خانه‌های زیست محیطی
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

با طراحی خانه‌های زیست محیطی آشنا شویم

بهتر است همین ابتدا از شما بپرسیم که خانه‌های زیست محیطی یا Eco Home برای شما چه مفهومی دارند؟ احتمالاً برای شما نیز هیچ تعریف واحدی به ذهن نمی‌رسد. شاید نزدیک‌ترین تعریف از یک خانه زیست محیطی، فضایی باشد که در آن از مواد و فناوری‌هایی استفاده می‌شود که موجب کاهش نیاز به انرژی و تأثیر مثبت بر محیط زیست شود. در برخی تعاریف دیگر نیز عناوینی نظیر «سازگار با محیط زیست»، «زندگی سالم» و «مواد پایدار» به چشم می‌خورد اما در مجموع سؤال اینجاست که یک خانه زیست محیطی چگونه طراحی و ساخته می‌شود؟ اگر به دنبال پاسخ به این سؤال هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ادامه مطلب

طراحی پایدار چیست
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی پایدار چیست؟

شاید همه ما عبارت "طراحی پایدار" را در زمینه‌های مختلف طراحی و معماری شنیده باشیم، اما این عبارت به چه معناست و چه ویژگی‌هایی دارد، برای ما نا آشنا است.

ادامه مطلب

Green Varnish به طراحی استودیو Nomad
ادامه مطلب
فضای باز

Green Varnish به طراحی استودیو Nomad

این استودیو در حال آماده سازی دومین طراحی اش می باشد که در ماه May سال ۲۰۱۶ نصب و ایجاد خواهد شد. هر دو کانسپت که با هم ارتباط پیدا می کنند، جزو یک کار هستند که در دو بخش ساخته شده اند.

ادامه مطلب

خانه ای دوست دار محیط زیست
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

خانه ای دوست دار محیط زیست

گروه Jamison Architects ، خانه Bach House واقع در Queensland,Australia را طراحی کرده اندکه نمونه ای بسیار خوب از بهره گیری مناسب از محیط زیست و استفاده از منابع طبیعی برای خودکفایی ساکنان آن است

ادامه مطلب