بهترین دکوراسیون داخلی مهدکودک
ادامه مطلب
راهنمای خرید

بهترین دکوراسیون داخلی و معماری‌ برای مهدکودک ها

مهد کودک یک رویکرد آموزشی پیش از دبستان است که به طور سنتی بر بازی، موسیقی، نقاشی، فعالیت‌های عملی و تعامل اجتماعی تاکید می‌کند. آنچه در مهدکودک بر کودکان می‌گذرد بخش مهمی از فرآیند تغییرِ محیط زندگی کودکان از خانه به جامعه است. چنین موسساتی اولین بار در اواخر قرن هجدهم در بایرن و استراسبورگ ایجاد شدند. هدف از تاسیس مهدکودک‌ها ارائه خدمات به کودکانی بود که هر دو والدین آنها بیرون از خانه کار می‌کردند. با گذشت زمان و شناخت روانشناسی محیطی توجه به معماری مهدکودک‌ها گسترده‌تر شد، چرا که مهدکودک‌ها محدودیت فضاهای آموزشی را ندارند و از طرفی دیگر، کودکان در تاثیرپذیرترین سنشان وارد مهدکودک می‌شوند و از این جهت روانشناختی محیطی تاثیری دو چندان ایجاد می‌کند. در این مطلب با ۱۲ مهدکودک متفاوت آشنا خواهید شد که طراحی آن‌ها می‌تواند الهام بخش ایده‌های خوبی برای ایجاد فضای آموزش و بازی کودکان باشد و هر کودکی آرزو دارد حضور در چنین محیطی را تجربه کند.

ادامه مطلب

دکوراسیون مدرن مهدکودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

دکوراسیون مدرن مهدکودک

دکوراسیون مدرن زیر مربوط به مهدکودک Rosan Bosch اسپانیا می باشد که توسط استودیو طراحی Rosan Bosch واقع در کپنهاگ انجام شده است.این مهدکودک دارای مناطق یادگیری خلاقانه و متنوعی برای کودکان است.

ادامه مطلب

مهدکودک و مرکز نگهداری کودکان OB
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک و مرکز نگهداری کودکان OB

پروژه مهدکودک و مرکز نگهداری کودکان OB ،در خط ساحلی دریا و با جهت گیری به سمت جنوب احداث شده است .سایت پروژه به گونه ای است که به علت وجود دریا و رشته کوهها در اطراف آن به خوبی می توان طبیعت رااحساس کرد.در ضمن موقعیت قرار گیری ساختمان به گونه ای است که احساس می شود مهدکودک رو به دریا باز می شود.

ادامه مطلب

مهدکودک غار اژدها
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک غار اژدها

انسان‌ تکامل خود را در محیط‌های طبیعی به دست می‌آورد و امروزه در محیط‌های شهری با گذراندن بیشتر اوقات زندگی در داخل ساختمان‌ها، شکاف عمیقی با نحوه زندگی گذشته به وجود آمده است. در گذشته بچه‌ها می‌توانستند بدون هیچ محدودیت و نظارتی بازی‌کنند، به جستجو بپردازند و با جهان طبیعت ارتباط متقابلی داشته باشند. زندگی کودکان امروز بیشتر ساختارمند و تحت نظارت است که فرصت کمی برای بازی آزاد، یادگیری و اکتشاف به آن‌ها می‌دهد و این درحالی است که محدوده بازی آن‌ها بسیار کوچک شده است.

ادامه مطلب

مهد کودک و شیرخوارگاه D1 درKumamoto ژاپن
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهد کودک و شیرخوارگاه D1 درKumamoto ژاپن

اتاق های بسته که برای آموزش استفاده می شوند در حال تغییر سریع به سمت شرایطی متنوع و انعطاف پذیر هستند.دوره های آموزشی در حال تغییر و بهینه سازی هستند که بتوانند توانایی های فردی را بالا ببرند.تلاش زیادی بر این شده است که از محیط طبیعی در رشد و پیشرفت کودکان استفاده شود.

ادامه مطلب