دکوراسیون اتاق خواب کودک
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون اتاق خواب کودک

  این وظیفه پدر و مادر است که دکوراسیون اتاق خواب کودک را طوری طراحی کند که هم مورد علاقه فرزندشان باشد و او را تشویق کند بخشی از روز را در اتاقش بگذراند، هم به اندازه کافی کاربردی و امن باشد. اما حل این چالش چه طور امکان پذیر است؟ با رعایت اصول دکوراسیون. در ادامه این چند نکته اساسی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک را با هم خواهیم خواند.

ادامه مطلب

فضای خالی بالای تخت خواب
ادامه مطلب
اتاق خواب

با فضای خالی بالای تخت خواب چه کنیم؟

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که برای داشتن یک اتاق خواب عالی باید چه چیزهایی داشت؟ یک تخت با روتختی‌های مناسب، دیوارهایی به رنگ مورد علاقه و میز و صندلی‌هایی متناسب با اندازه اتاق خواب همگی از جمله مواردی هستند که به ذهن ما خطور می کنند. اما گاهی با وجود اینکه تمام اجزای یک اتاق خواب را به بهترین شکل ممکن قرار می‌دهیم هنوز هم به نظر می‌رسد که اتاقمان چیزی کم دارد. احتمالا اگر کمی توجه‌مان را از وسایل و مبلمان دور کنیم ایراد کار را متوجه شویم. کافی است به دیوار ساده و خالی بالای تخت خواب نگاهی بیاندازید! دیوارها نقش بسزایی در دکوراسیون اتاق خواب دارند. اما کمتر کسی توجه به دیوار بالای تخت خواب می‌کند. راهکارهای بسیاری وجود دارند که می‌توان فضای خالی بالای تخت خواب را با حفظ موارد ایمنی به زیبایی آراست.

ادامه مطلب

دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چیدمانی دلربا برای اتاق خواب دخترانه

به‌عنوان یک دختر، نوشتن درباره‌‌ی این عنوان برای من جذابیت فراوانی دارد. از وقتی که به‌یاد می‌آورم همیشه به‌دنبال آن بودم که فضای اتاق خوابم را زیباتر و متفاوت‌تر دکور کنم. فکر می‌کنم که اکثر دخترها هم مثل زمانی که من کم سن و سال‌تر بودم، دائما به‌دنبال تغییر دادن و بهتر کردن چیدمان اتاقشان باشند. رنگ‌ها، روتختی، آینه‌ها، اشیای تزئینی و خلاصه بسیاری از جزئیات کوچک برای ما پر از اهمیت است. معمولا به‌دنبال این هستیم که برای خودمان فضایی را مهیا کنیم که بتوان در آن غرق رویا شد. ما دخترها رویاپردازی را دوست داریم. با تغییر سن، بسیاری از سلایق نیز عوض می‌شوند، اما برخی نکات در دکوراسیون اتاق خواب برای بیشتر دخترها همیشه ثابت می‌ماند. پس اگر شما هم دختری دارید که به‌فکر چیدمانی دلربا و متفاوت برای اتاق خواب او هستید، در ادامه‌ی این مطلب با من همراه باشید. 

ادامه مطلب