صندلی ناهارخوری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

انواع صندلی ناهارخوری

در دکوراسیون خانه اسباب و لوازم بزرگ نظیر مبلمان و میز و صندلی ناهارخوری نقش مهمی در جذابیت و خلق جلوه ای متفاوت بر عهده دارند. در حقیقت سبک دکوراسیون اجراشده در منزل تا حد زیادی به فرم، رنگ و جنس مورد استفاده در این وسایل ارتباط دارد اما سؤال اینجاست که در هنگام خرید لوازم منزل تا چه حد برای خرید صندلی ناهارخوری وقت می گذارید؟ آیا از تنوع محصولات موجود در بازار باخبر هستید یا تنها به خرید محصولاتی تکراری و کلیشه ای اکتفا می کنید؟

ادامه مطلب

نشیمن معروف
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نشیمن های محبوب برای خانه شما (۲)

چه به دنبال سبک های مدرن باشید و چه از طرح های سنتی خوشتان بیاید مدل های بسیار متنوعی از صندلی ها برایتان وجود دارد. قبل از خرید کردن بهتر است این دو مقاله را بخوانید و صندلی مناسب خود را پیدا کنید تا در میان انواع بیشمار مبل و صندلی های موجود در بازار سرگردان نشوید.

ادامه مطلب

صندلی معروف
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نشیمن های محبوب برای خانه شما (۱)

صندلی ها قطعاتی از مبلمان هستند که وجودشان در هر خانه ای ضروری است و به راحتی می توان با تعویض آنها فضا را تغییر داد و جلوه ای نو به خانه بخشید.

ادامه مطلب

صندلی اداری
ادامه مطلب
راهنمای خرید

صندلی اداری

صندلی های اداری ویژگی های تنظیمی دارند تا با رعایت ارگونومی بهترین حالت قرار گیری بدن برای کاربر را فراهم کنند. درادامه درباره صندلی اداری بیشتر می خوانیم.

ادامه مطلب

مبلمان خصوصی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان خصوصی، پاسخ خلاقانه به حفظ حریم خصوصی

حتما برایتان پیش‌آمده که در میان جمع باشید اما دلتان یک فضای خصوصی و آرام بخواهد. افراد گاهی در شلوغی‌های سالن انتظار فرودگاه، در نوبت بانک یا در صف مراجعه به یک اداره پر رفت و آمد به یک فضای کمی خصوصی نیاز دارند. فضایی که در آن تمرکز کنند و کارشان را به سرانجام برسانند. اما پیدا کردن این فضا سخت و حتی در اکثر مواقع غیرممکن است. اینجاست که طراحان مبلمان وارد میدان می‌شوند و به کمک کاربر می‌آیند. با شناسایی این نیاز طراحی مبلمان‌هایی به منظور حفظ حریم خصوصی به یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان مبلمان تبدیل شده است. این مبلمان‌ها و عناصر دیگر دکوراسیون قرار است برای ما در محیط‌های عمومی، محدوده شخصی ایجاد کنند. اما اینکه چطور این‌کار را انجام می‌دهند، مطلبی است که در ادامه خواهید خواند. همچنین در این مطلب خلاقانه‌ترین مبلمان‌ها از این دست را معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

بهار فصل تازگی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

بهار فصل تازگی

روزهای خاصی در تاریخ کشور باستانی و متمدن ایران وجود دارد که یادآورحکایت‌ها ووقایعی مهم و تأثیرگذار است به حدی که هیچ گاه در فراز و نشیب تاریخ فرا موش نشده و با گذشت زمان به افسانه ها و اسطوره ها ی جاودانه مبدل شده است ونمایان گرفرهنگ غنی و کهن ایرانیان است . نمونه بارز این جشن بزرگ نوروز است که گردش روزگار نتوانسته اندکی از ارزش و اعتبار آن بکاهد یکی شدن آغاز نوروز و فصل زیبای بهار و تجدید حیات طبیعت شکوه و جلوه خاصی به این عید بخشیده است.
گفته‌اند: خداوند در اولین روز از ماه فروردین کار خلقت انسان و سایر مخلوقات را به پایان رساند و آدمی برای سپاسگزاری و قدردانی از خداوند ونعمت‌های وی، به نیایش و شادمانی پرداخت.یکی دیگر از فلسفه‌های جشن نوروز را نزول فروهر‌های (Farvahar) (1) درگذشتگان به زمین در روز اول فروردین دانسته‌اند.
در اوستا آمده است که فروهرهای درگذشتگان پاک در اول فروردین برای احوالپرسی از اقوام خود به زمین می‌آیند و با دیدن مسرت و شادمانی بازماندگان ازاهورامزدا برای آنان طلب خیر و رحمت می‌کنند و بازماندگان پیش از آمدن فروهرها به نظافت و خانه‌تکانی منزل پرداخته و آماده پذیرایی از آنان می‌شوند و کلمه فروردین یعنی ماهی که متعلق به فروهران است.

ادامه مطلب