مدرسه متفاوت
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

این سیزده مدرسه متفاوت را بشناسیم (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مطلب گفتیم پایه و اساس آموزش، خلاقیت و نوآوری است. نوآوری در آموزش‌وپرورش می‌تواند از روش‌های متفاوتی ایجاد شود و علاوه بر سیستم آموزشی، معماری و دکوراسیون داخلی مدارس نیز نیازمند نوآوری هستند. در ادامه این مطلب به سراغ مدارس متفاوت دیگری رفته‌ایم که با طراحی هوشمندانه خود، دانش‌آموزانی خلاق، با بهره هوشی بالا را برای زندگی واقعی آماده و آن‌ها را توانمند و پخته وارد جامعه کرده‌اند. با این ۷ مدرسه مدرن در ادامه بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

طراحی مدرسه ای پیشرفته در کره جنوبی
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

طراحی مدرسه ای پیشرفته در کره جنوبی

اکثر کشورها سیستم آموزشی خاصی دارند، که طبق این سیستم شرکت در مدارس اجباری می‌باشد. نام مقاطع آموزشی در کشورهای مختلف متفاوت است که عموما شامل مدارس ابتدایی برای کودکان و راهنمایی برای نوجوانانی که تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، می‌شود.هر طرحی دارای اصول اولیه است که این اصول خلاقیت در طرح را از بین نمی‌برد بلکه طرح را از آشفتگی می‌رهاند.طراحی و ساخت یک مدرسه موفق زمانی میسر است که همکاری همه جانبه بین مسئولین مدرسه ساز ، کارشناسان حوزه آموزشی ، نهاد های محلی در نزدیکی سایت مدرسه با معماران و مهندسین در تمامی سطوح روند پروژه انجام پذیرد .

ادامه مطلب

فضا چگونه بر آموختن تاثیر می‌گذارد؟
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

فضا چگونه بر آموختن تاثیر می‌گذارد؟

می‌توان گفت با وجود پیش‌رفت بسیار و حضور معماری در زندگی ما شاید معماری و طراحی مدارس به اندازه اهمیت آن مورد توجه قرار نگرفته باشد. مدارس و دانشگاه‌ها مکان‌هایی هستند که افراد در کودکی و جوانی خود زمان بسیاری را در آن‌ها سپری می‌کنند و بسیار تاثیرگذار هستند بنابراین راحتی و طراحی درست‌آن‌ها هم از نظر آموزشی و یادگیری و هم سلامت بسیار اهمیت دارد.

ادامه مطلب