ضایعات سرامیکی
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

ضایعات سرامیکی یا مبلمان مدرن؟

هفته دیزاین شنژن (SZDW) که هرساله در اواخر ماه آوریل در شهر شنژن برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین و بهترین رویداد بین‌المللی و حرفه‌ای طراحی در چین است. این رویداد با هدف ایجاد یک پلتفرم بین‌المللی برای تبادل، نشان دادن و ارتقا طراحی شنژن شکل گرفته‌ است. همچنین افزایش روابط شنژن و دیگر مناطق از دیگر برنامه‌هایی است که این رویداد دنبال می‌کند. یکی از خبرسازترین پروژه‌هایی که در هفته دیزاین شنژن ۲۰۱۸ رونمایی شد؛ پروژه استودیو بنتو بود، پروژه‌ای که با یک ورکشاپ و نمایشگاه زنده مخاطبان این رویداد را غافلگیر کرد. در ادامه از این پروژه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب

برندگان Adesign awards
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

برندگان Adesign awards در سال ۲۰۱۷ : میز کار Wee!

همه افراد در زندگی روزمره‌شان با صندلی‌های غیراستاندارد مواجه هستند. کودکان در مدارس و کلاس‌های درس، بزرگسالان در محل کار و هر دوی آنها در منزل بر روی صندلی و مبل‌هایی می‌نشینند که سلامت آنها را تهدید می‌کنند. وجه مشترک مشکل اغلب این مبل‌ها و صندلی‌ها سکون و عدم تحرک بدن است که به مرور عوارض مفصلی و استخوانی شدیدی ایجاد می‌کند. اما حالا سوال این است که می‌توان محصولاتی استاندارد، ارزان، ساده و سرگرم‌کننده خلق کرد که در عین برآورده کردن نیازهای روزمره، کاربران خود را نیز کمی به تحرک وادارند؟ یکی از برندگان مسابقه آ دیزاین اوراد با طرحی خلاقانه این چالش را با طراحی صندلی WEE به این چالش پاسخ داده‌‌است.

ادامه مطلب

میز کار عجیب
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از نوعی دیگر: یک میز کار عجیب و غریب با دو پایه!

ساده‌ترین میز را در ذهن خود تصور کنید. این میز بی‌شک از یک صفحه و چهارپایه تشکیل می‌شود که طبیعتاً وظیفه ایجاد تعادل بر عهده آنهاست. با این حال، طراحی به نام ژیانگ گوآن یک میز دو پایه طراحی کرده که برای حفظ تعادل از کاربر خود کمک می‌گیرد. این میز اگرچه کاربردی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی نو به ارتباط انسان با مبلمان و شیوه صحیح نشستن دارد.

ادامه مطلب

طراحی مبلمان خلاقانه: قفسه‌بندی مدولار همه فن حریف
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

طراحی مبلمان خلاقانه: قفسه‌بندی مدولار همه فن حریف

طراح خلاق آرژانتینی ناتالیا جسی Natalia Geci آخرین قطعه از سری مبلمان موسوم به Nomadic خود را در سال ۲۰۱۶ رونمایی کرد. این محصول که قفسه مدولار ایستاده لینکو Lynko نام دارد نه تنها توانست جایزه معتبر ADESIGN  را از آن خود کند بلکه از سوی منتقدان و حرفه ای های مبلمان هم با استقبال زیادی روبرو شد. این محصول همانطور که از صفتش واژه نومدیک می شود استنتاج کرد برای یک زندگی کوچ نشینی یا درواقع جابه جایی های مکرر در زندگی شهری مناسب است . با ما همراه باشید تا در مورد چرایی و چگونگی طراحی و تولید این محصول جدید و جذاب بیشتر بدانید.

ادامه مطلب