صندلی هایی که در ICFF Editors awards برنده شدند!!!

این جایزه ای است که هر سال ICFF بعد از شناسائی و دعوت از طراحان و تولید کنندگان درجه یک به محل “Javits Center” و سپس از میان ایشان توسط چشمان تیزبین متخصصان در ۱۶ بخش مختلف برندگان را مشخص می نمایند ، که یکی از این بخشها صندلی می باشد.

درباره رنگ سال چه می‌دانید؟

شاید همه شما بارها رنگ سال را شنیده باشید یا حتی مشتاق فهمیدن آن باشید اما چگونگی انتخاب شدن آن و یا استفاده از آن را ندانید.
موسسه پانتون که در ابتدا یک شرکت چاپ و رنگ بود از سال ۲۰۰۰ رسم انتخاب «رنگ سال» را بنا نهاد و با استقبال قابل توجهی از سوی طراحان مد و هنرمندان رو به رو شد. رنگ سال به منظور بیان حال و هوای آنچه که در حال وقوع در روح زمان جهانی است، تعیین می شود. رنگی که در سراسرجهان طنین انداز می شود، رنگ سال پانتون بازتابی است از آنچه که مردم سراسر دنیا به دنبال آن هستند.

طراحی با حداقل ضایعات بخش اول

در نیمه دوم قرن بیستم به تدریج بر اهمیت مساله حفظ محیط زیست افزوده شد و با توجه به خساراتی که بشر طی قرن گذشته به علت گسترش صنایع و استفاده بی رویه از منابع زمین ، بر طبیعت وارد نمود ، به تدریج جامعه جهانی متوجه شد که اگر به حفظ محیط زیست توجه نشود امکان زندگی در حیطه سیاره مان به تدریج محدود خواهد شد . به همین دلیل نحوه استفاده از منابع طبیعت مورد توجه جدی قرارگرفت و یکی از مواردی که می تواند به این امر کمک نماید ، کاهش ضایعات مواد اولیه در تولیدات صنعتی می باشد .

Design Shanghai، مهم‌ترین رویداد دیزاین آسیا

رویداد "Design Shanghai" که امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادها در تقویم طراحی مطرح شده است، امسال نیز برای پنجمین سال در تاریخ ۱۴-۱۷ مارس ۲۰۱۸ برگزار شد و بهترین برندها و طراحان معروف را در کنار هم جمع کرد.

هشت نمونه مبلمان مدرن با نصب و بسته‌بندی آسان

این روزها خلاقیت طراحان مبلمان مدرن و تنوع بالای محصولات تولیدی در سبک های مختلف باعث خشنودی افراد با سلیقه های مختلف شده.  یکی از انتظارات مصرف کنندگان مبلمان مدرن این است که این محصولات علاوه بر زیبایی، کاربردی نیز باشد و در طراحی و تولید آن به مشکلات خاص کاربر و سهولت استفاده او از این محصولات اندیشیده شده باشد.  یکی از این موارد نیاز بسیاری از کاربران به قابلیت جابجایی آسان است که برای ساکنین منازل استیجاری یا کسانی که دفتر کار خود را به کرات عوض می کنند از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در این مطلب نمونه‌هایی از مبلمان‌ مدرن را به شما معرفی می‌کنیم که در عرض چند ثانیه به آسانی نصب و بسته‌بندی و حمل می‌شوند. پس با ما همراه باشید تا با هشت نمونه مبلمان مدولار آشنا شوید.

طراحی یک صندلی ساده و متفاوت

استودیو سوییسی Sapetti یک صندلی خاص و متفاوت را طراحی کرده است که به شما این امکان را می دهد که در هرزمان و هرمکانی که خواستید به راحتی بنشینید. این صندلی دارای ساختاری پوشیدنی است و هیچ ممانعتی برای راه رفتن شما ایجاد نمی کند.این صندلی برای فضاهای کارخانه ای و به طور کلی فضاهای صنعتی طراحی شده است.

خودرویی برای آینده

به عنوان چشم اندازی از آینده ی حمل ونقل ، طراحی به نام Dominic Wilcox اتومبیل بدون راننده ای را طراحی کرده است این اتومبیل ترکیب پیچیده ای از شیشه های رنگی دست ساز است که به کمک آخرین تکنولوژی های برش کاری درکنار یکدیگر قرار گرفته اند .

نشست پچاکوچا در باب صندلی و نشستن

نشست «پچاکوچا» در باب صندلی و نشستن بانام «لم» به همراه نمایشگاهی از پنجاه صندلی برتر قرن بیستم و نمایش فیلم فرآیند دیزاین و ساخت آن‌ها در تاریخ سه‌شنبه ششم مهرماه ۱۳۹۵ در تالار فارابی دانشگاه هنر تهران برگزار شد.در این نشست که توسط گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر و با همکاری انجمن علمی دانشگاه تهران و به همت محمدرضا معصومی آذر برگزار شد اساتید و سخنرانانی از حوزه‌های مختلف من‌جمله طراحی صنعتی، تاریخ هنر، معماری، معماری داخلی، تئاتر و سینما، موسیقی و نقاشی به سراغ صندلی و نشستن رفته‌اند و ازنقطه‌نظر خود به این مفهوم پرداختند.