ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

صنعت مبلمان از سه بعد تحت تاثیر تکنولوژی است

بسیار واضح است که تکنولوژی بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. بنابراین فضاهایی که در آن می‌خوریم، می‌خوابیم، کار و یا بازی می‌کنیم، نیاز به همسوسازی بیشتری با ابزار دیجیتالی دارند تا بتوانند سطح بالاتری از ارتباط را ارائه دهند.
در حال حاضر چندین شرکت مبلمان، تکنولوژی‌ های در حال ظهور را برای برآورده ساختن این چالش در اختیار قرارگرفته‌اند و تلاش می‌کنند تا قطعات جذاب، راحت و کاربردی تری را که به‌صورت یکپارچه به سبک زندگی مدرن متصل می‌شوند، تولید کنند. درعین‌ حال، تکنولوژی در نظر دارد تا تأثیر قابل‌ توجهی بر نحوه نمایش شرکت‌های تولیدکننده مبلمان خانگی و فروش محصولات آنها داشته باشد. در ادامه این مقاله به سه نمونه تکنولوژی تاثیر گذار بر صنعت مبلمان همراه با برنامه های هیجان انگیز برای خرده فروشان و طراحان مبلمان می پردازیم.

ادامه مطلب

شش تکنولوژی تأثیرگذار در صنعت مبلمان
ادامه مطلب
سایر

شش تکنولوژی تأثیرگذار در صنعت مبلمان

تعامل داشتن اشیاء خانه با هم، اینکه بتوانید عکس یک آباژور را پیش رویتان بگیرید و با سه شماره آن آباژور روی میزتان ظاهر شود، اینکه با لمس گوشی یک ست مبلمان را در خانه تحویل بگیرید؛ زمانی رویاهای دور از دسترس به نظر می رسیدند. اما حالا تکنولوژی های پیشرفته نه تنها در تولید مبلمان با کیفیت، کاربردی و راحت و جذاب به کمک صنعت مبلمان آمده اند که با تاثیرگذاری در تمام مراحل از انتخاب و خرید تصمیم گیری را برای خریداران آسوده و نقش پررنگی را در آینده صنعت مبلمان ایفا می کنند. شش تکنولوژی تأثیرگذار در صنعت مبلمان را اینجا بشناسید.

ادامه مطلب

آلوار آلتو و نقش او در صنعت مبلمان
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

آلوار آلتو و نقش او در صنعت مبلمان

هوگو آلوار هنریک آلتو معمار و طراح مبلمانی فنلاندی بود که اگرچه خود را هیچ گاه هنرمند ندانست اما مهارت های گوناگونی در زمینه های مختلف نظیر معماری، مبلمان، منسوجات، مجسمه سازی، نقاشی و طراحی ظروف داشت. آلتو از شاگردان آرماس لینگرن و لارس سونک بود و بسیاری او را یکی از پیشگامان طراحی و معماری مدرن می دانند. آلوار آلتو در چنین روزی در سال ۱۹۷۶ یعنی ۱۱ می زمانی که ۶۸ سال داشت در هلنسیکی از دنیا رفت. به مناسبت سالمرگش نگاهی داریم بر زندگی و نقش او و آثارش در صنعت مبلمان. 

ادامه مطلب

دغدغه های ما و دغدغه های آنها در حوزه مبلمان
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

دغدغه های ما و دغدغه های آنها در حوزه مبلمان

نشریه Furniture Today در مصاحبه ای که در فوریه سال ۲۰۱۷ با برخی از سران تشکل های مبلمان خانگی در امریکا انجام داده به بررسی دغدغه ها و نگرانی های فعالان این حوزه در سال جدید میلادی پرداخته. شاید برایتان جالب باشد بدانید بر خلاف این تصور رایج که جنس دغدغه های ما با فعالان اقتصادی کشوری مثل امریکا متفاوت است این مصاحبه نشان می دهد که مشکلات اصلی بسیار به هم نزدیک و حتی در برخی موارد یکسان هستند.
رهبران اتحادیه ها می‌گویند که روندتغییرات اقتصادی به خصوص تغییر تعرفه ها جزو نگرانی های اصلی نمایندگان صنعت مبلمان منزل در سال آینده به شمار می‌روند.

همچنین در راس  فهرست چالش هایشان نیاز برای به روز رسانی منابع انسانی با استفاده ازنیروهای جوان و رو به رشد در صنعت، لزوم همگامی با سرعت تغییرات به خصوص فراگیر شدن تجارت الکترونیکی  و همچنین تقویت اثرگذاری کلی این صنعت قرار دارند. در زیر نظرات برخی مدیران اتحادیه ها و انجمن ها در امریکا را در این خصوص می بینیم:

ادامه مطلب

پلی کربنات چیست؟
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

پلی کربنات چیست؟

حتماً تاکنون درزمینه‌های مختلف من‌جمله جستجویتان برای یافتن مبلمان مناسب به لغت پلی کربنات برخورده‌اید. این ماده در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارد و در صنعت مبلمان نیز برای تولید محصولاتی متفاوت به‌خصوص در حوزه نورپردازی و صندلی از آن استفاده‌شده است. اگر دوست دارید در مورد این ماده اولیه، خصوصیات و ویژگی‌های آن و کاربرد آن در صنعت مبلمان بیشتر بدانید بامطالعه این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

نگاهی به تاریخ معماری و دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
بزرگان معماری

نگاهی به تاریخ معماری و دکوراسیون داخلی در اروپا و آمریکا در قرن بیستم (۱)

واقعیت این است که می توان از روند تاریخ در هر زمینه ای پند گرفت و در زندگی فردی و اجتماعی از آن سود برد. با نگاهی اجمالی به تاریخ معماری و دکوراسیون داخلی در اروپا و آمریکای شمالی و روند شکل گیری مدرنیسم از اواخر قرن نوزدهم و قرن بیستم سعی بر این است که بتوانیم از نگاه به روند رشد این پدیده و چگونگی شکل گیری آن طی بیش از ۱۰۰ سال ، بتوانیم به دیدگاه مناسبی در این جهت دست یابیم .

ادامه مطلب

نمونه ای از تولیدات متفاوت یک شرکت ایتالیائی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نمونه ای از تولیدات متفاوت یک شرکت ایتالیائی موفق در زمینه نشیمن ها

در این گروه از مطالب تلاش می نمائیم تا نمونه های موفق و مطلوب از  طراحی و تولیدات خوب جهانی را معرفی نمائیم . امیدواریم که تولیدکنندگان موفق ایرانی بتوانند از این نمونه های خوب ایده های جالبی درک و دریافت نمایند.در اولین نمونه از این مطالب تولیدات شرکت ایتالیائی  PLANK  را به نمایش می گذاریم .

ادامه مطلب

بازتاب حضور خوگر درنمایشگاه HOFEX94
ادامه مطلب
رویدادها

بازتاب حضور خوگر درنمایشگاه HOFEX94

خوشبختانه حضور خوگر در پنجمین نمایشگاه مبلمان اداری موردتوجه رسانه‌های خبری قرار گرفت و این امر خود نشان از ضرورت، ظرفیت و اهمیت فعالیت‌های جدی در حوزه عرضه و دسترسی به کالا و خدمات دارد که نیازمند نوآوری و استفاده از شیوه‌های جدید است. امیدوارم که دیگران نیز در این حوزه وارد شوند و به گسترش روش‌های نوین توزیع و فروش کمک نمایند، زیرا که موفقیت سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام‌شده در حوزه تولید درگروگسترش سیستم‌های توزیع و فروش است.

ادامه مطلب

حضور خوگر در نمایشگاه HOFEX 94
ادامه مطلب
رویدادها

حضور خوگر در نمایشگاه HOFEX 94

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان اداری ، از تاریخ ۲ الی ۵ دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه فرصتی مناسب برای فعالان صنعت ایجاد خواهد شد که  آخرین دستاوردهایشان را در معرض بازدید و قضاوت بازدیدکنندگان و هیئت‌داوران قرار دهند و از بازخورد مخاطبان در جهت بهبود و تکمیل دستاوردهای خود بهره گیرند. 

ادامه مطلب

دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

حوزه مبلمان ، دکوراسیون و معماری، درخدمت نیکوکاری

برگزاری جشنواره پاییزه انجمن توانخواهان دیرآموز خورشید و حضور پررنگ هنرمندان و ورزشکاران دراین جشنواره کوچک بهانه ای شد برای طرح مسئله نیکوکاری و فعالیت های خیریه درحوزه بزرگ مبلمان ، دکوراسیون و معماری کشور. دراین رویداد که درساختمان کوچک این مرکز نه چندان شناخته شده در یوسف آباد تهران برگزارشد هنرمندانی چون پوران درخشنده، سالارعقیلی، جواد عزتی، و تیم والیبال نوجوانان کشوربا حضورشان درمراسم ، هم موجب شادی توانخواهان و مسئولان موسسه شدند و هم براثر آشنایی بیشتر آنها با انجمن این امکان ایجاد شد که ازظرفیت های ارتباطی و محبوبیت خود برای کمک های آتی به خیریه استفاده کنند.

ادامه مطلب

12