بهترین دکوراسیون داخلی مهدکودک
ادامه مطلب
راهنمای خرید

بهترین دکوراسیون داخلی و معماری‌ برای مهدکودک ها

مهد کودک یک رویکرد آموزشی پیش از دبستان است که به طور سنتی بر بازی، موسیقی، نقاشی، فعالیت‌های عملی و تعامل اجتماعی تاکید می‌کند. آنچه در مهدکودک بر کودکان می‌گذرد بخش مهمی از فرآیند تغییرِ محیط زندگی کودکان از خانه به جامعه است. چنین موسساتی اولین بار در اواخر قرن هجدهم در بایرن و استراسبورگ ایجاد شدند. هدف از تاسیس مهدکودک‌ها ارائه خدمات به کودکانی بود که هر دو والدین آنها بیرون از خانه کار می‌کردند. با گذشت زمان و شناخت روانشناسی محیطی توجه به معماری مهدکودک‌ها گسترده‌تر شد، چرا که مهدکودک‌ها محدودیت فضاهای آموزشی را ندارند و از طرفی دیگر، کودکان در تاثیرپذیرترین سنشان وارد مهدکودک می‌شوند و از این جهت روانشناختی محیطی تاثیری دو چندان ایجاد می‌کند. در این مطلب با ۱۲ مهدکودک متفاوت آشنا خواهید شد که طراحی آن‌ها می‌تواند الهام بخش ایده‌های خوبی برای ایجاد فضای آموزش و بازی کودکان باشد و هر کودکی آرزو دارد حضور در چنین محیطی را تجربه کند.

ادامه مطلب

مهدکودک Kita Hisa
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک Kita Hisa

مهدهایی که با هدف آموزش و نگهداری کودکان، پا گرفته است این روزها نقش به سزایی در تربیت کودک دارند و عنصر مهمی در مسیر تربیت کودک محسوب می‌شوند.بررسی‌ها نشان می‌دهد که عوامل مهمی که در تعیین کیفیت یک مهد کودک موثر است به جنبه‌های مختلف آن باز می‌گردد. در این بررسی‌ها مشخص شده کمیت گروه (تعداد کودک در یک مکان واحد)، نسبت مراقب به کودک، آمادگی تحصیلی مراقب، تعهد شخصی مراقب به یادگیری و مراقبت کردن از کودکان جزو ویژگی‌های یک مهدکودک خوب و مناسب محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

مهد کودک Yellow Elephant
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهد کودک Yellow Elephant

مهدکودک و فضای نگهداری از کودکان Yellow Elephant ،که توسط دفتر طراحی معماری xystudio طراحی و اجرا شده است .فضایی زیبا و بی نظیر برای آموزش و بازی کودکان در لهستان است، ، این مهدکودک ،در یک سطح و ساختمانی دهلیزی شامل ۵ فضای مجزا است که ۲ فضا برای کودکان شیرخوار و ۳ فضا برای کودکان بزرگتر و موضوعات آموزشی می باشد . این مجموعه برای نگهداری ۱۲۵ کودک برنامه ریزی شده است .

ادامه مطلب