سبک‌های معماری داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

معرفی سبک‌های معماری داخلی

طراحی دکوراسیون برای زیبایی محیط و برقراری ارتباط بین افراد و فضایی است که در آن زندگی یا کار می‌کنند. در واقع دکوراسیون داخلی و طراحی آن، کاری هنرمندانه است که منجر به درست و بهتر دیده شدن رنگ‌ها، مبلمان و سایر لوازم در یک محیط می‌شود. روحیات انسان‌ها در هر بازه‌ای متفاوت است و این تفاوت به عوامل مختلفی از جمله جبر جغرافیایی، بازه‌ی زمانی زندگی و هنرمندانی که در هر دوره ظاهر می‌شوند، بستگی دارد.
تفاوت در روحیات انسان‌ها، تفاوت در سلیقه‌ی آن‌ها را در پی داشته و باعث شده تا زیبایی در هر عصر با حفظ برخی اصول مشترک، تغییراتی داشته باشد تا همواره بتواند در ذهن انسان خوشایند جلوه کند. تغییرات مفهوم زیبایی در هر دوره آراستن فضای منزل را نیز دستخوش تغییراتی کرده که این تغییرات باعث به وجود آمدن سبک‌های متفاوتی در معماری داخلی شده‌اند. در ادامه شما را با هشت سبک معماری داخلی بیشتر آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

معماری و دکوراسیون خانه

طرح جذاب خانه ای استوانه ای در میان جنگل

خانه ی استوانه ای نام پروژه ای است که توسط cyril lancelin (طراح فرانسوی ) طراحی شده و در طراحی آن از ترکیب متریال شیشه و بتن استفاده شده است. این طرح که در یک منطقه ی جنگلی در شهر لیون فرانسه قرار دارد در واقع از کنار هم قرار گرفتن لوله های شیشه ای ایجادشده است و در آن هیچ راهروی مشخصی وجود ندارد.

ادامه مطلب

تاریخچه باوهاوس
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

تاریخچه باوهاوس Bauhaus و تحلیل عملکرد و تاثیرات آن بر مدرنیسم و دنیای هنر بعد از جنگ جهانی اول (بخش

باوهاوس Bauhaus از پایه و اساس، خود را به عنوان بخشی از جنبش مدرن و به عنوان میاندار مدرنیسم می دید. این مدرسه طراحی که از مهاجرت هنرمندان و گرد هم آمدن ایده های ایشان، ایجاد شده بود ، توسعه و تعامل میان گروه های مختلف از معماران، برنامه ریزان شهری، هنرمندان، دانشمندان و طراحان را ایجاد کرده بود. ایده های سازنده ای که در باوهاوس شکل گرفت نتیجه جنبش هنرها و صنایع دوره پیش از جنگ جهانی اول بود ، به ویژه آنکه جنبش آموزش و پرورش مترقی و رو به رشد و حرکت و تصور کلی از مفهوم Gesamtkunstwerk (تمامیت کار هنری) و همچنین آموزش زیبایی در تمام زمینه های زندگی را توسط  Deutscher Werkbund (فدراسیون کار آلمان) و هنر نو به نمایش می گذاشت.

ادامه مطلب