صندلی هایی که در ICFF Editors awards برنده شدند!!!

این جایزه ای است که هر سال ICFF بعد از شناسائی و دعوت از طراحان و تولید کنندگان درجه یک به محل “Javits Center” و سپس از میان ایشان توسط چشمان تیزبین متخصصان در ۱۶ بخش مختلف برندگان را مشخص می نمایند ، که یکی از این بخشها صندلی می باشد.

تاریخچه استفاده از لوله های فلزی در ساخت مبلمان، سیر تولید صندلی در قرن نوزدهم

تاریخچه استفاده از فلز آهن به یکهزار سال قبل از میلاد بر می گردد و طی سالیان به تدریج استفاده از آهن گسترده تر شد. اما لوله کشی آب از نیمه قرن هفدهم در آمریکا آغاز شد. استفاده از لوله های فلزی در لوله کشی آب به مفهوم امروزی آن در نیمه دوم قرن نوزدهم گسترش ویژه یافت . لیکن نیم قرن بعد بود که بهره گیریی از لوله های فلزی در ساخت مبلمان و به خصوص صندلی توسط برخی از معماران خلاق آغاز شد همچون سایر نوآوری ها. البته که در ابتدا نیاز به زمان بود تا این سبک از طراحی و تولید مبلمان از طرف عامه مردم مورد پذیرش قرار گیرد . گرچه لوله های فولادی در ساخت تخت ها و برخی دیگر از لوازم بیمارستانی از حدود ۱۸۹۰ مورد استفاده قرار گرفت .

طراحی با حداقل ضایعات بخش اول

در نیمه دوم قرن بیستم به تدریج بر اهمیت مساله حفظ محیط زیست افزوده شد و با توجه به خساراتی که بشر طی قرن گذشته به علت گسترش صنایع و استفاده بی رویه از منابع زمین ، بر طبیعت وارد نمود ، به تدریج جامعه جهانی متوجه شد که اگر به حفظ محیط زیست توجه نشود امکان زندگی در حیطه سیاره مان به تدریج محدود خواهد شد . به همین دلیل نحوه استفاده از منابع طبیعت مورد توجه جدی قرارگرفت و یکی از مواردی که می تواند به این امر کمک نماید ، کاهش ضایعات مواد اولیه در تولیدات صنعتی می باشد .

مبل چوب پنبه ای (Lucie Koldova)

مبل چوب پنبه ای طراحی شده بوسیله “Lucie Koldova” لوئیس کولدوا طراحی از جمهوری چک می باشد. وی پس از فارغ التحصیل شدن از آکادمی هنر در سال ۲۰۰۹ در پراگ شروع به فعالیت در حوزه معماری کرد، سپس به پاریس رفت و در ۲۰۱۲ استودیوی هنری خود را تاسیس کرد و در زمینه های مبلمان و نورپردازی به طراحی کالا مشغول شد .

مبلمانی برای دوستداران حیوانات

در بسیاری از کشورها تعداد حیوانات خانگی بسیار زیاد می باشند به عنوان مثال در کشور کره که این مبلمان طراحی و تولید شده است بیش از ده میلیون انسان به همراه حیوان خانگی زندگی می کنند.

طراحی با حداقل ضایعات- قسمت دوم

از نیمه دوم قرن بیستم به تدریج بر اهمیت حفظ محیط زیست افزوده شد و با توجه به خساراتی که بشر طی قرن گذشته به علت گسترش صنایع و استفاده بی رویه از منابع زمین ، بر طبیعت وارد نمود ، به تدریج جامعه جهانی متوجه شد که اگر به حفظ محیط زیست توجه نشود امکان زندگی در حیطه سیاره مان به تدریج محدود خواهد شد . به همین دلیل نحوه استفاده از منابع طبیعت مورد توجه جدی در جهان قرارگرفت و یکی از مواردی که می تواند به این امر کمک نماید ، کاهش ضایعات مواد اولیه در تولیدات صنعتی می باشد .

سیر تکامل تاریخی مبلمان به روایت تصویر

آنگونه که از شواهد تاریخی مشخص است انواع مبلمان از دوره نوسنگی مورد استفاده قرار می گرفته‌ است. نیک می‌دانیم که درگذر زمان مبلمان لوکس و منحصر‌به‌فرد مصر باستان به مبلمانی با طراحی ساده و کاربردی به سبک باهاوس تغییر پیدا کرده اما اینکه این سیر تحول به چه شکل بوده، سوالی است که شاید رسیدن به پاسخ آن نیازمند ساعت‌ها مطالعه باشد. تصاویر متحرکی که در ادامه این مطلب مشاهده خواهید کرد، در سفری جذاب به دنیای مبلمان، شما را با این سیر تکامل آشنا خواهد کرد.

میز و صندلی پرلیدیا، جدیدترین مبلمان کمپانی ۱۱۰ ساله سوئدی

برد اسکلون، طراح معروف آمریکایی، با همکاری کمپانی کارل هانسن و پسران موفق به تولید مجموعه‌ بی‌نظیری از میزوصندلی با نام تجاری پرلیدیا شد که برای اولین بار در نمایشگاه مبلمان استکهلم ۲۰۱۸ عرضه شد. مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا نتیجه‌ کنار هم قرار گرفتن تجربیات یک کمپانی تولید مبلمان با سابقه‌ بیش از یک قرن و ایده‌های مدرن و منحصربه‌فرد یکی از برترین طراحان دنیا در حوزه‌ طراحی مبلمان است. در ادامه به بررسی بیشتر مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا می‌پردازیم.

ضایعات سرامیکی یا مبلمان مدرن؟

هفته دیزاین شنژن (SZDW) که هرساله در اواخر ماه آوریل در شهر شنژن برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین و بهترین رویداد بین‌المللی و حرفه‌ای طراحی در چین است. این رویداد با هدف ایجاد یک پلتفرم بین‌المللی برای تبادل، نشان دادن و ارتقا طراحی شنژن شکل گرفته‌ است. همچنین افزایش روابط شنژن و دیگر مناطق از دیگر برنامه‌هایی است که این رویداد دنبال می‌کند. یکی از خبرسازترین پروژه‌هایی که در هفته دیزاین شنژن ۲۰۱۸ رونمایی شد؛ پروژه استودیو بنتو بود، پروژه‌ای که با یک ورکشاپ و نمایشگاه زنده مخاطبان این رویداد را غافلگیر کرد. در ادامه از این پروژه بیشتر بخوانید.