منبع الهام‌بخش برای طراحی
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

دوازده منبع غیر معمول الهام‌بخش برای طراحی

بیشتر طراحان صنعتی، طراحان مبلمان و دکوراتورها وقتی ایده و طرحی به ذهنشان نمی‌رسد، به گالری‌های طراحی سر می‌زنند تا ایده بگیرند. اما این کار دیگر الهام گرفتن نیست و به‌نوعی کپی کردن است. از طرف دیگر سایت‌هایی که به ارائه ایده برای طراحان می‌پردازند مورد توجه اکثر طراحان هستند و از این روی ممکن است آثار و محصولات برگرفته از آن‌ها مشابه هم و تکراری باشد. اما راه‌های زیاد دیگری پیش روی طراحان است که می‌توانند از آن‌ها الهام بگیرند. در ادامه به بررسی دوازده مورد که می‌توانند برای طراحان الهام‌بخش باشند، می‌پردازیم. چه طراح مبلمان و دکوراسیون آماتور یا حرفه‌ای باشید و چه کنجکاو یافتن راه‌هایی خلاقانه برای تغییر دکوراسیون این ۱۲ منبع حتما به شما کمک خواهند کرد.

ادامه مطلب

سبک های طراحی فروشگاهها 5
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

سبک های طراحی فروشگاهها ۵- (NATURAL)

سبک های دکوراسیون فروشگاهها: (Concept stores)در این سری از مطالب نمونه هائی از پنج سبک رایج در طراحی فروشگاه را عرضه می کنیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی به ارتقاء سطح طراحی فروشگاهها بنمائیم، گرچه که طی چند سال اخیر شاهد ایجاد فروشگاههائی با طراحی های فاخر بوده ایم، اما ارائه این مطالب نیز شاید کمکی به یاد آوری سبکهای اجرا شده در سایر نقاط جهان باشد.این سبک ها عبارتند از: َ             ARTY – BRIGHT – CHIC – EPURE – NATURAL در این مطلب تصاویری از فروشگاههای طراحی و اجرا شده با سبک   NATURAL  ارائه خواهیم نمود: 

ادامه مطلب

Green Varnish به طراحی استودیو Nomad
ادامه مطلب
فضای باز

Green Varnish به طراحی استودیو Nomad

این استودیو در حال آماده سازی دومین طراحی اش می باشد که در ماه May سال ۲۰۱۶ نصب و ایجاد خواهد شد. هر دو کانسپت که با هم ارتباط پیدا می کنند، جزو یک کار هستند که در دو بخش ساخته شده اند.

ادامه مطلب

غرفه های پیش ساخته ناهار خوری
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

ارائه غرفه های پیش ساخته ناهار خوری توسط زاها حدید در میامی

برای اولین بار تعداد محدودی از غرفه های پیش ساخته برای بخش
صرف غذا در نمایشگاه طراحی میامی ۲۰۱۵ به نمایش در آمد . 

ادامه مطلب

جنگل حلقه ها
ادامه مطلب
فضای باز

جنگل حلقه ها

شرکت معماری Suppose Design ، جنگلی از حلقه های پیچ در پیچ ،را برای بازی کودکان , در شهر Hamakita در ژاپن طراحی و اجرا کرده است.

ادامه مطلب

رستوران creativo el equipo با کاشی های سرامیکی در بارسلونا
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

رستوران creativo el equipo با کاشی های سرامیکی در بارسلونا

این رستوران عمدتا با سرامیک آراسته شده است.در این رستوران دو بخش اصلی غذاخوری وجود دارد که به گونه ای مختلف طراحی شده اند.یکی از این سالن ها فضای داخلی است و دیگری فضایی تحت تاثیر طبیعت است(پاسیو و تراس داخلی).طراحان این مجموعه بااستفاده ازسرامیک هایی در رنگ های مختلف، شکل ها و فرم هایی که ایجاد کرده اند که به آن ماهیت مدیترانه ای داده است.

ادامه مطلب