کیفیت و پر بازده تولیدمی کنند.در زیر تعدادی از طراحی های غیر معمول و متفاوت که به کمک این سیستم نورپردازی انجام شده است را مشاهده خواهید کرد.

ادامه مطلب

لوستر کریستال
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

لوستر کریستال

انتخاب لوستر یکی از بخشهای مهم در دکوراسیون داخلی است.بهتر است انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون داخلی،اندازه و متراژفضا انجام شود. برای مثال اگر سبک دکوراسیون، سبکی مدرن است نباید لوسترهای بزرگ و کلاسیک و پرنور انتخاب شود. لوسترهای کوچک و مدرن که اغلب کم نورتر هم هستند برای این سبک دکوراسیون توصیه می‌شود. اگر سبک دکوراسیون، کلاسیک است ،لوستر کریستال می تواند انتخاب مناسبی باشد.البته شایان ذکر است امروزه لوسترهای کریستالی مدرن بسیاری وجود دارد که انتخاب را قدری با مشکل مواجه می کند.

ادامه مطلب

انواع نورپردازی
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

انواع نورپردازی

دنیای نورپردازی سرشار از خلاقیت و فرم های نو است . یکی وسایلی که درانواع نورپردازی مورد استفاده قرار می گیردچراغ یا لوسترهایی است که از سقف اویزان می شود.یکی ازانواع نورپردازی که خیلی مورد استقبال قرارگرفته لامپ ۲۵ است که به خاطر تعداد قطعاتش به این نام خوانده می شود.این محصول جدیددنیای نورپردازی لامپی است مدرن و مجسمه ای که در بسته بندی تخت ارائه شده است و به سرعت به یکی از محصولات پرطرفدار تبدیل شده است.

ادامه مطلب

طراحی سرویس بهداشتی
ادامه مطلب
سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی

در بخش نوسازی یک اتاق زیرشیروانی در شهر Chelsea,Massachusetts ، شرکت Merge Architects دیواری شامل ۴۰۰۰۰ رولپلاک چوبی را برای پوشش خارجی سرویس بهداشتی طراحی کردند.طراحی سرویس بهداشتی متفاوت این شرکت بی نظیراست و توجه بسیاری را به خود جلب کرده.

ادامه مطلب

کافی شاپ Bond به طراحی HACHEM در ملبورن استرالیا
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

کافی شاپ Bond به طراحی HACHEM در ملبورن استرالیا

هنگامی که کافی شاپ Bond به وسیله صاحبان جدید خریداری شد آنها تصمیم گرفتند با حفظ نقاط قوت این محل تغییرات اساسی درراستای ایجاد فضایی متفاوت و مدرن در آن ایجاد نمایند.
درهمین راستاشکل منحنی و طرح کلاسیک فضا حفظ شد در حالی که مبلمان آن کاملا به روز شد و فن آوری های نوین در سراسر کافی شاپ استفاده شدند.Bond اصلی داخل یک پارکینگ ایجاد شده بود.این موضوع از هویت و شکل ساختمان نیز برداشت می شود،فضایی طولانی با سقفی کوتاه که آن را پوشانده است.
صاحبان Bond میخواستند هویت این ساختمان حفظ شود اما مدرنیزه شود.آن ها می خواستند فضایی لوکس و منحصر به فرد ایجاد کنند.

ادامه مطلب

تونل تعاملی نور در دانمارک
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

تونل تعاملی نور در دانمارک

همه روزه تکنیک های نورپردازی متفاو,تی در جهان طراحی و اجرا می شوند.این تکنیک ها را می توان عموما به دو بخش استاتیک (ثابت) و داینامیک (متغیر) طبقه بندی کرد.هر یک از این تکنیک های نورپردازی نیز دارای زیرگروه ها و گستره های متفاوتی هستند.در شاخه نورپردازی های داینامیک ، شاخه ای به عنوان نورپردازی اینتراکتیو (Interactive) وجود دارد ، که علاوه بر قابلیت داینامیک و تغییر حالت ، دارای قابلیت حسگری و شناسایی عواملی از محیط اطراف نیز هست.

ادامه مطلب

45grand مرکز تناسب اندام منحصر به فرد نایک واقع در نیویورک
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

۴۵grand مرکز تناسب اندام منحصر به فرد نایک واقع در نیویورک

۴۵grandدر خیابان سوهو در نیویورک واقع شده است.این مجموعه فضایی برای رویداد ها و خدمات نایک و محیطی برای دعوت از رسانه ها و دیگر مهمانان می باشد.این مجموعه توسط rafael de cárdenas و jen brill طراحی شده است.همچنین از این فضا برای ارائه خدمات دیجیتال، آموزش متخصصان و مربیان و گردهمایی با رسانه ها استفاده می شود.

ادامه مطلب

خانه نور : گذشته، حال ، آینده ..
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

خانه نور : گذشته، حال ، آینده ..

یکی از مفاهیم پایه گذاری شده در حوزه نورپردازی و طراحی نورپردازی مفهوم معماری نور است.بر خلاف تصور اکثر مردم که یک معمار ساده یا یک متخصص برق می تواند طراحی نورپردازی یک بنا را به عهده بگیرد ، نورپردازی بنا نیاز به متخصصی به نام معمار نور دارد. معمار نور کسی است که آشنایی کامل با اصول معماری و طراحی نما ، منابع نوری رایج و مناسب برای نورپردازی ، روانشناسی رنگ نور ، مخاطب شناسی و اصول ابتدایی جامعه شناسی ،اصول اولیه انتقال انرژی،خیرگی و اصول رفع خیرگی داشته باشد.

ادامه مطلب

نکاتی درباره طراحی فروشگاه پوشاک
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

نکاتی درباره طراحی فروشگاه پوشاک

امروزه اهمیت ایجاد فضایی منحصر‌به‌فرد برای جذب مشتری بر کسی پوشیده نیست. برای اثرگذار بودن باید رنگ‌ها، طرح‌ها، نورپردازی و غیره و بادقت و دانش انتخاب شوند چرا که هرکدام از آن‌ها تاثیر بسیاری بر فضا، چگونگی دیده‌شدن اجناس و در نتیجه جذب مشتری دارند. نوع و اندازه فروشگاه نیز در این پارامتر‌ها تاثیر بسیاری دارد.

ادامه مطلب