طراحی متفاوت مجموعه نوری 38
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

طراحی متفاوت مجموعه نوری ۳۸

شیشه‌گری هنر شکل دادن به شیشه است. هنرمند در این هنر، ابتدا ماده شیشه را حرارت می‌دهد تا نرم و نیمه مایع شود.سپس بوسیله دستها یا ابزار مخصوص یا دمیدن اشکال زیبایی را با آن پدید می‌آورد.

ادامه مطلب

طراحی گرافیکی با استفاده از موتیفها و نقوش هندی
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

طراحی گرافیکی با استفاده از موتیفها و نقوش هندی

موتیف در نقّاشی و هنرهای تجسّمی و نمایشی و ادبیات به‌کار می‌رود و مهمترین ویژگی آن در این هنرها خصلت تکرار‌شوندگی و برانگیزندگی آن است.بحث از موتیف در نقد و تحلیل جنبه‌های ساختاری و محتوایی آثار فواید و کارایی‌های بسیاری دارد.با توجّه به تنوّع عناصری که می‌توانند کارکردِ موتیف داشته باشند( شامل: موقعیّت، واقعه، عقیده، تصویر، شخصیّت نوعی، ویژگی بارز یک شخصیّت، مضمون مکرّر و نقوش…) این اصطلاح با اصطلاحات دیگری ارتباط می‌یابد که عبارتند از: درونمایه، تپس، لایت‌موتیف، کهن‌الگو.

ادامه مطلب

طراحی به سبک مینیمالیستی
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

طراحی به سبک مینیمالیستی

در دنیای پر هیاهوی امروزی رویکرد بیشتر اشخاص رسیدن به فضایی آرام. انرژی بخش و در عین حال ساده است. طراحی هایی با سبک مینیمالیستی از این نوع هستند. که در عین زیبایی به سادگی در دسترس می باشند.

ادامه مطلب

طراحی متفاوت جهت برقراری ارتباط مناسب تر
ادامه مطلب
فضای اداری

طراحی متفاوت جهت برقراری ارتباط مناسب تر

گروه طراحی و معماری Menéndez and Gamonal Arquitectos میزی با ساختاری غیر متعارف را برای لابی یکی از سالن های دانشگاه Milan Campus at Oviedo University in Asturias اسپانیا ساخته است. این میز با هدف تعامل بیشتر میان دانشجویان طراحی شده و به اجرا درآمده است . بنابر اظهارات تیم طراحی، طرح این میز بر این اساس استوار بوده است که فضایی به همراه مبلمان و نور برای استراحت، صحبت و کار گروهی میان دانشجویان فراهم گردد.ایده ی اولیه این میز از پالت نقاشی گرفته شده و با استفاده از چوب و پایه های استیل طراحی و ساخته شده است.نقل از وب سایت گروه معماران آرال

ادامه مطلب