آشنایی با دکوراسیون دهه ۶۰ میلادی

در سال ۱۹۶۴ با گشایش دیسکویی در لس آنجلس چیدمان منحصر به فرد آن که متشکل از فلز با تکنولوژی بالا و آیینه های سرتاسری بود طراحی داخلی خانه ها و دفترهای کار را تحت تاثیر قرار داد.

طراحی دکوراسیون رنگارنگ و مدرن

در این مطلب به طراحی آپارتمانی مدرن و معاصر پرداخته ایم که با استفاده از یک ترکیب رنگی جذاب و خطای دید افراد را مجذوب خود می کند.

چگونه پنجره های خانه را تزیین کنید؟

پنجره ها عناصری هستند که اغلب افراد در طراحی و چیدمان منزل از آنها غافل می شوند و فکر می کنند آنها تنها برای وارد کردن نور و هوا به خانه تعبیه می شوند

برای بهار، خانه‌تان را تازه کنید!

در میان خانه تکانی، من همیشه به دنبال راه های جدید برای تازه و سرحالتر کردن چیدمان خانه‌ام هستم. تغییر دادن چیدمان خانه تاثیر بسیار قابل توجهی روی بالاتر رفتن روحیه انسان دارد، به خصوص بعد از زمستانی طولانی! چیزهای ساده‌ای مانند رنگ کردن یک اتاق، تغییر دادن پرده‌ها یا ملحفه‌ها، یا حتی فرش کردن ناحیه‌ای خاص می‌تواند به کلی فضا را تغییر دهد. در عکس‌های زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم تا بهار را به خانه‌مان دعوت کنیم 🙂

ایده های ارزان برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

بررسی و مقایسه چند ایده ارزان و متفاوت برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه را در این مطلب با هم مرور خواهیم کرد. برای ایجاد دکوراسیون ساده و ارزان و در عین حال شیک و جذاب باید چشمانتان را بیش از گذشته بر روی سلیقه و اعتماد بنفس خود باز کنید. در ادامه مطلب با بررسی چند ایده متفاوت و ارزان برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه همراه ما باشید.

سونایی با منظره زیبا و مسحور کننده

سونا! درست شنیدید. معمولاً طراحی یک سونا از جمله نادر ترین و غیر معمول ترین عناوینیست که در مجله ها و سایت های مربوط به معماری و دکوراسیون داخلی به چشم میخورد؛ اما وقتی صحبت بر سر ایده ها و خلاقیت های جدید و کارآمد باشد، ممکن است هر مطلبی را شامل حال شود.
یکی از این ایده ها و خلاقیت ها توسط شرکتی کانادائی روی طراحی یک سونا اجرا شده است.

گرایش جدید در دکوراسیون داخلی اداری : طراحی و ایجاد مکانهای نیمه خصوصی

اخیرا در طراحی محیط های کاری فضا های جدیدی تعریف می شود که ضمن آنکه حریم محدودی دارند ، کاملا هم بسته نیستند . وجود اینگونه محل ها در سازمانها ، امکان برقراری ارتباط صمیمانه تر میان کارکنان و همچنین برگزاری جلسات نیمه خصوصی با مشتریان را فراهم می سازد .
از جهت دیگر برای ایجاد اینگونه محل ها می توان از فضا های مرده ای استفاده نمود که مورد استفاده دیگری برای آنها متصور نیستیم ، مثل لبه ها و کناره ها

ویلای گل خورشید

این ویلا در یک شیب با منظره دریای مدیترانه قرار دارد ، از ده مکعب تشکیل شده است که هر یک به سمتی منظره دارند.
استودیو آرشیتکتی کاداوال و سولا مورالس که مرکز آن در اسپانیا می باشد ، این ساختمان دو طبقه را به صورت ویلائی برای استقرار یک ذوج در یک دهکده ماهیگیری در شمال شرقی اسپانیا طراحی نموده است .
این زوج جوان ، خواستار ویلائی بودند که تماما متمرکز بر منظره باشد . اما هرگز گمان نمی کردند که این ایده آنها به این شدت و قوت در این شبه جزیره به اجرا در آید .

از رشته های دانشگاهی مرتبط با طراحی داخلی چه می دانید؟

به مناسبت روز جوان قصد داریم به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان یعنی انتخاب رشته‌ تحصیلی و حرفه‌ی کاری آینده‌ آنها بپردازیم. در این مطلب یکی از حوزه‌هایی که شاید تاکنون کمتر شناخته شده باشد را موردبررسی قرار خواهیم داد. طراحی داخلی از آن دسته فعالیت‌هایی است که در دنیا موردتوجه روزافزون قرارگرفته اما ما تا چه میزان از توانایی‌های لازم برای این تحصیل در این رشته، موقعیت‌های شغلی و وظایف یک طراح داخلی اطلاع داریم؟ در ادامه به بررسی این رشته تحصیلی می‌پردازیم.

طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی؟

طراحی داخلی یا طراحی دکوراسیون؟ شاید به ظاهر این یک سوال تخصصی بنظر برسد. اما واقعیت این است که اگر تفاوت بین طراحان داخلی و دکوراتورها را بدانیم، می‌توانیم بهترین تصمیم‌ها را برای تغییر دکوراسیون خانه خود بگیریم. اکثر ما وقتی تصمیم به تغییر دکوراسیون داریم، اول کمی سردرگم می‌شویم و احساس می‌کنیم که به کمک نیاز داریم. بعد از آن به جستجو می‌پردازیم و نهایتا فهرستی از طراحان داخلی و دکوراتورها را برای خودمان تهیه می‌کنیم که بیشتر آنها کارنامه موفقی هم دارند. با این حال این‌جا سوال مهمی پیش می‌آید: بین این دو چه تفاوتی وجود دارد و از همه مهم‌تر این‌که ما به مشاوره و راهنمایی کدام‌یک نیاز داریم؟