متریال مختلف در دکوراسیون
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

کدام متریال برای کدام فضا مناسب است؟

آیا می دانید که هر ماده و متریالی نیز برای خود شخصیت دارد؟ مسلما خود شما نیز بارها از عباراتی مانند «عین چوب خشک می مونه! » یا «دلش از سنگه! » و یا عبارات مشابه دیگر استفاده کرده اید.

ادامه مطلب

مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان به منظور درک بهتر روند طراحی و تولید مبلهای گهواره ای “ROCKING CHAIR

سابقه اساطیری صندلی های راکینگ:
اولین نقاشی ها و تصاویری که از حرکت تابی شکل و یا گهواره ای یافته شده است در خصوص پایه اسب و گهواره کودک بوده است و به همین دلیل هم در لغت ( فارسی ) تنها کلمه ای که می توانیم برای آن بیابیم لغات ( گهواره و تاب ) می باشد .و تقریبا تا قرن هجدهم هیچ ایده و یا نشانه ای که مستقیما از صندلی راکینگ حکایت کند ، مشاهده نمی شود .

ادامه مطلب

گرایش جدید در دکوراسیون داخلی اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

گرایش جدید در دکوراسیون داخلی اداری : طراحی و ایجاد مکانهای نیمه خصوصی

اخیرا در طراحی محیط های کاری فضا های جدیدی تعریف می شود که ضمن آنکه حریم محدودی دارند ، کاملا هم بسته نیستند . وجود اینگونه محل ها در سازمانها ، امکان برقراری ارتباط صمیمانه تر میان کارکنان و همچنین برگزاری جلسات نیمه خصوصی با مشتریان را فراهم می سازد .
از جهت دیگر برای ایجاد اینگونه محل ها می توان از فضا های مرده ای استفاده نمود که مورد استفاده دیگری برای آنها متصور نیستیم ، مثل لبه ها و کناره ها

ادامه مطلب

مبل چوب پنبه ای
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبل چوب پنبه ای (Lucie Koldova)

مبل چوب پنبه ای طراحی شده بوسیله “Lucie Koldova” لوئیس کولدوا طراحی از جمهوری چک می باشد. وی پس از فارغ التحصیل شدن از آکادمی هنر در سال ۲۰۰۹ در پراگ شروع به فعالیت در حوزه معماری کرد، سپس به پاریس رفت و در ۲۰۱۲ استودیوی هنری خود را تاسیس کرد و در زمینه های مبلمان و نورپردازی به طراحی کالا مشغول شد .

ادامه مطلب

دکوراسیون در خدمت بیماران خاص
ادامه مطلب
دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

دکوراسیون در خدمت بیماران خاص

آلفا یک سازمان خیریه غیرانتفاعی است که کنِت وامپلر در سال ۱۹۹۵ با توجه به تعداد درحال رشد افراد مبتلا به HIV در نیویورک آن را ایجاد کرد. این سازمان افراد دارای HIV مثبت را در زمینه هنر‌های تزئینی آموزش می‌دهد و پس از یادگیری به آن‌ها پیشنهاد کار می‌دهد.

ادامه مطلب

ویلای گل خورشید
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

ویلای گل خورشید

این ویلا در یک شیب با منظره دریای مدیترانه قرار دارد ، از ده مکعب تشکیل شده است که هر یک به سمتی منظره دارند.
استودیو آرشیتکتی کاداوال و سولا مورالس که مرکز آن در اسپانیا می باشد ، این ساختمان دو طبقه را به صورت ویلائی برای استقرار یک ذوج در یک دهکده ماهیگیری در شمال شرقی اسپانیا طراحی نموده است .
این زوج جوان ، خواستار ویلائی بودند که تماما متمرکز بر منظره باشد . اما هرگز گمان نمی کردند که این ایده آنها به این شدت و قوت در این شبه جزیره به اجرا در آید .

ادامه مطلب

دکوراسیون
ادامه مطلب
books

دکوراسیون

دکوراسیون وام‌واژه‌ای فرانسوی است. ‌‌ ‌‌‌ در شرح واژه دکوراسیون در لغت‌نامه دهخدا ‌‌ ‌‌‌‌ آمده است: «تزئینات داخلی ساختمان» ‌‌ ‌‌‌‌ و البته «تزئین صحنه تئاتر یا سینما». فرهنگ فارسی سره دکوراسیون را معادل «چیدمان» قرار داده و دکتر معین آن را به معنی «عمل تزئین» دانسته است. لغتنامه کمبریج دکوراسیون را «فعالیت جذابتر ساختن چیزی با افزودن و قرار دادن چیزهایی روی و اطراف آن» تعریف می‌کند. آنچه از این تعاریف برمی‌آید، این است که واژه دکوراسیون و دکور کردن در اصل به معنی تزئین کردن و آرایه‌گری است، اما در اصطلاح امروزی عامه دکوراسیون و طراحی دکوراسیون مترادف با طراحی داخلی قرار می‌گیرد و فرهنگ آکسفورد طراحی داخلی را «هماهنگ کردن از پیش طراحی شده رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان» عنوان می‌کند که به صورت هنرمندانه و به منظور به جلوه در آوردن محیط انجام می‌شود. دکوراسیون بر زیباترکردن و کاربردی کردن اجزائی از بنا مانند کف، سقف، دیوارها و درها و لوازم و اشیا مانند مبلمان، فرش، تابلو، کاغذ دیواری، کمد، پرده و … تمرکز دارد.

ادامه مطلب

طراحی اسکاندیناویایی چیست؟
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی اسکاندیناویایی چیست؟

سبکی برای روزهای کوتاه و شب های بلند طراحی اسکاندیناویایی در دهه‌ی پنجاه میلادی به‌وجود آمد. این طراحی زاده‌ی مدرنیته است. هدف از این نوع...

ادامه مطلب

دکوراسیون خانه خود را تابستانی کنید
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

با تغییرات کوچک دکوراسیون خانه خود را تابستانی کنید

چند روز دیگر تابستان به رسمیت فرا میرسد. برای پذیرایی از روزهای گرم تابستان آماده هستید؟ قطعا برای این روزهای گرم فعالیت های متنوعی را در نظر گرفته اید اما آیا برای ورود تابستان به خانه تان هم فکر کرده اید؟ چگونه از تابستان امسال استقبال می کنید؟ فصلی با روزهای بلند و شب های کوتاه، دور همی های عصرانه و خنک را میطلبد.شما می توانید با تغییرات کوچکی در چیدمان دکوراسیون، حال و هوایی تابستانی در منزلتان ایجاد کنید. اما از کجا باید شروع کرد؟ کدام ترکیب رنگ ها مناسب این فصل گرم هستند؟ چه وسایلی باید تغییر بکنند و …با خوگر همراه باشید تا با تغییراتی کوچک دکوراسیون خانه تان را تابستانی کنید.

ادامه مطلب

چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟
ادامه مطلب
سبک زندگی

چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟

وقتی پای طراحی دکوراسیون داخلی خانه پیش می‌آید، رنگ زرد کمی مشکل‌ساز است و به همین دلیل بسیاری عطایش را به لقایش می‌بخشند. زرد مانند آبی همه‌جا محبوب نیست، شیکی خاکستری، هیجان‌انگیزی قرمز و آوانگاردی سفید و سیاه را ندارد. اما این رنگ انرژی‌بخش و شاد لایق نادیده گرفته شدن نیست. طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند این رنگ، از زرد کره‌ای تا زرد پررنگ خردلی، حتی طلایی رمز موفقیت بسیاری از طراحان است و کم‌کم جای خود را در خانه‌ها پیدا خواهد کرد. اما اگر برای وارد ساختن این رنگ به خانه‌تان مردد هستید شاید بهتر باشد متن زیر را بخوانید.

ادامه مطلب