فروشگاه جدید لوئیس ویتون
ادامه مطلب
معماری معاصر

فروشگاه جدید لوئیس ویتون در پاریس، توسط معمار ورسای طراحی‌شده است

لوئیس ویتون از لوکس ترین برند های اروپایی است که از اواسط قرن هجدهم میلادی تاکنون جایگاهش را در بین طرفداران مد و به خصوص ثروتمندان حفظ کرده است. این برند  در خانه ی مد پاریس به شدت قوی ظاهر شد و توانست جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. در ادامه به تاریخچه ی لوئی ویتون از زمان تاسیس تا فروشگاه جدیدش در قلب پاریس می پردازیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون کلوین کلاین
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

 زرد مثل دکوراسیون کلوین کلاین

کلوین کلاین (Calvin Klein) که بانام سی کی CK نیز شناخته می‌شود، یک برند آمریکایی است که توسط طراح مد آمریکایی که اصالتاً اهل مجارستان است، کلوین ریچارد کلاین Calvin Klein، تأسیس شده است.

 شعبه‌ی مرکزی این برند در مرکز شهر منهتن شهر نیویورک قرار دارد. برند کلوین کلاین به دلیل طراحی‌های ساده و زیبا و مجللش محبوبیت زیادی دارد و علاوه بر پوشاک، نامش بر روی طیف وسیعی از ساعت‌ها، جواهرات و عطرها دیده می‌شود.

ادامه مطلب

سبک های طراحی فروشگاهها 2
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

سبک های طراحی فروشگاهها ۲- (BRIGHT)

سبک های دکوراسیون فروشگاهها: (Concept stores)در این سری از مطالب نمونه هائی از پنج سبک رایج در طراحی فروشگاه را عرضه می کنیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی به ارتقاء سطح طراحی فروشگاهها بنمائیم، گرچه که طی چند سال اخیر شاهد ایجاد فروشگاههائی با طراحی های فاخر بوده ایم، اما ارائه این مطالب نیز شاید کمکی به یاد آوری سبکهای اجرا شده در سایر نقاط جهان باشد.این سبک ها عبارتند از: َ             ARTY – BRIGHT – CHIC – EPURE – NATURALدر این مطلب تصاویری از فروشگاههای طراحی و اجرا شده با سبک     BRIGHT  ارائه خواهیم نمود: 

ادامه مطلب

فروشگاه Linen Club
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

فروشگاه Linen Club طراحی شده توسط JGA و FRDC در Bangalore،هند

هدف:
به منظور جذب مشتری و شناخته شدن به عنوان مرکزی الهام بخش،در خور کیفیت کتان و با توجه به انتظارات مشتری از سابقه و زمینه فعالیت برندها،هند هنوز پارچه ها و لباس های متناسب با انتخاب مشتریان را،به صورت خرده فروشی ارائه می دهد.روش های سنتی خرده فروشی پارچه از دو قرن پیش و یا بیشتر ،با اندکی نو آوری در طراحی فروشگاه ها وجود داشته است.نو آوری Linen Club در طراحی ،متناسب با برند و انتظار مشتریانش ، موجب شده است فروشگاه این انجمن در مقایسه با همتایانش مجزا و متفاوت باشد.

ادامه مطلب

اولین طراحی داخلی “Jony ive” ،
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

“Jony ive” ، اولین طراحی داخلی خود از یک “apple store” اپل استور را در بروکسل به نمایش گذاشت.

هر چند که به خاطر حفظ مشابهت های عمومی این علامت تجاری برخی موارد ظاهری در طراحی ثابت نگهداشته شده اند و به همین علت ، مشابهت هائی با طرح های قبلی رویت می شود ، اما در طراحی داخلی فروشگاه ایو و همکارش “angela ahrends” تاکید بسیاری در حفظ و نمایش موارد طبیعی داشته اند.

ادامه مطلب

طراحی بوتیک Kindo برای کودکان
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

طراحی بوتیک Kindo برای کودکان توسط Anagrama

شرکت معماری Anagrama فروشگاهی بزرگ و پر پیچ و خم برای کودکان طراحی کرده است .در طراحی این مجموعه از رنگ ها و اشکال پست مدرن استفاده شده است . با استفاده از احجام بزرگ رنگ آمیزی شده و لوله هایی به رنگ های نئونی که به عنوان ریلی برای نگه داشتن لباس ها استفاده می شوند این مجموعه تبدیل به فروشگاهی منحصر به فرد و هیجان انگیز برای بازدید کنندگان شده است . Anagrama طراحی داخلی این فروشگاه را به گونه ای انجام داد که مشتریان در هر سنی از آن لذت ببرند .

ادامه مطلب

کتاب‌فروشی Kid’s Republic در پکن
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

کتاب‌فروشی Kid’s Republic در پکن

در بررسی فضاهای آموزشی معمولاً تمرکز بر مدارس و دانشگاه‌ها است که مربوط به کاربری خاص و رده سنی خاصی است و کمتر به مواردی مانند کتابخانه‌ها و سایر فضاها اشاره می‌شود درحالی‌که مدارس فضاهای اجباری هستند و مکان‌های دیگر آموزشی به دلیل اختیاری بودن می‌توانند تأثیر به سزا و بیش‌تری در آموزش و یادگیری فرد داشته باشند پس وجود و طراحی این فضاها بسیار اهمیت دارد.

ادامه مطلب