راهروهای معلق، گریز از یکنواختی وضعیت استقرار کارکنان در محیط ادارات
ادامه مطلب
فضای اداری

راهروهای معلق، گریز از یکنواختی وضعیت استقرار کارکنان در محیط ادارات

جدا افتادن از طبیعت ، نور خورشید و هوای آزاد ، مفهومی است که بسیاری از ما آنرا در محل کار خود تجربه نموده ایم. این وضعیت در طولانی مدت مسلما ایجاد مسائل روانی متعددی مانند حالت افسردگی و خستگی مفرط می نماید.

ادامه مطلب

قهرمانان کاغذی!!
ادامه مطلب
فضای اداری

قهرمانان کاغذی!!

چگونه با استفاده از ۸۰۰۰ قطعه کاغذ رنگی ، دیواری کسل کننده را می توان به یک نمائی گرم برای نمایش چند قهرمان تبدیل نمود به نحوی که جذابیت بسیاری نیز داشته باشد

ادامه مطلب

طرح های نوین در محیط های اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

طرح های نوین در محیط های اداری، (بخش دوم)

بعضی دفاتر کار خسته کننده و کسالت آفرین هستند ، اما به طور قطع همه دفاتر کار چنین نیستند ، همه ادارات احساس یکسانی را در کارکنان و مراجعین ایجاد نمی کنند . بعضی مدیران اماکن کاری را به نحوی ایجاد می کنند که کارکنانشان با انرژی بیشتری به کار بپردازند و خلاقیت بیشتری بروز دهند . برای شرکت های پیشرویی مثل گوگل ، که نیاز به کارکنانی باهوش ، خلاق و خواستار رشد دارند ، می باید فضای کار این کارکنان جوان و هوشمند را نیز به نحوی فراهم کنند که از هر جهت ، مناسب رقابت و فعالیت خلاقانه باشد .

ادامه مطلب

چرا طراحی محیط کار خود را دوست ندارید؟
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چرا طراحی محیط کار خود را دوست ندارید؟

بسیاری از ما نزدیک به سه دهه، بیش از ۸ ساعت از طول روز را کار می‌کنیم. این یعنی حدود ۱۰ سال از عمر خود را به کار کردن می‌گذرانیم. اما سؤال اینجاست که تا چه اندازه محیط مناسب کار کردن برای ما اهمیت دارد؟ آیا به اندازه تخت خواب، اتاق نشیمن یا آشپزخانه منزل به محیط کار خود نیز اهمیت می‌دهیم؟ پاسخ این سؤال بدون شک برای بسیاری از ما منفی است، ما محیط کار خود را دوست نداریم بدون آنکه حتی دلیل مشخصی برای آن داشته باشیم و صرفاً می‌دانیم که نمی‌توانیم با فضای کار خود ارتباط برقرار کنیم. از این رو، در این مطلب تصمیم گرفتیم به جای ارائه راه حل‌هایی برای زیبایی فضای کار، به شما بگوییم که چرا محیط کار خود را دوست ندارید؟

ادامه مطلب

محیط کار خلاقانه
ادامه مطلب
فضای اداری

چه کنیم تا محیط کار خلاقانه ای داشته باشیم

امروز فضای کسب‌وکار بسیار بیش از گذشته رقابتی شده و موفقیت یک کسب‌وکار درگرو عوامل مختلفی است که یکی از مهم‌ترین آنها، نیروی انسانی است. اکثر کارکنان یک سازمان بیش از یک سوم از زمان شبانه‌روز خود را که درواقع با احتساب زمان خواب یک‌دوم از زمان مفید شبانه‌روز محسوب می‌شود در محل کار خود می‌گذرانند، محیطی که معمولاً در بهترین حالت تنها یک گلدان و پنجره است که نشانی از فضای خارج از دفتر دارد.
با توجه به اهمیت افزایش بهره‌وری برای یک سازمان  لازم است تا به حد کفایت به نیازهای نیروی انسانی دقت شود. یک محیط کار مولد و خلاق می‌تواند شورونشاط را در افراد سازمان تقویت کند و درنهایت آنها را تشویق به فعالیت بیشتر و کیفی‌تر کند. 

ادامه مطلب

ساختار دکوراسیون اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

قرن بیست و یکم وتغییرات بنیادی در ساختار دکوراسیون اداری

با ورود به قرن بیست و یکم و تحولاتی که در تکنولوژی ارتباطات واقع شده است، وظایف کارکنان و نحوه عملکرد ایشان نیز تغییر کرده و به نظر می رسد این تغییرات باعث شده که پارادایم های چگونگی طراحی داخلی ادارات و نحوه اسکان نیز تغییر یابد . البته این تغییرات بنیادی را در شرکت هایی که با تکنولوژی های جدید درگیر هستند ، بیشتر می توان مشاهده کرد. با نگاهی به چگونگی طراحی داخلی ساختمان جدیدی از ماکروسافت می توانیم به صورت عملی با این تغییرات آشنا شویم. با ارائه این گونه مقالات سعی داریم تا نمونه هائی از این طراحی نوین را در معرض دید متخصصین محترم قرار دهیم تا شاید با سرعت بیشتری این تغییرات در ساختار های اداری کشورمان نیز جاری گردد و شاهد ساختارهای اداری مدرن تری در سازمانهای کشورمان باشیم.

ادامه مطلب