سونایی با منظره زیبا و مسحور کننده

سونا! درست شنیدید. معمولاً طراحی یک سونا از جمله نادر ترین و غیر معمول ترین عناوینیست که در مجله ها و سایت های مربوط به معماری و دکوراسیون داخلی به چشم میخورد؛ اما وقتی صحبت بر سر ایده ها و خلاقیت های جدید و کارآمد باشد، ممکن است هر مطلبی را شامل حال شود.
یکی از این ایده ها و خلاقیت ها توسط شرکتی کانادائی روی طراحی یک سونا اجرا شده است.

صندلی چندکاره ZOO

این یک کالای دست ساز است که بدون نیاز به پیچ و یا هر وسیله ای اضافی دیگری ساخته شده است .این کالا از چوب کاج ساخته می شود که از جنگل های پرورشی گرفته می شود .این چوب طبیعی را می توان در رنگ های متنوع و با پوشش های گرافیکی متنوع هنری عرضه نمود .

ویلای کوهسار ; بازسازی هنرمندانه یک طرح

علیرضا تغابنی، طراح ویلای کوهسار(رتبه دوم جایزه معمار ۹۱) درباره پروژه خود می گوید: این پروژه در حقیقت حل یک معضل بود. پروژه، وقتی به ما مراجعه شد که اسکلت و دیوارچینی آن انجام شده بود. و یک سالی بود که به دلیل نارضایتی کارفرما متوقف شده بود. در مرکز ویلا وید هشت ضلعی ای وجود داشت که توسط ستون هایی محاط شده بود. و کارفرما از شکل و اندازه وید ناراضی بود و پروژه را خفه و بسته می دید.

طرح های نوین در محیط های اداری، (بخش اول)

محیط بسیاری از ادارات کسل کننده و خستگی آور اند ، اما می توان با طراحی مناسب فضای اداری ، متناسب با نیازهای شغلی و انسانی ایشان ، محیطی جذاب و گرم برای کارکنان و مراجعین ایجاد نمود.

مبل چوب پنبه ای (Lucie Koldova)

مبل چوب پنبه ای طراحی شده بوسیله “Lucie Koldova” لوئیس کولدوا طراحی از جمهوری چک می باشد. وی پس از فارغ التحصیل شدن از آکادمی هنر در سال ۲۰۰۹ در پراگ شروع به فعالیت در حوزه معماری کرد، سپس به پاریس رفت و در ۲۰۱۲ استودیوی هنری خود را تاسیس کرد و در زمینه های مبلمان و نورپردازی به طراحی کالا مشغول شد .

انواع نورپردازی برای خانه

نور در هر فضایی و به‌خصوص در فضای خانه که محیطی برای آرامش و راحتی شما است بسیار اهمیت دارد و با توجه به تنوعی که امروز در نور و نورپردازی وجود دارد استفاده و انتخاب نوع درست نور نیز باید مورد توجه قرارگیرد.

طراحی نیمکت در آغوش طبیعت

نیمکت‌ محل تمرکز بسیاری از فعالیت‌هاست، مکانی است برای میانسالان و افراد سالمند برای درد ودل کردن است.نیمکت‌ها، ملموس‌ترین قسمت از مبلمان شهری از دیدگاه شهروندان یک شهر است که در تمام اماکن عمومی کاربرد دارد.بهترین جا برای دانش‌آموز و دانشجوی اهل مطالعه و موضعی خاص برای مادران است تا ضمن این‌که فرزند خود را زیر نظر دارند، با دوست جدیدشان صحبت کنند.

طراحی مرکز فرهنگی توسط King Kong architects در شهری زیبا در فرانسه

این مجموعه در شهر Chasseneuil-du-Poitou برای برگزاری جشن ها و رویداد های فرهنگی در طرح توسعه مجدد حول ایستگاه راه آهن ایجاد شده است.این مجموعه در قسمت جنوبی خود دسترسی آسانی را برای امکانات پذیرایی و کافی شاپ فراهم کرده است.پارکینگ هم در قسمت جنوبی مجموعه تعبیه شده است.
ورودی عمومی مجموعه در قسمت جنوب غربی آن قرار دارد با حیاطی سرپوشیده با عملکردی به عنوان میدانی برای جشن ها که مجهز به نیمکت برای صحبت کردن یا ملاقات است.

ویلایی خلاصه شده در سه کلمه: لوکس، آرام، خیال انگیز

ویلائی که درباره آن صحبت خواهیم کرد مکانی است رویائی که توسط “برونو ارپیکم” و همکارانش طراحی شده است.این ویلا تلفیقی است از بی نقص ترین انتخاب در مکان ساخت، هنرمندانه ترین معماری ساختمان و بی نظیر ترین طراحی و دکوراسیون داخلی .

طراحی فضائی متفاوت (بدون کلاس ) برای مدارس سوئد

آرشیتکت : روشن بوش – Roshan Bosch
محل : استکهلم ، سوئد
سال اجرا : ۲۰۱۱
مساحت پروژه : ۱۹۰۰ متر مربع

چگونه می توانیم یک مدرسه ایجاد کنیم که دیواری نداشته باشد ؟

در ۳۰ مدرسه سوئدی متعلق به سازمان مدارس آزاد ویترا “Free School Organization” نه کلاسی وجود دارد و نه اتاق درسی ، در عوض دانش آموزان در گروههائی که بر اساس اصول پداگوژی آموزش می بینند و شکل می گیرند ،فضاهائی که در این مدرسه طراحی و ایجاد می شود ، عبارتند از : “The wateringhole” ، “The show off” ، “The cave ” ، “The camp fire” و “The laboratory” – این روش آموزشی است که نوع متفاوتی از آموزش و وضعیت دیگری در آموختن را بکار می گیرد . در روش ویترا ، آنها به کلاسهای معمول اعتقادی ندارند ، و دیدگاه سازمان مدارس بر این است که هر روز برای هر دانش آموزی رشد جداگانه ای فرض می کنند ، زندگی با فرهنگ محیطی و آموختن از محیط اطراف بسیار مهم است .