۳۰ سال تاریخ مبلمان و ۳۰ صندلی ماندگار به انتخاب مجله AZURE (قسمت سوم)

سه دهه اخیر تاریخ طراحی مبلمان برای بسیاری از کارشناسان و علاقه‌مندان بسیار جذاب است چراکه پیشرفت تکنولوژی به طراحان اجازه داد تا به ایده‌ها و تخیلات خود راحت‌تر جامه عمل بپوشانند. استفاده از مواد سبک‌تر، قابل انعطاف‌تر و سازگارتر با محیط زیست موجب شد تا طرح‌های منحصر‌به‌فردی با قیمت‌های مناسب به بازار عرضه شوند. در این مدت تقریباً تمامی بخش‌های طراحی مبلمان از محصولات خانگی و اداری تا مبلمان شهری پیشرفت چشم‌گیری به خود دیده‌اند. این موضوع سبب شده تا مجله اینترنتی Azure با بررسی تاریخ طراحی مبلمان ۳۰ سال اخیر ماندگارترین محصولاتی که هنوز هم در بازار حضور دارند را انتخاب کند. ۲۰ صندلی برتر این گزارش را می‌توانید اینجا و اینجا  ببینید. در ادامه نیز آخرین بخش از این گزارش را خواهید خواند.

۳۰ سال تاریخ مبلمان و ۳۰ صندلی ماندگار به انتخاب مجله AZURE (قسمت دوم)

در سه دهه اخیر پیشرفت تکنولوژی و استفاده از مواد جدید در صنعت مبلمان موجب شده تا طراحان بتوانند ایده‌های خود را با راحتی بیشتری تحقق بخشند. در این مدت تقریباً در تمام بخش‌های صنعت مبلمان اداری و خانگی شاهد ظهور محصولات ماندگاری بوده‌ایم که علاوه بر فروش قابل توجه، در برخی مواقع سبک و طرحی جدید را در طراحی مبلمان به وجود آورده‌اند. تنوع محصولات ماندگار این سه دهه موجب شده تا مجله اینترنتی Azure به بررسی تاریخ طراحی مبلمان ۳۰ سال اخیر و محصولات ماندگار آن بپردازد. در این مطلب بخش اول این گزارش را منتشر کردیم، اینجا ده مبلمان ماندگار دیگر آشنا خواهید شد.

۳۰ سال تاریخ مبلمان و ۳۰ صندلی ماندگار به انتخاب مجله AZURE (قسمت اول)

نزدیک به سه دهه است که صنعت مبلمان با پیشرفت تکنولوژی و ظهور مواد و سبک‌های جدید به طرز قابل توجهی رشد کرده است. در این مدت تقریباً در تمام بخش‌های این صنعت شاهد ظهور محصولاتی ماندگار بوده‌ایم. محصولاتی که با وجود اینکه سال‌ها از طراحی آن‌ها می‌گذرد، همچنان تولید می‌شوند و با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه می‌گردند. چرا که ویژگی‌های منحصر به فردی داشته‌اند. ویژگی‌هایی نظیر مواد مورد استفاده جدید و یا فرمشان. مجله اینترنتی Azure در گزارشی با بررسی تاریخ طراحی مبلمان ۳۰ سال اخیر، ماندگارترین محصولاتی که هنوز هم در بازار حضور دارند را معرفی کرده‌است. در اینجا بخش اول از این گزارش سه قسمتی را خواهید خواند.