روانشناسی و علم دکوراسیون
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

روانشناسی و علم دکوراسیون

اکثر افراد گمان می‌کنند دکوراسیون مقوله‌ای سلیقه‌ایست. درست است سلیقه شماست که تعیین می کند فضای کار، خانه و اتاق مخصوص استراحتتان را چگونه طراحی کنید. اما اگر علم روانشناسی را چاشنی کار طراحی دکوراسیون کنیم بدون شک نتیجه ای حاصل خواهد شد که فرای انتظار ماست. در مطلب پیش رو به این موضوع می‌پردازیم که چگونه روانشناسی می‌تواند در آرامش ما تاثیرگذار باشد.

ادامه مطلب

ترفندهای دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای خانه‌ای آرامش‌بخش

خانه پناهگاهی برای آرامش و آسایش است. جایی که در آن وقتتان را با عزیزان و اعضای خانواده می‌گذرانید و قرار است حضور در آن حسی مثبت را به شما منتقل کند. دکوراسیون خانه می‌تواند در این تغییر روحیه بسیار موثر باشد و آسودگی خاطر بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. کافی است چند نکته را در تغییر چیدمان رعایت کنید تا ذهنتان از دل‌مشغولی‌ها آزاد و تنش و اضطراب از شما دور شود. دکوراسیون مناسب حتی می‌تواند خستگی‌تان را بعد از یک روز کاری پرفشار به‌طور کامل برطرف کند. تا رسیدن به این محیط آرامش‌بخش ده گام بیشتر فاصله ندارید. کافی است با این مطلب همراه شوید و روش‌هایی بسیار ساده را در تغییر دکوراسیون دنبال کنید. روش‌هایی مثل یک سازماندهی کوچک، ایجاد هماهنگی و استفاده از رایحه‌های گوناگون.

ادامه مطلب

فضاهایی برای آرامش بیشتر
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: فضاهایی برای آرامش بیشتر

بعد از ساعات کاری به چه چیزی نیاز دارید تا خستگیتان را به در کند؟ مطمئنا یک فضای آرامش‌بخش برای استراحت ازهر چیزی ضروری‌تر است. شلوغی، سرو صدا، سرعت و مشغله‌ی زندگی شهری حسابی جسم و روح را خسته می‌کند. مهم نیست خانه‌تان بزرگ باشد یا نه می‌توان به راحتی فضایی را که در اختیار دارید به محیطی برای تمدد اعصاب اختصاص دهید. رنگ‌های روشن، مصالح نرم و هندسه سبک اشیاء در این راه بیشترین کمک را می‌کنند. با آگاهی در انتخاب مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان فضای مد نظر را ایجاد کرد. این آرامش تنها مختص فضای خانه نیست برای اینکه بازده کاری بالایی داشته باشید باید دکوراسیون محیط کاریتان نیز به شما احساس آرامش و راحتی انتقال دهد. آرامش دفتر تجاری شما بر مشتریان تاثیرگذار است٬ مریض در مطبی که احساس آرامش داشته باشد با پزشکش راحت‌تر خواهد بود. پس هدف اصلی در طراحی داخلی یک مکان، ایجاد آرامش و راحتی است.
 

ادامه مطلب

دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

همه‌ی خانه‌ها به این ۶ مورد نیاز دارند

۱-تشک راحت ما تقریبا یک سوم از زندگیمان را در خواب هستیم. به‌همین دلیل بحثی وجود ندارد که قرار دادن یک تشک راحت در لیست...

ادامه مطلب