صندلی های مدرن مخصوص کودکان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

صندلی های مدرن مخصوص کودکان

صرف غذا برای کودکان بسیار لذت بخش است و کودکان کوچک هنگام غذا خوردن معمولا محیط پیرامون خود را کثیف و آشفته می کنند. استفاده از صندلی هایی با پایه های بلند می تواند باعث قرارگیری کودکان در وضعیت مناسب تری نسبت به میز شود و تا حدی از به هم ریختگی محیط جلوگیری به عمل آورد.

ادامه مطلب

نشیمن شهری چیست؟
ادامه مطلب
فضای باز

نشیمن شهری چیست؟

سطوح نشیمن به عنوان یک عامل بصری، در صورت طراحی صحیح و رعایت الگوهای شهری و استانداردها می‌تواند در ارتقاء کیفیت بصری، زیبایی محیط و رضایت شهروندان بسیار موثر باشد که این فاکتور در شهرهای کشور ما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
نشیمن شهری پیکره یا سطحی افقی با ارتفاع متناسب از سطح زمین است که در محیط عمومی شهر برای نشستن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از نشستن، معمولا رفع خستگی، گذراندن اوقات فراغت، ارتباط اجتماعی و لذت بردن از چشم‌انداز اطراف است.

ادامه مطلب

مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان به منظور درک بهتر روند طراحی و تولید مبلهای گهواره ای “ROCKING CHAIR

سابقه اساطیری صندلی های راکینگ:
اولین نقاشی ها و تصاویری که از حرکت تابی شکل و یا گهواره ای یافته شده است در خصوص پایه اسب و گهواره کودک بوده است و به همین دلیل هم در لغت ( فارسی ) تنها کلمه ای که می توانیم برای آن بیابیم لغات ( گهواره و تاب ) می باشد .و تقریبا تا قرن هجدهم هیچ ایده و یا نشانه ای که مستقیما از صندلی راکینگ حکایت کند ، مشاهده نمی شود .

ادامه مطلب

تاریخچه نوآوری ها در طراحی صندلی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

تاریخچه نوآوری ها در طراحی صندلی

تکنولوژی و نوآوری های جدید برای اولین بار در زمینه های مهم زندگی، به عنوان مثال در صنایع نظامی و بعدها در سایر صنایع و محصولات کاربردی، استفاده می شوند. با این حال طراحان نیز دست روی دست نگذاشته و همیشه در پی یافتن امکانات تازه ای برای تولید طرح های خلاقانه خود هستند. «صندلی»، مهمترین قطعه مبلمان و محصولی جذاب برای طراحی، معمولا به عنوان اولین گزینه مدنظر طراحان بوده است تا به واسطه آن نوآوری های عرصه تولید را به منصه ظهور برسانند. در اینجا چند نوآوری تاریخی و تاثیرگذار در طراحی صندلی را مرور می کنیم.

ادامه مطلب

تاریخچه صندلی راکینگ
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

از تاریخچه صندلی راکینگ چه می‌دانید؟

آیا تا به حال نام صندلی راکینگ به گوشتان خورده است؟ بی‌شک همه ما دست‌کم در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی این صندلی‌ها را مشاهده کرده‌ایم. صندلی راکینگ (rocking) یا راکر (rocker) نوعی صندلی با پایه‌های خمیده و منحنی است. این پایه‌های خمیده ضمن ایجاد تعادل، به صندلی اجازه می‌دهند تا رو به جلو و عقب حرکت کند. نشستن بر روی صندلی‌های راکینگ آرامش زیادی به افراد می‌دهند چراکه همچون گهواره‌ای آنها را به‌آرامی حرکت می‌دهد؛ اما نخستین بار ایده ساخت این صندلی جالب به ذهن چه کسی رسید؟

ادامه مطلب

صندلی با فضای نگهداری کتاب
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۱۲ صندلی با فضای مناسب برای نگهداری کتاب

دوستداران کتاب همواره به دنبال فضایی نزدیک خود برای قرار دادن کتاب ها و یک صندلی راحت برای مطالعه هستند. طراحان مبلمان نیز با ایده‌های خلاقانه، صندلی‌هایی طراحی کرده‌اند که دارای فضایی برای نگهداری کتاب است تا علاقه‌مندان به مطالعه، کتاب‌های خود را همیشه در دسترس داشته باشند. ما در این مطلب ۱۲ صندلی با فضای مناسب برای نگهداری کتاب را به شما معرفی می کنیم. 

ادامه مطلب

صندلی مشاهیر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

صندلی مشاهیر : کریستیانو رونالدو

Nini Andrade Silva طراح خلاق و برجسته ی پرتغالی در یکی از کارهای خود یک صندلی منحصربه فرد برای بازیکن معروف پرتغالی و مهاجم باشگاه فوتبال رئال مادرید اسپانیا کریستیانو رونالدو طراحی کرده است.در حال حاضر برخی معتقدند که این بازیکن یکی از بهترین فوتبالیستهای جهان و یکی از بهترین های تاریخ فوتبال است.

ادامه مطلب

برترین مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

۹ مورد از برترین مبلمان ها و طراحی های شگفت انگیز

8- زندگی در تعلیق مبلمانی از Daniele lago مبلمانی طراحی شده بنام مجموعه هوا اثری از دانیل لاگو است. این مبلمان به گونه ای طراحی شده...

ادامه مطلب

طراحی یک صندلی ساده و متفاوت
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی یک صندلی ساده و متفاوت

استودیو سوییسی Sapetti یک صندلی خاص و متفاوت را طراحی کرده است که به شما این امکان را می دهد که در هرزمان و هرمکانی که خواستید به راحتی بنشینید. این صندلی دارای ساختاری پوشیدنی است و هیچ ممانعتی برای راه رفتن شما ایجاد نمی کند.این صندلی برای فضاهای کارخانه ای و به طور کلی فضاهای صنعتی طراحی شده است.

ادامه مطلب

ده صندلی زیبا برای دکوراسیون مدرن
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

این ده صندلی زیبا دکوراسیون شما را مدرن تر می کنند.

لزوما همیشه برای تغییر دکوراسیون نیاز به خرید یک دست مبلمان نو نیست. یکی از عناصر دکوراسیون های خانگی که وجودش در محیط تاثیر ویژه ای دارد صندلی ها هستند. با افزودن یک صندلی _ اگر که به درستی رنگ و فرم آن را انتخاب کنید_ میتوانید تغییرات محسوسی در فضا ایجاد کنید. از عوامل مهم دیگر در چیدمان شناخت سبک های دکوراسیون داخلی است که اگر به درستی رعایت شوند، میتوانید با حداقل تغییرات، به دکوراسیون جدیدی دست پیدا کنید. در بین سبک های رایج در چیدمان، سبک مدرن از مورد پسند ترین سبک ها است و امروزه در فضاهای بسیاری پیروی از این سبک به چشم می خورد. در این مطلب با استفاده از پانزده صندلی زیبا که دکوراسیون شما را مدرن تر می کنند، تحولی تازه در چیدمانتان به وجود بیاورید. 

ادامه مطلب