میز و صندلی پرلیدیا، جدیدترین مبلمان کمپانی ۱۱۰ ساله سوئدی

برد اسکلون، طراح معروف آمریکایی، با همکاری کمپانی کارل هانسن و پسران موفق به تولید مجموعه‌ بی‌نظیری از میزوصندلی با نام تجاری پرلیدیا شد که برای اولین بار در نمایشگاه مبلمان استکهلم ۲۰۱۸ عرضه شد. مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا نتیجه‌ کنار هم قرار گرفتن تجربیات یک کمپانی تولید مبلمان با سابقه‌ بیش از یک قرن و ایده‌های مدرن و منحصربه‌فرد یکی از برترین طراحان دنیا در حوزه‌ طراحی مبلمان است. در ادامه به بررسی بیشتر مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا می‌پردازیم.

مبلمان کشویی

Batea Family نام مجموعه ی خلاقانه ی مبلمانی است که با الهام ازسینی سنتی پذیرایی طراحی شده است.این مجموعه شامل میزهایی است که در طراحی آنها از عناصر کشویی استفاده شده و همچنین دارای فضاهای ذخیره سازی مخفی متعددی است . تمامی قطعات این مجموعه به سادگی توسط کاربر قابل مونتاژ می باشند و می توان آنها را به صورت ترکیبات متعدد به کار برد و در ضمن برای فضاها و استفاده های مختلف تنظیم کرد.

مبلمان شیک

تصاویر زیر مربوط به یک صندلی راحتی و میز عسلی می باشد که توسط Peter Qvist طراحی شده اند.تضاد میان سادگی و پیچیدگی ،همان چیزی است که این مبلمان را منحصربه فرد می کند.

“Kruikantoor” دفتر کار کاملی که به سادگی قابل حمل و نقل می باشد.

“Tim Vinke” تیم وینکه طراح هلندی این بلوک است که مانند قطعات یک پازل ، تبدیل به یک محل کار کامل می شود.

میز و صندلی مخصوص کودکان

چند سالی است ، علاوه بر تخت خواب کودک و الزامات مربوط به آن که جزء لوازم ضروری بوده و سابقه طولانی در تولید و عرضه دارد ، مساله مبلمان کودک و نوجوان با نگرشی جامع و جدی مورد نظر طراحان و تولید کنندگان مبلمان و دکوراسیون در جهان قرار گرفته است و البته در ایران نیز حرکتهایی در این زمینه آغاز شده است که لیکن همچون بسیاری از موارد دیگر هنوز فاصله زیادی با کشورهای پیشرفته دارد ، امیدواریم با طرح مباحثی در این زمینه توسط بزرگان طراحی و تولید ، ما هم به کودکانمان که آینده سازان این مرز و بوم هستند بیشتر بپردازیم .

چیدمان بالکن

بالکن و تراس خانه جزء آن بخش هایی می باشد که در کشور ما چندان اهمیتی به آن داده نمی شود. تراس و بالکن در ایران بیشتر یا برای پهن کردن لباس ها از آن استفاده میشود یا بعنوان انباری برای ریختن وسایل بلا استفاده ولی نوع چیدمان و کاربری تراس در دیگر کشورهای دنیا کمی متفاوت است آنها به تراس و بالکن به چشم یک نشیمن بهاری و تابستانی نگاه می کنند و ارزش زیادی برای این بخش خانه قائل هستند.

بالکن و تراس منزل خود را دست کم نگیرید از همین فضای محدود و کوچک با کمی خوش سلیقگی می توان بهترین بهره را برد و به یک فضای نشیمن سبز و با طراوت تبدیل کرد که بتوان به هوای آن لحظاتی را از زیر سقف و چهارچوب سیمانی خانه فرار کرد.