۷ توصیه برای طراحی مناسب دفتر کار خانگی

بهتر است این مطلب را با یک سؤال آغاز کنیم؛ چقدر با فریلنسرینگ آشنا هستید؟ شاید در میان دوستان و اقوام خود افرادی را بشناسید که در منزل خود کار می‌کنند. به واقع در دنیای امروز کار مفهومی گسترده‌تر به خود گرفته و بسیاری از انسان‌ها به جای آنکه هر روز به فعالیتی ثابت در یک اداره یا شرکت بپردازند، ترجیح می‌دهند بر اساس مهارت‌های فردی و با کمترین هزینه یک منبع درآمد برای خود خلق کنند.

فریلنسرینگ طیف گسترده‌ای از کسب و کارها از نویسندگی، طراحی و خیاطی تا فعالیت‌های حوزه کامپیوتر را شامل می‌شود اما وجه اشتراک تمامی این مشاغل نیاز به یک دفتر کار خانگی است.

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: تغییرات کوچک، نتایج بزرگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که فعالیت های یکنواخت و عادی، همان که برخی به آن روزمرگی می گویند برایتان جالب نیست و از نظر روحی کسل و خسته تان می کند حتما راه حلش را هم می دانید. ایجاد تغییر و تنوع هرچند کوچک می تواند برای شما جذابیت ایجاد کند. این تغییرات هم حاصل خلاقیت شما هستند و هم موجب می شوند تفکر خلاق و روحیه و نشاطی که لازمه یک زندگی سالم و رو به جلو است تقویت شود. درهمین زندگی روزمره یکی از بزرگترین بسترهای گذران عمر شما خانه است. محلی که درآن استراحت می کنید، به علائق خود می پردازید و با خانواده خود ارتباط برقرار می کنید. لازم به گفتن نیست که بخشی از انرژی، آرامش و آسایشی که در خانه فراهم است از دکوراسیون آن و نحوه قرارگیری و چیدمان اشیاء کنار هم حاصل می شود پس چگونگی آن می تواند عامل کسالت یا نشاط شما گردد. هر قدر هم از دکوراسیون داخلی منزل خود راضی باشید پس از مدتی فضای آن برای شما تکراری و کسل‌کننده می‌شود. این موضوع رنج‌آورترین قسمت طراحی داخلی است چراکه معمولاً با صرف هزینه قابل‌توجه و وقت زیاد به یک نتیجه مطلوب رسیده‌ایم اما هرچه زمان بیشتر می‌گذرد همه چیز عادی‌تر جلوه می‌کند. از سوی دیگر افزودن لوازم و تجهیزات دکوراتیو بزرگ مانند مبلمان و میز ناهارخوری جدید نیز نه‌تنها مقرون‌به‌صرفه نیست بلکه حتی ممکن است به‌طور کامل با دکوراسیون جاری در محیط هم سازگار نباشد. در این شرایط چه راهی به ذهنتان می‌رسد؟ اگر کمی باحوصله باشید احتمالاً تغییر یا در واقع تغییرات کوچک!

دیزاین خانه

Materium خانه ای را در سنگاپور طراحی کرده است که از ویژگی های آن داشتن یک صفحه بزرگ است که اجازه ورود نور را به داخل خانه می دهد و در عین حال حریم شخصی افراد را حفظ می کند. دیزاین خانه راه حلی برای یک مشکل عمومی در ترکیب بندی خانه های این منطقه خاص است.