سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

مرکز سرگرمی نوبو مجموعه ای در استرالیاست که هدفش پرورش قوه تخیل، مهارت های اکتشافی و ارتباطی و اجتماعی کودکان از طریق «بازی ناب» است. برای رسیدن به این هدف در طراحی داخلی و دکوراسیون که از کلیشه های رنگی که معمولا در مراکز بازی و سرگرمی به کار می رود دوری شده است و همچنین از اسباب بازی های پلاستیکی و صفحه های نمایش رایانه ای استفاده نمی شود تا محیط بازی کودکان و والدین اصیل، تمیز، مرتب و زیبا باشد.

مجموعه بازی نوبو که هشتصد مترمربع وسعت دارد دارای ۱۸ قسمت مختلف از جمله اتاق انتظار، محوطه تغییر کفش ها، پذیرش، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق هنری، اتاق بلوک های آبی بزرگ، برج بازی، ایستگاه پخت و پز، رستوران، آشپزخانه، محدوده بازی نوزادان، برج بازی کودکان، دستشویی، دفتر، اتاق تغذیه نوزادان، انباری و اتاق مهمانی است. کودکان و والدینشان می توانند هنگام ورود به این مرکز روپوش های سفید بازی و دمپایی های مناسبی بپوشند تا از سر خوردنشان جلوگیری شود و به راحتی بتوانند بدوند و بازی کنند و با طراحی محیطی نیز هماهنگی داشته باشند.

ادامه مطلب

مجموعه کلبه کودکی
ادامه مطلب
فضای باز

مجموعه کلبه کودکی

تصاویر زیر مربوط به پروژه ای به نام  “کلبه ها ی قارچی” است که  توسط دو طراح فرانسوی  به نام های Corinne Julhiet Détroyat و Claude Pasquer خلق شده است.کلبه های قارچی ، مجسمه های کوچک معمارانه ای هستند که روند خلق فضاهایی کاربردی ، سحرآمیز ، طبیعی-مصنوعی را تسریع بخشیده و در عین حال ضعفهای سبک معاصر را بیرون کشیده اند.از نظر این دو طراح فضای معاصر بایستی بتواند مخاطب  را جذب و با وی ارتباط برقرار کند .

ادامه مطلب

دکوراسیون مدرن مهدکودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

دکوراسیون مدرن مهدکودک

دکوراسیون مدرن زیر مربوط به مهدکودک Rosan Bosch اسپانیا می باشد که توسط استودیو طراحی Rosan Bosch واقع در کپنهاگ انجام شده است.این مهدکودک دارای مناطق یادگیری خلاقانه و متنوعی برای کودکان است.

ادامه مطلب

طراحی خلاقانه ی فضای بازی
ادامه مطلب
فضای باز

طراحی خلاقانه ی فضای بازی

بازی از آن دسته مقوله‌هایی است که مورد توجه ویژه تمام نسل‌ها قرار داشته است. از بازی‌های دیروزی دوران کودکی گرفته تا بازی‌های دیجیتالی امروزی،هر کدام به نحوی حس سرزندگی و نشاط را در ما زنده می‌کنند و هرگز حاضرنمی‌شویم تا خاطرات آن‌ها را نادیده بگیریم. 

ادامه مطلب

خانه بازی مینیمال
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

خانه بازی مینیمال

طراح بارسلونایی،David Lamolla، مجموعه ای از خانه های بازی مینیمالیستی را با الهام گرفتن از معماری ژاپنی طراحی کرده است.

ادامه مطلب

دهکده کودکان درجیبوتی
ادامه مطلب
دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

دهکده کودکان درجیبوتی

دهکده بین المللی کودکان (SOS Kinderdorf) برای جلوگیری از فروپاشی خانواده ها و مراقبت از کودکانی که خانواده های خود را از دست داده اند و یا در معرض خطر هستند فعالیت می کند.این تیم با جوامع و ایالتها و گروههای مختلفی همکاری می کنند تا از حفظ حقوق کودکان در سرتاسر دنیا اطمینان حاصل نمایند.تمام فعالیت هایی که برای تشکیل این دهکده ها درگوشه کنار دنیا انجام می شود به کمک حمایتهای سخاوتمندانه حامیان و شرکتهای بزرگ صورت می پذیرد.

ادامه مطلب