گالری علوم ریاضی لندن
ادامه مطلب
نمایشگاه و غرفه سازی

گالری علوم ریاضی لندن

تصاویر زیر مربوط به یکی از آخرین پروژه های معمار معروف زاها حدید در فضای داخلی موزه ی علوم لندن است.این بخش از گالری به ریاضیات اختصاص یافته و در آن بیش از ۱۰۰ قطعه گوناگون وابسته به علوم مهندسی ، ریاضیات ، علم و فن اوری به نمایش درامده است .

ادامه مطلب

طراحی مبلمان خلاق توسط زاها حدید
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی مبلمان خلاق توسط زاها حدید

زاها حدید معمار برجسته ی عراقی_ بریتانیایی بود.او اولین بانو و در واقع اولین مسلمانی بود که موفق به دریافت جایزه ی معماری pritzker   در سال ۲۰۰۴ شد . وی در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ جایزه ی معماری strilling  را دریافت کرد.در سال ۲۰۱۲ و در سل ۲۰۱۵ زاها حدید اولین بانویی بود که مدال طلایی RIBA  را دریافت کرد.طراحی های وی از حرکت و جریان برخوردار هستند و با همین ریتم نظم منحصر به فردی را در کارهایشان ایجاد کرده اند.زاها حدید از معماری طبیعت الهام گرفته و علاوه بر طراحی ساختمان و بنا های مسکونی و تجاری ؛ طیف گسترده ای از قطعات مورد استفاده در زندگی را نیز طراحی کرده است. این حوزه شامل طراحی جواهرات، مجسمه، مبلمان و تاسیسات می شود.
نگاهی می کنیم به برخی از طراحی های نوآورانه و خلاق این بانوی معمار:

ادامه مطلب

زاها حدید با الهام از آتش‌فشان میز می‌آفریند
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

زاها حدید با الهام از آتش‌فشان میز می‌آفریند

این محصول که در سال ۲۰۰۷ برای گالری David Gill طراحی‌شده است، میزی است که قسمت‌هایی ماند گلدان یا کاسه را به‌طور یکپارچه در طراحی خود شامل می‌شود. حدید در این طراحی ماده مورداستفاده در میز را کاهش داده است و اشیا موردنظر به خالص‌ترین حالت بر روی میز طراحی‌شده‌اند و قرارگرفته‌اند که نشانه‌ی بارز عملکردگرایی است و این امکان را به ما می‌دهد تا در مورد کاربرد آن‌ها بیش‌تر تفکر و تجدیدنظر کنیم. او همچنین هر عملکردی را باحالتی روان و ارگانیک به میز متصل می‌کند و به نرمی و سادگی بین اجزای مختلف ارتباط برقرار می‌کند.

ادامه مطلب

مبلمان یخی به طراحی زاها حدید
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان یخی به طراحی زاها حدید

زاها حدید اولین سری از مبلمان یخی خود را در سال ۲۰۱۲ به نمایش گذاشت. این محصول یک میز ناهارخوری متشکل از دو بخش است که هر بخش نیز به‌صورت جداگانه می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. این محصول که از پلکسی گلس ساخته‌شده بود، از مایعات و ذوب شدن یخ الهام گرفته‌شده و در گالری David Gill در لندن به نمایش درآمد. صفحه این میز در عین استحکام به‌خوبی حرکت و حالت مایع را نشان می‌دهد و پایه‌های آن نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که زندگی سریع و در حین جاری بودن را تداعی می‌کنند.

ادامه مطلب

"Zaha Hadid " لوستر ترانسپرانت جدیدی طراحی کرد
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

“Zaha Hadid ” لوستر ترانسپرانت جدیدی طراحی کرد

Zaha hadid با همکاری Schumacher طراحی لوستر ترانسپرانتی با نام “آریا” را به پایان رساند

ادامه مطلب

غرفه های پیش ساخته ناهار خوری
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

ارائه غرفه های پیش ساخته ناهار خوری توسط زاها حدید در میامی

برای اولین بار تعداد محدودی از غرفه های پیش ساخته برای بخش
صرف غذا در نمایشگاه طراحی میامی ۲۰۱۵ به نمایش در آمد . 

ادامه مطلب

زاها حدید اولین معمار زن دریافت کننده مدال طلای سلطنتی
ادامه مطلب
بزرگان معماری

زاها حدید اولین معمار زن دریافت کننده مدال طلای سلطنتی در سال ۲۰۱۶

زاها حدید از معماران برجسته بریتانیایی (عراقی‌تبار) در سبک واسازی است.وی در تاریخ ۳۱ اکتبر ۱۹۵۰ در بغداد به دنیا آمد. مدرک ریاضیات خود را از دانشگاه آمریکایی بیروت اخذ کرد و سپس برای تحصیل در مدرسه معماری لندن (AA) راهی لندن شد.

ادامه مطلب