خانه خوشبو
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

خانه ای خوشبو با مواد طبیعی

گاهی آنقدر درگیر مشغله های زندگی می شویم که یادمان می رود به جزئیات زندگی توجه کنیم. در حالیکه اهمیت دادن و توجه به این جزئیات روزمرگی های کسل کننده و بیهوده را کمتر و انرژی ما را برای شروع روز جدید دو چندان می کند.

ادامه مطلب

آشپزخانه یو شکل
ادامه مطلب
آشپزخانه

با آشپزخانه یو شکل چه کنیم؟

یکی از بهترین نوع طراحی برای آشپزخانه های مدرن طراحی به شکل U است. درست است که این آشپزخانه ها کاربری خوبی دارند اما باید توجه داشت که برای کدام فضا انتخاب می شوند. البته باید گفت که این نوع آشپزخانه هم برای محیط های بزرگ و هم برای محیط های کوچک و محدود کاربرد دارد.

ادامه مطلب

ترکیب رنگی در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترکیب رنگی موفق در دکوراسیون منزل

بسیاری از ما دکوراسیون داخلی جذاب را با خرید وسایل لوکس اشتباه می گیریم. برخی دیگر کمی واقع بینانه به این موضوع می نگرند و چیدمان صحیح مبلمان را نیز مؤثر می دانند. با این وجود یکی از موارد مهمی که از دید بسیاری از ما پنهان مانده است ترکیب رنگ اجرا شده در دکوراسیون داخلی است.

ادامه مطلب

مبل مخمل
ادامه مطلب
نشیمن و پذیرایی

چرا از مبل مخمل استفاده کنیم؟

قطعاً هنگامی‌ که در بازار مبلمان راحتی به گشت‌ و گذار مشغولید با پارچه‌ های مختلفی رو به رو می‌ شوید که در انتخاب آنها با مشکل مواجه خواهید شد. جدا از کیفیت و رنگ و طرح مسئله‌ ای که بسیار اهمیت دارد به‌ روز بودن پارچه مورد استفاده برای روکش مبل راحتی است به‌ طوریکه با گذشت چند سال حالتی قدیمی به خود نگیرد. در این مواقع طراحان دکوراسیون استفاده از پارچه‌ های مخمل را برای روکش مبل راحتی توصیه می‌ کنند. مبلمان مخمل در کنار راحتی دلنشین ناشی از نرمی پارچه مخمل به طرز جالبی در تمام دکوراسیون‌ های سنتی، کلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

ادامه مطلب

نارنجی در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیونی هیجان انگیز با کمی رنگ نارنجی

به‌ خاطر داشته باشید که همیشه در طراحی داخلی می‌ توانید از هر رنگی استفاده کنید فقط باید بدانید کجا و چگونه و این کار اصلا سخت نیست. به درونتان نگاه کنید به حسی که نیاز دارید. بسیاری از طراحی‌ های منحصر‌ به‌ فرد فقط با باز گذاشتن ذهن و کمی شجاعت خلق شده‌ اند. شما باید گام اول را بردارید و این گام همان اعتماد به درون خودتان است. رنگ نارنجی همان چیزی است که این روز‌ها برای هر کسی در خانه و محل کار لازم و ضروری است و کمبود آن همیشه حس می‌ شود. انرژی موجود در این رنگ را دست کم نگیرید.

ادامه مطلب

مبل خاکستری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبل خاکستری و ویژگی هایش

فکر کردن درباره دکوراسیون خانه یکی از کارهایی است که در ابتدا به نظر جذاب می آید اما در ادامه کاری مشکل است که حتی می تواند موجب آشفتگی شما شود. حتی برای تعیین رنگ یک سقف ممکن است ساعت ها به سقف خیره شوید آنقدر که شروع به دیدن نقطه های سیاه کنید ولی در نهایت ندانید چه رنگی مناسب است. به این ترتیب برای تک تک دیوارها و وسایل موجود در خانه دچار سردرگمی می شوید. انواع سبک ها، اشکال، اجناس و … در عین حال که دست شما را در انتخاب باز می کنند اما موجب سردرگمی نیز می شوند.

ادامه مطلب

تزئین خلاقانه خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

تزئین خلاقانه خانه با چاشنی ذوق

خودتان طراح و سازنده یک وسیله باشید و علاوه بر استفاده از آن از مراحل ساخت و لذت خلق یک محصول زیبا هم بهره ببرید. هرکسی درون خود هنرمندی نهفته دارد که زیبایی ها را به وجود می آورد. پس چرا این هنرمند را در نطفه خفه کنیم و اجازه شکوفایی به آن ندهیم؟

ادامه مطلب

چیدمان حرفه ای
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون منزل خود را حرفه ای بچینید

چیدمان حرفه ای خانه یکی از کارهایی است که برای بیشتر افراد جذابیت دارد و وقتی تصاویر آن را در مجلات و اینترنت می بینند به وجد می آیند و دوست دارند خودشان دست به کار شوند و آن تغییرات را در خانه بدهند

ادامه مطلب

آباژور در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نکاتی درباره استفاده از آباژور در دکوراسیون

بدون وجود آباژور در دکوراسیون نوری که از یک لامپ لخت ساطع می‌ شود به هر جهتی می‌ تابد و ممکن است چشم را آزار دهد. نگاه کردن مستقیم به نور لامپ نیز می‌ تواند به چشم آسیب برساند. گاهی از لامپ‌ های لخت در فضاهایی که نیازمند شدت نور بالا هستند استفاده‌ می‌ شود. اینها معمولا فضاهایی هستند که افراد مدت زمان کمتری را در آنها می‌ گذرانند مثل داخل کمد‌ها و یا راه‌ پله‌ ها.

ادامه مطلب

چیدمان پارکت
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

بررسی انواع الگوهای چیدمان پارکت هاو کفپوش برای بیشترین بهره وری از فضا

الگوی چیدمان پارکت ها نکته بسیار مهمی درفرآیند بازسازی و تعمیر خانه است. یک چیدمان خوب می تواند کمک کند تا فضای شما بزرگتر...

ادامه مطلب