برترین دفاتر اداری –(دفتر مرکزی شرکت پیکسار Pixar)

اولین دفتر از سری برترین طراحی های دفاتر اداری دنیا که در خوگر مورد بررسی قرار میگیرد طراحی دفتر مرکزی شرکت پیکسار است که در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار گرفته است.
استودیو انیمیشن پیکسار (Pixar Animation Studios) یک شرکت انیمیشن رایانه‌ای است که در سال ۱۹۸۶ توسط استیو جابز و ادوین کتمول بنیان نهاده شد و می توان به آن لقب یکی از میراث باقی مانده از استیو جابز را داد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل به عنوان یکی از مباحثی که مردم عادی با آن سر و کار دارند، همواره با ابهامات و سوالات زیادی همراه بوده است. بسیاری از ما هنگامی که تصمیم به ایجاد تغییراتی در فضای منزل خود می‌گیریم با این سوال مواجه هستیم که چگونه یک دکوراسیون داخلی را هم مطابق با سلیقه خود و هم متناسب با شرایط منزل به اجرا درآوریم؟ پاسخ این سوال نیازمند شناخت نسبی از سبک‌ها و نیازهای هر بخش از منزل و ترکیب صحیح عناصر مختلف نظیر رنگ‌ها و نورپردازی، سایر قطعات مبلمان و اشیا دکوراتیو است.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن برای چندین دهه است که در خانه‌ها، دفاتر و فضاهای عمومی محبوب شده است. اگر شما به دنبال یک کلمه برای توصیف دکوراسیون مدرن هستید سادگی بهترین کلمه است. البته، سادگی به این معنی نیست که دکوراسیونی سرد و خسته کننده‌ داشته باشیم؛ چرا که استفاده از پالت رنگ خنثی و اشکال هندسی در هیچ دکوراسیونی خسته ‌کننده و تکراری نیست. ضمن اینکه شما می‌توانید دکوراسیونی مدرن و ساده اما کاملاً گرم و شیک داشته باشد. ما در این مطلب قصد داریم تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما درباره دکوراسیون مدرن را مطرح کنیم که بدون شک برای شما جذاب خواهد بود، با ما همراه باشید.

درست‌ترین روش و مکان نصب تابلوهای هنری در خانه

بی شک ما  تابلوها و قاب عکس ها را برای دیده شدن به روی دیوارها نصب می کنیم، اما اینکه این آثار هنری چگونه دیده شوند به نحوه نصب آنها، مکانی که به آنها اختصاص می دهیم و محیط پیرامونشان بستگی دارد. در واقع نصب اشتباه تابلوها بر روی دیوار نه تنها موجب خلق زیبایی نمی شود بلکه ممکن است بر جلوه یک فضا نیز تاثیر منفی بگذارد. با این وصف سوال این است که چگونه یک تابلو را بر روی دیوار نصب کنیم تا بهترین جلوه ممکن را داشته باشد؟
اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

درباره سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی بیشتر بدانیم

اگر درباره سبک‌های معماری یا دست‌کم طراحی داخلی شرکت‌های بزرگ دنیا کمی جستجو کرده باشید، بی‌شک با تصاویری مواجه شده‌اید که در آنها تأسیسات ساختمانی به شکلی واضح و بدون پوشش قابل مشاهده هستند و با این حال از زیبایی و جذابیت خاصی هم برخوردارند. با وجود اینکه سبک صنعتی کمی ساده به نظر می‌رسد، اما سؤال اینجاست که چگونه می‌توان از سازه‌های زمخت و بی‌قواره یک نمای زیبا و دوست‌داشتنی خلق کرد؟

درباره سبک دکوراسیون ساحلی مدرن بیشتر بدانیم

در طول سالیان اخیر، سبک دکوراسیون ساحلی به خوبی معرفی و شناخته نشده است و این سبک درخشان و روشن، غالبا به شکل اتاقی مملو از لوازم کهنه و شلوغ تصور شده که این فرضیه، حقیقت ندارد. در واقع، دکوراسیون ساحلی مدرن سبکی مملو از ظرافت و زیبایی است. هریک از اجزای این فضا، پناهگاه امنی برای فرار از هجوم روزمرگی و شلوغی زندگی است و آیا کسی هست که خواستار چنین چیزی نباشد؟

در این مطلب ما قصد داریم که به شما نشان دهیم، چگونه می‌توان بدون نیاز به طراح داخلی یک دکوراسیون ساحلی مدرن طراحی کرد.

روانشناسی و علم دکوراسیون: پنج روشی که با آن یک فضا را حس می‌کنیم

کسانی که مطالب دکوراسیون و چیدمان را در بخش مطالب وب سایت ما دنبال می‌کنند، به خوبی می‌دانند که طراحی و دیزاین چیزی بیشتر از داشتن یک اتاق زیبا است.

عناصر گوناگون و بسیاری وجود دارند که باعث می‌شوند که یک فضا به خوبی احساس شود و می توانند تأثیرات قابل‌توجهی بر نحوه‌ی ارتباط ما با محیط اطرافمان داشته باشند.

در ادامه پنج روشی که می توان با آنها فضا را حس کنیم را مورد بررسی قرار می دهیم.

با این چیدمان در سال ۲۰۱۸ خداحافظی کنید

منکر آن نمی‌شویم که یک چیدمان بسیار عالی و مطابق مد روز نمی‌تواند خارج از چهارچوب مرزهای طراحی داخلی باشد؛ اما سبک‌ها و اصول چیدمان هرچقدر که مورد استقبال قرار گیرند و رضایت‌بخش باشند، ابدی نمی‌مانند و باگذشت زمان تسلیم سبک‌های دیگرمی‌شوند. برای مثال در سال 2016 با سری جدید لوازم‌خانگی مینیمال ایکیا تنالیته منحصر به فردی از رنگ صورتی به نام millennial pink معرفی شد. این رنگ طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد و درهمه‌جا از آن استفاده شد. تا جایی که در بسیاری از پست‌های اینستاگرام و پینترست هم دیده شد و محبوبیت ویژه ای داشت. به‌مرور در بسیاری از لوازم‌خانگی و مبلمان های کودک نیز حضور یافت. اماهمان‌قدر که به سرعت در بازار جای گرفت، بعد از گذشت یک سال و نیم به همان سرعت حضورش کمرنگ‌تر شد.

در ادامه به جزئیات دکوراسیونی میپردازیم که تا قبل از سال ۲۰۱۸ از آنها خداحافظی میکنیم و با نکات تازه ای در چیدمان آشنا میشویم که در سال ۲۰۱۸ از آنها استقبال خواهیم کرد.

نه صندلی ناهارخوری که با هر میز ناهارخوری قابل استفاده هستند

خرید میز و صندلی ناهارخوری هنگامی‌که قرار است به‌طور جداگانه خریداری شوند به یک دغدغه بزرگ خریداران تبدیل می‌شود. طبیعی است که محصولات موجود در بازار حتی اگر توسط یک تولیدکننده نیز ساخته شوند تفاوت‌های ساختاری اندکی با یکدیگر داشته باشند. اما یکی باورهای نادرست در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری این است که اغلب تصور می‌کنیم صندلی‌ها و میز موردنظرمان باید کاملاً به یکدیگر شباهت داشته باشند. احتمالاً پس از خواندن جمله قبل کمی تعجب کردید اما اگر تا انتها با ما همراه باشید احتمالاً شما نیز با ما هم‌نظر خواهید شد.

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: شما ارزشمندید

با وجود اینکه در طراحی دکوراسیون داخلی به زیبایی اهمیت می‌دهیم اما اگر منصفانه و از نگاه روانشناسی به این موضوع نظر کنیم متوجه می‌شویم که در کمال تعجب خودمان در این زیبایی کمترین سهم را داریم. ما همیشه تلاش می‌کنیم که یک دکوراسیون زیبا و چشم‌گیر خلق کنیم. بله چشم‌گیر! در واقع بخشی از هدف ما، زیبایی و جلوه بیشتر محیط خانه از نگاه افراد دیگر است. این موضوع به‌هیچ‌وجه نکوهیده نیست اما سؤال اینجاست که ما در کجای این ماجرا قرار داریم؟ چقدر در دکوراسیون داخلی منزل خود احساس راحتی می‌کنیم؟ آیا احساس زیبایی را با راحتی یکی می‌دانیم؟