نشیمن شهری چیست؟
ادامه مطلب
فضای باز

نشیمن شهری چیست؟

سطوح نشیمن به عنوان یک عامل بصری، در صورت طراحی صحیح و رعایت الگوهای شهری و استانداردها می‌تواند در ارتقاء کیفیت بصری، زیبایی محیط و رضایت شهروندان بسیار موثر باشد که این فاکتور در شهرهای کشور ما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
نشیمن شهری پیکره یا سطحی افقی با ارتفاع متناسب از سطح زمین است که در محیط عمومی شهر برای نشستن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از نشستن، معمولا رفع خستگی، گذراندن اوقات فراغت، ارتباط اجتماعی و لذت بردن از چشم‌انداز اطراف است.

ادامه مطلب

نیمکتهای خورشیدی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نیمکتهای خورشیدی

ساکنان نیویورک به زودی قادر به شارژکردن تلفن همراه خود در خیابان خواهند بود زیرا قرار است ۵ نیمکت خورشیدی با قابلیت شارژ کردن موبایل در سطح شهر قرار گیرد. نیروی برق لازم برای این کار توسط سلول های خورشیدی نصب شده بر روی نیمکت ها تامین می شود.

ادامه مطلب

صندلی های بادکنکی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

Seungjin Yang صندلی هائی را طراحی می کند که به شکل بادکنک هستند.

 Seungjin Yang  که در سئول کره جنوبی مستقر است، مجموعه ای از صندلی را طراحی نموده است که “سری بادی” نامیده است. او این صندلی ها را با رزین های اپوکسی پوشش داده است و به نحوی آماده نموده است که توان نشستن انسان روی آن را ایجاد کرده است. انگیزه ای که او از طراحی این محصول جدید ارائه می نماید ، نیاز به انتقال خاطرات کودکی به روند ساخت و تولید مبلمان می باشد. او برای اولین بار با دمیدن در بادکنک ها،  به اشکال و اندازه های مورد نیاز اینکار را شروع نمود و سپس آنها را به فرم صندلی مورد نظر در آورده است.

ادامه مطلب

نیمکت پارک
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

نیمکت پارک

خیابان‌ها، پارک‌ها و فضاهای عمومی از مهم‌ترین فضاهای شهری هستند و چگونگی ساختار آن‌ها می‌تواند بررفتار و فرهنگ شهر نیز تاثیر بسیاری داشته باشد. پارک‌ها یکی از فضاهایی هستند که افراد زیادی با سنین و ویژگی‌های متفاوت هریک به نوبه خود در آن وقت می‌گذرانند و به همین دلیل طراحی آن‌ها حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

طراحی نیمکت در آغوش طبیعت
ادامه مطلب
فضای باز

طراحی نیمکت در آغوش طبیعت

نیمکت‌ محل تمرکز بسیاری از فعالیت‌هاست، مکانی است برای میانسالان و افراد سالمند برای درد ودل کردن است.نیمکت‌ها، ملموس‌ترین قسمت از مبلمان شهری از دیدگاه شهروندان یک شهر است که در تمام اماکن عمومی کاربرد دارد.بهترین جا برای دانش‌آموز و دانشجوی اهل مطالعه و موضعی خاص برای مادران است تا ضمن این‌که فرزند خود را زیر نظر دارند، با دوست جدیدشان صحبت کنند.

ادامه مطلب

طراحی و ساخت نیمکتی زیبا
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی و ساخت نیمکتی زیبا

این نشیمن خوش طرح در سال ۲۰۱۴ توسط دو طراح Malgorzata Knobloch و Igor Wiktorowicz طراحی شده است .قسمت نشیمن این چهارپایه از نیمی از تنه درخت ساخته شده است و به صورتی که نماد بارزی از چوب را به نمایش می گذارد ، تضاد واضحی با برش فنی فلز با لیزر در کنار آن دارد.

ادامه مطلب

صندلی شهری
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

‘MINAMORA’ صندلی شهری طراحی شده به منظور ارائه در فضای نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵

نام کالا: مینامورا
طراحان : Benedetta Tagliabue ,و MAKOTO FUKUDA
شرکت مجری طرح : Miralles Tagliabue EMBT
نوع محصول : مبلمان شهری ، نیمکت

ادامه مطلب