صندلی یادآور خاطرات کودکی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی یادآور خاطرات کودکی

ایده‌ها اغلب از ساده‌ترین تصورات ممکن پدید می‌آیند، تصوراتی که بسیاری از ما هر روز ده‌ها مورد از آنها را از سر می‌گذرانیم و فراموش می‌کنیم؛ اما هستند کسانی که این فکرهای کوچک را رشد می‌دهند و از آنها  ایده‌هایی خلاقانه برای ساخت اشیا و وسایل مختلف می‌گیرند. مبلمان خمیری نیز نام سری محصولی است که هنرمندی به نام توماس بارگر (Thomas Barger) که خود یک جوان بیست و پنج ساله است با الهام از تجربیات کودکی خود آنها را طراحی کرده است. این صندلی‌های دوست‌داشتنی شباهت زیادی به یک کاردستی خمیری در ابعاد بزرگ دارد و امسال در نمایشگاه مبلمان نیویورک  به نمایش در آمده است.

ادامه مطلب

مبلمان کودک
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان کودک

طراحی به نام Nataša Njegovanović مبلمانی به نام ‘Avila’ را برای کودکان طراحی کرده است. این مبلمان علاوه برجذابیت به عنوان اسباب بازی دارای آیتمهای کاربردی متنوعی نیز می باشد.

ادامه مطلب

مهدکودک Kita Hisa
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک Kita Hisa

مهدهایی که با هدف آموزش و نگهداری کودکان، پا گرفته است این روزها نقش به سزایی در تربیت کودک دارند و عنصر مهمی در مسیر تربیت کودک محسوب می‌شوند.بررسی‌ها نشان می‌دهد که عوامل مهمی که در تعیین کیفیت یک مهد کودک موثر است به جنبه‌های مختلف آن باز می‌گردد. در این بررسی‌ها مشخص شده کمیت گروه (تعداد کودک در یک مکان واحد)، نسبت مراقب به کودک، آمادگی تحصیلی مراقب، تعهد شخصی مراقب به یادگیری و مراقبت کردن از کودکان جزو ویژگی‌های یک مهدکودک خوب و مناسب محسوب می‌شود.

ادامه مطلب