مبلمان مدرن و معاصر
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبلمان مدرن و معاصر چه تفاوتی با هم دارند؟

برای بسیاری از مردم کلماتی نظیر مدرن، امروزی یا معاصر مفاهیمی یکسان دارند و برخی تصور می‌کنند آن‌ها را می‌توان به جای یکدیگر به کار برد. حال اینکه اگر این واژه‌ها در هنر، دیزاین و مد مورد استفاده قرار گیرند به مشخصاتی کاملاً متفاوت اشاره خواهند داشت. در دکوراسیون، طراحی و صنعت مبلمان نیز این واژه‌ها معنای خاص خود را دارند. یعنی وقتی از مبلمان مدرن صحبت می‌کنیم از مبلمانی با طراحی، فرم، رنگ و شیوه تولیدی حرف می‌زنیم که کاملا با مبلمان معاصر متفاوت است. در این مطلب نگاهی دقیق‌تر به مفاهیمی نظیر مبلمان مدرن و معاصر خواهیم داشت و سیر تحول تاریخی سبک‌های جدید مبلمان را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

طراح برجسته ایرانی
ادامه مطلب
بزرگان معماری

آشنایی با نازنین کمالی، طراح برجسته ایرانی

نازنین کمالی یکی از طراحان موفق ایرانی است که نه تنها همکاری با کمپانی‌های مطرح مبلمان را در کارنامه دارد بلکه آثار طراحی‌اش جوایز متعددی را از آن خود کرده است. آثاری که هویت اصلی آن‌ها ریشه در سنتی شرقی دارد. کمالی، آثار مدرنش را با الهام و اقتباس از المان‌های هنر ژاپنی طراحی می‌کند. چندضلعی‌های تکرار شونده و چرخنده، سرشار از جزئیات توام با پیچیدگی فرمی نشانه بسیاری از کارهای متاخر اوست. این ایده به طور متمایزی در آثار نساجی او نیز به چشم می‌خورد. آثاری که از نظر خود کمالی غمی نهفته درونشان دارند و شیفتگی کمالی نسبت به اسطوره‌های فرهنگی را یادآور می‌شوند. با کمالی و آثارش اینجا بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر آشنا شویم: ویکو مجیسترتی

بسیاری ویکو مجیسترتی را به عنوان معماری نوآور، طراحی صنعتی و یک برنامه زیر شهری می‌شناسند. او نیروی محرکه طراحی ایتالیایی در دهه ۱۹۶۰ میلادی بود و در سال ۱۹۲۰ در یک خانواده موفق میلانی در زمینه معماری متولد شد. مجیسترتی به خاطر تسلط بی‌نظیر خود بر فرم و حالت همواره مورد ستایش قرار گرفته است.

ادامه مطلب

از مزون ابژه تا پروژه تهران
ادامه مطلب
سایر

از مزون ابژه پاریس تا پروژه تهران

صندلی در تمدنهای کهن ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و نمونه ی آن را می توان در موزه ی ایران باستان جایی که داریوش بر صندلی شاهی تکیه زده مشاهده کرد. اما در دوران معاصر تولیدکنندگان بیشتر کارهای خود را بر اساس الگوهای وارداتی طراحی کرده و می سازند و کمتر به موضوع طراحی صندلی توجه می کنند و به طور تخصصی نیز این موضوع مورد مطالعه قرار نمی گیرد. در این بین بیژن شافعی و همکارانش معماران خلاقی هستند که به این موضوع از زاویه ی تخصصی پرداخته اند.

ادامه مطلب

معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر آشنا شویم: شارلوت پریاند

انواع مبلمان از مهم‌ترین عناصر در طراحی داخلی هستند و  باتوجه به کارایی و حجم زیادی که اشغال می‌کنند، باید در طراحی داخلی درست و به‌جا استفاده شوند.

در روند تشکیل و تغییر فرم مبلمان تا رسیدن به مبلمان معاصر، طراحان بسیاری تاثیر گذار بوده‌اند و ما در اینجا به معرفی یکی از معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر، یعنی شارلوت پریاند می‌پردازیم و تاثیراتی که بر طراحی مبلمان معاصر گذاشته است را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب