رنگ ها را چگونه در اتاق خواب به کار ببریم؟

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یکی از آیتم های اصلی انتخاب رنگ است. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و در حقیقت باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله به راحتی درون آن به آرامش دست یابد.

ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون داخلی خانه

ترکیب دو رنگ کلاسیک آبی و سفید انرژی و نشاط را به اکسسوری های خانه می بخشد. رنگ های آبی و سفید یادآور آسمان آبی با ابرهای سفید و پنبه ای است.

رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی از جمله زیباترین و جذاب ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های امروز به شمار می رود که طرفداران زیادی هم دارد.

چگونگی استفاده از تن های مختلف یک رنگ در دکوراسیون

دانش ایرانی‌ها از دکوراسیون در چندین دهه گذشته، به ویژه در دوره گذار از سنت به مدرنیته و با ورود هر چه بیشتر رسانه‌های تصویری به کشور بیشتر شد. با افزایش آگاهی جامعه در زمینه دکوراسیون، این مقوله اهمیت خاص خودش را بین طبقات متوسط جامعه نیز پیدا کرد و حتی مدتهاست پای این رشته به موسسات طراحی تخصصی دکوراسیون و آموزش طراحی دکوراسیون باز شده است. موضوعی که نشان می‌دهد دیگر تنها سلیقه عنصر تعیین کننده یک دکوراسیون مطلوب نیست و باید به اصول و قواعد دکوراسیون بیشتر توجه کرد. رنگ یکی از عناصر مهم دکوراسیون است که به کار بردن آن نیازمند دانش کافی است. به همین جهت در مطلب پیش‌ رو ایده‌هایی برای هماهنگی و ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون محل کار یا زندگی را به شما ارائه داده‌ایم تا خانه‌ای مناسب و زیبا را چیدمان کنید.

۱۰ ترفند طراحان برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ از جمله ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی است که تأثیر مستقیمی در زیبایی محیط دارد. به‌واقع تا زمانی‌که رنگ مناسب را انتخاب نکنید، نوع مبلمان، چینش وسایل و تراکم آنها چندان ارزشی در دکوراسیون نخواهند داشت.یعنی اگر رنگ را به درستی انتخاب نکنیم، نتیجه مورد نظر را از تغییر چیدمان خانه نخواهیم گرفت. رنگ‌ها تأثیر قابل توجهی در ایجاد هماهنگی میان عناصر موجود در دکوراسیون داخلی دارند و از این رو همواره مورد توجه طراحان  قرار می‌گیرند. با این حال، برای افراد عادی و غیرحرفه‌ای همواره این سؤال مطرح است که چه رنگ‌هایی را برای فضای منزل خود انتخاب کنند و چگونه آنها را به کار ببرند. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سؤال هستید، این مطلب را از دست ندهید چون در اینجا با ۱۰ اصل طراحانه در مورد رنگ در دکوراسیون و اثرات آن آشنا خواهید شد.

دلایلی برای انتخاب دکوراسیون تک رنگ

دکوراسیون تک رنگ؛ وقتی این اصطلاح را می‌شنویم چه تصویری در ذهنمان شکل می‌گیرد؟ شاید تعداد دکوراسیون‌های تک رنگی که با آن‌ها روبرو شده‌ایم انقدر کم باشد که بلافاصله نمونه مشابهی به خاطرمان نیاید، یا حتی فکر کنیم دکوراسیون تک رنگ بیشتر در فضاهای رسمی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما واقعیت این است که اجزای بی‌شماری وجود دارند که می‌توانند یک فضا را زیباتر جلوه دهند، با این حال ذهن ما بنا به عادت بیشتر به تعداد محدودی از آنها توجه می‌کند و از بسیاری نکات دیگر غافل می‌ماند. استفاده متفاوت از رنگ یکی از این نکات مغفول مانده است. پس بد نیست اگر گاهی برای تنوع سلیقه و رسیدن به ایده‌ای خارج از چهارچوب‌های ذهنی، کمی جستجو کنیم. اگر شما هم در میانه جستجوهای‌تان به این مطلب برخوردید احتمالاً به دنبال یک ایده جدید هستید؛ پس بیایید با هم به سراغ پاسخ مسئله اول برویم؛ چطور یک دکوراسیون تک رنگ را طراحی کنیم و اصلا چرا باید دکوراسیون تک رنگ را دوست داشت؟

هنر هماهنگی رنگ‌ها در دکوراسیونی با رنگ‌های متنوع

رنگ‌بندی دکوراسیون منزل در دراز مدت بر خلق و خوی ساکنین خانه تاثیر می‌گذراد. استفاده از رنگ مناسب می‌تواند آرامش خاطر شما را به همراه داشته باشد و به همین ترتیب استفاده نادرست از رنگ ها می تواند موجب ایجاد یکنواختی و کسالت یا شلوغی و احساس به هم ریختگی شود. یکی از سخت‌ترین بخش‌های تزیین هر فضا تصمیم‌گیری در مورد انتخاب رنگ است. البته که روش هایی برای انتخاب رنگ های مناسب و ترکیب آن ها  وجود دارد که می تواند در چهارچوب سلیقه و تمایل شما به کمکتان بیاید تا نتیجه بهتری از تلاش خود برای دکوراسیون فضای منزل بگیرید. در زیر چند روش را باشما در میان می گذاریم .

۱۰ترکیب رنگ مناسب با رنگ خاکستری

خاکستری یکی از رنگ‌های خنثی است که از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید به دست می آید. دارای ظاهری آرام، مرموز و در عین حال از متنوع‌ترین رنگ‌ها است. استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی باعث جذابیت در فضا می‌شود. خاکستری از جمله رنگ‌هایی است که به راحتی می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد و یک زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی خانه شما بدهد اما باید بدانید چگونه رنگ خاکستری در کنار رنگ‌های دیگر قرار می‌گیرد. ما در این مطلب ۱۰ ترکیب رنگ مناسب با رنگ خاکستری را بیان کرده‌ایم. با ما همراه باشید. 

اهمیت کنتراست در دکوراسیون داخلی

طراحان دکوراسیون داخلی می‌دانند که تاثیر اولیه‌ یک دکوراسیون بر ذهن و روح انسان تا چه اندازه اهمیت دارد. فضاهایی وجود دارند که در اولین نگاه نفس شما را حبس می‌کنند، زیرا عناصر آن به لحاظ بصری چشمگیر هستند و در عین حال با هم هماهنگی  دارند. این در حالی است که فضاهای دیگری نیز یافت می‌شوند که اگرچه زیبا نظر می‌آیند اما ظاهرا برای بهتر شدن چیزی کم دارند. ما در این مطلب سعی داریم که اهمیت کنتراست در طراحی داخلی را توضیح دهیم. اگر با کنتراست آشنایی ندارید، نگران نباشید زیرا در این مطلب با مفهوم و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

ایده‌هایی برای ترکیب رنگ جذاب‌تر اتاق نشیمن

هرکسی که قدری با طراحی داخلی آشنایی داشته باشد می داند که رنگ در فضای داخلی عنصر بسیار مهمی است. هر رنگی انرژی مختلفی را منتقل می‌کند و می‌تواند فضای یک اتاق را به طور کلی تغییر دهد. استفاده درست از رنگ‌ها می‌تواند عیب‌ها و ایرادات یک اتاق را بپوشاند و باعث شود که محیط مدنظر شما در طراحی داخلی بسیار خوب عمل کند. در اینجا به بررسی چند نمونه از طراحی داخلی با استفاده از رنگ‌های جذاب می‌پردازیم.