مدرسه متفاوت
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

این سیزده مدرسه متفاوت را بشناسیم (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مطلب گفتیم پایه و اساس آموزش، خلاقیت و نوآوری است. نوآوری در آموزش‌وپرورش می‌تواند از روش‌های متفاوتی ایجاد شود و علاوه بر سیستم آموزشی، معماری و دکوراسیون داخلی مدارس نیز نیازمند نوآوری هستند. در ادامه این مطلب به سراغ مدارس متفاوت دیگری رفته‌ایم که با طراحی هوشمندانه خود، دانش‌آموزانی خلاق، با بهره هوشی بالا را برای زندگی واقعی آماده و آن‌ها را توانمند و پخته وارد جامعه کرده‌اند. با این ۷ مدرسه مدرن در ادامه بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

سیزده مدرسه متفاوت
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

این سیزده مدرسه متفاوت را بشناسیم (بخش اول)

پایه و اساس آموزش، خلاقیت و نوآوری است. نوآوری در آموزش‌وپرورش می‌تواند از روش‌های متفاوتی ایجاد شود مانند به کارگیری مجموعه‌ای از فن‌آوری‌ها، روش‌های آموزشی جدید و یا بازدیدهای میدانی. حتی نوآوری ممکن است در مواردی با هنجارهای اجتماعی ‌در تضاد باشد. نوآوری می‌تواند در یک مدرسه‌ای در منطقه فقیرنشین در لاگوس نیجریه اتفاق بیفتد و یا در مدرسه‌ای پیشرفته در استکهلم سوئد. در ادامه این مطلب و همچنین بخش دوم مطلب به مدارس متفاوتی اشاره می‌کنیم که دارای نوآوری و خلاقیت در سیستم آموزشی، معماری و دکوراسیون خود هستند، مدارسی که حضور در آن‌ها می‌تواند هر کودک و نوجوانی را سر ذوق بیاورد، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

بهترین مدارس دنیا
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

به مدرسه برگردید: درس‌هایی که از بهترین مدارس دنیا می‌گیریم

کم‌کم به روزهای پایانی فصل تابستان نزدیک می‌شویم و قدم به فصل پاییز و ماه مهر می‌گذاریم. این روزها دغدغه همه خانواده‌ها ثبت‌نام دانش‌آموزان خود در بهترین مدارس با محیطی پیشرفته برای آموزش است. شاید جالب باشد که بدانید علاوه بر سیستم و کادر آموزشی معماری و طراحی ساختمان‌های آموزشی و مدارس می‌تواند تأثیر زیادی در یادگیری داشته باشد. در این مطلب به مدارس و محیط‌های آموزشی که دارای فضایی کاملاً خاص هستند و از طراحی معماری متفاوت برخوردارند اشاره می‌کنیم و در ادامه به چند راهکار برای طراحی مناسب فضای آموزشی می‌پردازیم.

ادامه مطلب