مبلمان اداری مدرن
ادامه مطلب
فضای اداری

مبلمان اداری مدرن و بهره وری کارکنان چگونه به یکدیگر وابسته هستند؟

کارکنان شرکت های دولتی و خصوصی بیشتر زمان خود را در محیط های اداری سپری می کنند. در واقع محل کار خانه دوم این افراد به حساب می آید. همانطور که احساس راحتی و زیبایی محیط در خانه اهمیت دارد احساس آرامش در فضای کاری نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است.

ادامه مطلب

محیط کاری
ادامه مطلب
فضای اداری

افراد از روی محیط کاری شما را قضاوت می کنند

محیط کاری شما یک فضای شخصی و منحصر به فرد محسوب می شود. به طور میانگین کارمندان در روزهای کاری حدود ۵ ساعت و ۴۱ دقیقه را در پشت میزهای خود می نشینند. این بدان معناست که تنها چیزی که آنها بیش از این مقدار برایش زمان صرف می کنند خوابیدن است.

ادامه مطلب

دکوراسیون اداری بیوفیلیک
ادامه مطلب
فضای اداری

دکوراسیون اداری بیوفیلیک یا زیست گرا

بهره وری و نشاط کارکنان در یک فضای اداری با مبلمان اداری زیبا و نوع طراحی محیط کاری آنها ارتباط مستقیم دارد. در این راستا معماران و طراحان دکوراسیون اداری تلاش زیادی می کنند تا با اجرای روش های مختلف محیطی جذاب تر و در عین حال مناسب تر برای انجام فعالیت های کاری پدید آورند. بخشی از این کوشش ها معطوف به استفاده از عناصر طبیعی و شبه طبیعی در یک فضای اداری می شود ایده هایی که در قالب طراحی داخلی بیوفیلیک یا زیست گرا شناخته می شود. حال سؤال اینجاست که این شیوه از طراحی دقیقاً شامل چه بخش هایی از فضای اداری است؟

ادامه مطلب

مبلمان اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

معرفی و شناخت دسته بندی مبلمان اداری

صندلی اداری امروزه به عنوان یکی از ابزارهای کاملاً تخصصی شناخته می شود که با تجهیزات مورد استفاده در منازل و مشاغل آزاد تفاوت های اساسی دارد. در فضاهای اداری کمبود مساحت از یک سو و محدودیت استفاده از اشیا و لوازم دکوراتیو از سوی دیگر موجب شده تا مبلمان اداری افزون بر کارایی خاص خود عهده دار زیبایی و جلوه بیشتر اماکن اداری نیز باشند. از سوی دیگر تنوع مبلمان اداری تنها به طرح‌ ها و رنگ‌ ها خلاصه نمی‌ شود.

ادامه مطلب

فضای همکاری مشترک
ادامه مطلب
فضای اداری

نکاتی برای انتخاب کوورکینگ ها

واضح است که برای راه اندازی یک کسب و کار جدید احتیاج دارید تا یک محیط کاری برای آن مهیا کنید. بهترین و مقرون به صرفه ترین مکان اجاره یک فضای همکاری مشترک برای شروع یک کار جدید است.

ادامه مطلب

میز کنفرانس در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

میز کنفرانس و جلسه در دکوراسیون

میز کنفرانس و جلسه یکی از مهمترین وسایل و مبلمان دفاتر اداری است. در حالیکه برخی می گویند داشتن بیش از یک نوع میز کنفرانس چندان مناسب نیست.

ادامه مطلب

طرح های نوین در محیط های اداری، (بخش اول)
ادامه مطلب
فضای اداری

طرح های نوین در محیط های اداری، (بخش اول)

محیط بسیاری از ادارات کسل کننده و خستگی آور اند ، اما می توان با طراحی مناسب فضای اداری ، متناسب با نیازهای شغلی و انسانی ایشان ، محیطی جذاب و گرم برای کارکنان و مراجعین ایجاد نمود.

ادامه مطلب

تغییرات کوچک، نتایج بزرگ در بهره‌وری محیط کار
ادامه مطلب
فضای اداری

تغییرات کوچک، نتایج بزرگ در بهره‌وری محیط کار

چه در محیط منزل کار کنید و چه در یک فضای اداری، راحتی نخستین اولویتی است که شما با آن سر و کار دارید. شما برای مدت زمان طولانی نمی‌توانید در یک محیط نامناسب و ناراحت فعالیت کنید چراکه فضای کاری نامناسب موجب حواس‌پرتی و کاهش بهره‌وری کارکنان می‌شود. با این حال، می‌توان با رعایت نکاتی ساده از یک محیط معمولی و ساده، یک فضای کار راحت و ایده‌آل پدید آورد.

ادامه مطلب

دکوراسیون اداری
ادامه مطلب
books

دکوراسیون اداری

بهترین دکوراسیون اداری کدام است؟ آیا باید رنگ‌‎های زیادی به کار برد؟ آیا داشتن محوطه استراحت واقعا ضروری است؟ چطور باید یک دکوراسیون اداری با روحیه رسمی اما امروزی داشت؟ امروز «کار کردن» مفهوم بسیار گسترده‌تری از آن چه دارد که گذشتگان ما می‌شناختند. شیوه نویی از کار کردن وجود دارد که طراحی دکوراسیون اداری را نیز همراه با خود تغییر داده است. دفاتر قدیمی کار، مکان‌هایی بودند که در آن چند کارمند صرفا مشغول تایپ کردن و با تلفن صحبت کردن دیده می‌شدند، فقط برای میز و صندلی جا داشتند و خیلی از آن‌ها حتی فضای غذاخوری مناسبی نداشتند. امروز دفاتر به نیازهای متعددی پاسخگو هستند و تمرکزشان روی علایق و نیازهای کارمندان است. دفاتر کار باید منحصر به فرد و منعطف باشند و خلاقیت و توانایی کارمندان را افزایش دهند. پس دکوراسیون اهمیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد. ما به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب را در زمینه دکوراسیون اداری برای شرکت‌، دفتر و اداره خود بشناسید و اجرا کنید.

ادامه مطلب

دکوراسیون دفتر کار
ادامه مطلب
فضای اداری

دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفترکار از نظر شما تا چه اندازه می‌تواند بر روی بازده کاری تأثیر داشته باشد؟ کار بخشی جداناپذیری از زندگی ما انسان‌هاست. محیطی که در آن مشغول به کار هستیم، تأثیر زیادی بر میزان بازدهی و عملکرد کاری دارد. پس در نتیجه دکوراسیون دفترکار اهمیت بسیار زیادی بر روی فعالیت کاری روزانه افراد و نحوه رفتار آنها دارد. آرامش و زیبایی از جمله عوامل مهمی هستند که در دکوراسیون دفاترکاری باید به آنها توجه شود چرا که تأثیر مستقیمی بر روی سلامت روحی و جسمی کارمندان دارد؛ بنابراین برای داشتن دفترکاری فعال با راندمان کاری بالا توجه به دکوراسیون این فضا از اولویت‌ها است. در ادامه این مطلب با همه آنچه که لازم است در اولین قدم طراحی دکوراسیون دفترکار بدانید، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

12