دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه متفاوت با سایر دکوراسیون‌هاست. چرا که خیلی‌ها به هر مکان آرامش‌بخشی نام «خانه» را می‌دهند و حتی به کسانی که به آن‌ها حس خوبی می‌دهند می‌گویند که شبیه خانه هستند. چون این مکان در ذهن همه ما، با آرامش و امنیت همراه است. خانه جایی است که بعد از سفر، بعد از یک روز کاری طولانی و یا هنگام خستگی از مشکلات مختلف، به آن پناه می‌آوریم پس اهمیت بسیار زیادی دارد که این پناهگاه چه ظاهری داشته باشد. دکوراسیون خانه یکی از مهم‌ترین حوزه‌های دکوراسیون است که به زندگی شخصی تک تک ما مربوط می‌شود. اگر خانه‌ای که ساکن آن هستیم را دوست نداشته باشیم، روزهای خوبی را در آن نخواهیم گذراند. بسته به نیاز شخصی هرکدام از ساکنین و علایق و سلیقه‌هایشان، فضایی که باید داشته باشند متفاوت خواهد بود.

ادامه مطلب

دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل در درجه اول، یک آفرینش هنری محسوب می‌شود. یک خانه جدید همچون یک بوم نقاشی سفید است و ما شانس این راداریم که با یک دکوراسیون خلاقانه و هدف‌دار، از آن یک خانه تحسین‌برانگیز بسازیم. اگر از دکوراسیون منزل خود خسته شده‌اید و یا به خانه جدیدی نقل‌مکان می‌کنید، دکوراسیون آن اولین موضوعی است که ذهن شمارا درگیر می‌کند. ممکن است بعضی افراد نخواهند دکوراسیون منزل خود را سالانه تغییر دهند ولی باید این نکته را مدنظر داشته باشند که تغییر دکوراسیون منزل، خیلی بیشتر از آنکه فکرش را بکنند باعث تغییر حس و حال و فضای منزل آن‌ها خواهد شد. تا حدی که حسی مشابه رفتن به یک خانه جدید را تجربه خواهند کرد. این تغییر دکوراسیون می‌تواند در مقیاس بزرگ یعنی تغییر همه چیز ازجمله مبلمان و کاغذدیواری و رنگ دیوارها و یا در مقیاس کوچک‌تر مثلاً تغییر بعضی از اسباب و وسایل منزل باشد. ما با این کار به‌نوعی به زندگی خود در این دنیای پر هرج‌ومرج،‌ نظم و ترتیب می‌دهیم. تغییر دکوراسیون منزل، تلاشی کوچک است برای مهار این بخش کوچکی از دنیا که کنترل آن به‌دست ماست.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی منزل
ادامه مطلب
books

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل به عنوان یکی از مباحثی که مردم عادی با آن سر و کار دارند، همواره با ابهامات و سوالات زیادی همراه بوده است. بسیاری از ما هنگامی که تصمیم به ایجاد تغییراتی در فضای منزل خود می‌گیریم با این سوال مواجه هستیم که چگونه یک دکوراسیون داخلی را هم مطابق با سلیقه خود و هم متناسب با شرایط منزل به اجرا درآوریم؟ پاسخ این سوال نیازمند شناخت نسبی از سبک‌ها و نیازهای هر بخش از منزل و ترکیب صحیح عناصر مختلف نظیر رنگ‌ها و نورپردازی، سایر قطعات مبلمان و اشیا دکوراتیو است.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
books

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شاید عنوان تازه‌ای باشد اما از زمانی که بشر متمدن شد، در همه جای جهان، طراحان همیشه به دنبال ساختن فضاهایی بوده‌اند که نیازهای انسان را برآورده کند و همچنین به او حس خوبی را منتقل کند، حسِ حضور در فضایی دلچسب. این کار جز با مهارت و دانش فنی ممکن نخواهد بود. دکوراسیون داخلی از اوایل قرن بیستم، هنگامی که به عنوان یک «حرفه» بین مردم دنیا شناخته شد، تغییرات بسیار زیادی را از سر گذرانده است. طراحی دکوراسیون در واقع حرفه‌ای گسترده، چندوجهی، فنی و خلاقانه است. دکوراسیون درون یک ساختمان به کار می‌رود تا محیط داخلی آن را به بهترین شکل ممکن بسازد. راه‎‌حل‌هایی که دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهد عملکردی هستند، کیفیت زندگی و فرهنگ زیست ساکنان آن محیط را بهبود بخشیده و شیوه زندگی را به شکل اصیل زیست انسانی نزدیک می‌کنند. روی هم رفته می‌شود گفت دکوراسیون داخلی، هنر ساختن فضای زندگی به زیباترین و کاربردی‌ترین شکل آن است.

ادامه مطلب

دکوراسیون اتاق خواب
ادامه مطلب
اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب بعنوان یکی از بخش‌های اصلی و اساسی منزل، همیشه مدنظر طراحان بوده و دکوراسیون جذاب و آرامش‌بخش دغدغه همیشگی بسیاری از افراد بوده است. نیاز انسان به خواب و استراحت برای رهایی از خستگی‌ها و فشارهای روزمره امری غیرقابل انکار است. بین داشتن یک خواب خوب و آرام و سلامت و شادابی و موفقیت ما در زندگی رابطه مستقیمی وجود دارد. همه ما به دنبال داشتن روزی خوب و پرانرژی هستیم پس باید به محیط خوابمان که لازمه داشتن خوابی کافی و در نتیجه روزی بانشاط است، توجه بیشتری داشته باشیم. دکوراسیون اتاق خواب سه ویژگی آرامش، دلپذیربودن و صمیمیت را به آن می‌دهد. پس قبل از هرچیز باید درنظر داشته باشیم که هدف دکوراسیون اتاق خواب درکنار زیبایی، راحتی و آرامش بخش بودن محیط آن است.

ادامه مطلب

سبک آرت نوو در طراحی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

سبک آرت نوو در طراحی

آرت نوو (Art Nouveau) که به معنای هنر نو است،  به سبکی از طراحی گفته می شود که در دهه ۱۸۸۰ بنا نهاده شد و تأثیر بسیاری در زمینه های مختلف هنر، چه تزئینی و چه کاربردی داشته است که زمینه‌ای برای شکل گیری طراحی صنعتی مدرن به وجود آورد.

ادامه مطلب