دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل به عنوان یکی از مباحثی که مردم عادی با آن سر و کار دارند، همواره با ابهامات و سوالات زیادی همراه بوده است. بسیاری از ما هنگامی که تصمیم به ایجاد تغییراتی در فضای منزل خود می‌گیریم با این سوال مواجه هستیم که چگونه یک دکوراسیون داخلی را هم مطابق با سلیقه خود و هم متناسب با شرایط منزل به اجرا درآوریم؟ پاسخ این سوال نیازمند شناخت نسبی از سبک‌ها و نیازهای هر بخش از منزل و ترکیب صحیح عناصر مختلف نظیر رنگ‌ها و نورپردازی، سایر قطعات مبلمان و اشیا دکوراتیو است.

با فضای خالی بالای تخت خواب چه کنیم؟

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که برای داشتن یک اتاق خواب عالی باید چه چیزهایی داشت؟ یک تخت با روتختی‌های مناسب، دیوارهایی به رنگ مورد علاقه و میز و صندلی‌هایی متناسب با اندازه اتاق خواب همگی از جمله مواردی هستند که به ذهن ما خطور می کنند. اما گاهی با وجود اینکه تمام اجزای یک اتاق خواب را به بهترین شکل ممکن قرار می‌دهیم هنوز هم به نظر می‌رسد که اتاقمان چیزی کم دارد. احتمالا اگر کمی توجه‌مان را از وسایل و مبلمان دور کنیم ایراد کار را متوجه شویم. کافی است به دیوار ساده و خالی بالای تخت خواب نگاهی بیاندازید! دیوارها نقش بسزایی در دکوراسیون اتاق خواب دارند. اما کمتر کسی توجه به دیوار بالای تخت خواب می‌کند. راهکارهای بسیاری وجود دارند که می‌توان فضای خالی بالای تخت خواب را با حفظ موارد ایمنی به زیبایی آراست.

درست‌ترین روش و مکان نصب تابلوهای هنری در خانه

بی شک ما  تابلوها و قاب عکس ها را برای دیده شدن به روی دیوارها نصب می کنیم، اما اینکه این آثار هنری چگونه دیده شوند به نحوه نصب آنها، مکانی که به آنها اختصاص می دهیم و محیط پیرامونشان بستگی دارد. در واقع نصب اشتباه تابلوها بر روی دیوار نه تنها موجب خلق زیبایی نمی شود بلکه ممکن است بر جلوه یک فضا نیز تاثیر منفی بگذارد. با این وصف سوال این است که چگونه یک تابلو را بر روی دیوار نصب کنیم تا بهترین جلوه ممکن را داشته باشد؟
اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

۶ سبک پرطرفدار در دکوراسیون داخلی

چیدمان داخلی خانه تأثیرات فراوانی بر زندگی روزمره ما دارد و می‌تواند بر احساسات ما تأثیر بگذارد. سبک طراحی داخلی خانه در واقع سلیقه، شخصیت و روحیات صاحب‌خانه را به نمایش می‌گذارد. با انتخاب بهترین المان‌ها و عملکرد هوشمندانه می‌توان هر فضایی را با هر ظاهری شکل داد و ساخت. اما برای ایجاد هماهنگی و انسجام بیشتر در قسمت‌های مختلف خانه، بهتر است از سبک مشخصی پیروی کنیم. برای شناخت سلیقه خود و اعمال آن در دکوراسیون داخلی، پیشنهاد می شود سبک‌های طراحی داخلی را بهتر بشناسیم. همچنین برای بهبود فضای داخلی خانه بهتر است آگاهی خود را درباره ی سبک موردنظر افزایش دهیم.

 

نکاتی درباره خرید میز ناهارخوری

از آن دورانی که میز ناهارخوری یک وسیله تجملاتی، بدون استفاده و جاگیر در دکوراسیون منزل محسوب می شد، مدت‌ها می‌گذرد. امروزه بدون توجه به بزرگی یا کوچکی خانه‌ها، میز ناهارخوری یکی از وسایل پرکاربرد و ضروری به شمار می‌رود. با این وجود همچنان خریداران برای یافتن یک میز مناسب با ابهامات و دردسرهای زیادی مواجه‌اند. قیمت بالای این میزها اگر با فرسودگی زودهنگام همراه باشد، زیان هنگفتی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند. نتیجه آنکه تصمیم گرفتیم تا درباره ویژگی‌های یک میز خوب، مدل های محبوب و ترفندهای خرید یک محصول مناسب، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

استفاده از مبل تک در دکوراسیون داخلی منزل

محدودیت مساحت خانه‌ها از معضلاتی است که تقریباً در هر جای دنیا مردم با آن مواجه‌اند. در ایران نزدیک به یک دهه است که خانه‌ها با ابعادی کوچک ساخته می‌شوند تا از قیمتی پایین‌تر و متناسب با توان خرید مشتریان برخوردار باشند. اما این کاهش مساحت دست و پای خانه‌داران برای خرید یک ست کامل […]

میز تحریر و نقش آن در دکوراسیون داخلی منزل

میزهای تحریر در فضای منزل کاربردی چندمنظوره دارند و از آنها به عنوان میز لپ تاپ و یا میز کامپیوتر نیز استفاده می شود. این میزها در جنس ها و طرح ها و سایزهای مختلف توسط شرکت ها تولید می شوند. از آنجایی که به علت محدودیت فضامحل قرارگیری میزهای تحریر معمولا در اتاق خواب و یا گوشه ای از فضای نشیمن است زیبایی و هماهنگی آن با دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکوراسیون داخلی منزل

این خانه احاطه شده با درختان سرو طبیعی، سقفی از جنس گالوانیزه دارد که یاد آور خانه های ییلاقی است. مجموعه ای از پنجره های بزرگ در خانه، اجازه ورود نورطبیعی بسیاری به درون خانه را می دهد. آشپزخانه سفید به وضوح دیده می شود که در تضاد با دیوارهای کدر اتاق نشیمن است که […]