چگونه یک اتاق کنفرانس مناسب داشته باشیم؟

یکی از مهمترین اتاق های هر شرکتی که در اولین برخورد مراجعان می تواند آنها را تحت تأثیر قرار دهد اتاق کنفرانس است پس باید در چیدمان آن دقت لازم را به عمل آورد.

بررسی فضای اداری مایکروسافت در لیسبون

با ورود به قرن بیست و یکم و تحولاتی که در تکنولوژی ارتباطات واقع شده است وظایف کارکنان و نحوه عملکرد ایشان نیز تغییر کرده و به نظر می رسد این تغییرات باعث شده که پارادایم های چگونگی طراحی داخلی ادارات و نحوه اسکان نیز تغییر یابد .

راهنمای خرید فایل و ساید اداری

شاید ساخت فضاهای ذخیره سازی و انبارش با روش های خلاقانه، بهترین و کم هزینه ترین راه باشد اما همیشه امکان پذیر نیست. به هر حال همه ما چه در محیط کاری و چه دفتر کار خانگی به فایل و ساید اداری احتیاج داریم که مستقل از دیگر قطعات مبلمانمان باشند و بتوانیم به راحتی […]

آشنایی با معماران بزرگ جهان(Isamu Noguchi )

شاید بیش ازهر استادی در نیمه قرن Isamu Noguchi “” ایسامو نگوچی ارتباط میان خود با مردم و میان طراحی با هنر را برقرار نمود . دوران زندگی او با توالی میان تجربه ، آموزش و بروز خلاقیت گذشت .او می گفت : هنگامیکه کشف می کنید که چگونه چیزی را انجام دهید ، آنگاه می توانید آنرا انجام دهید و یا گاهی کاری را انجام می دهید و سپس متوجه چگونگی انجام آن می شوید .

طرح های نوین در محیط های اداری، (بخش دوم)

بعضی دفاتر کار خسته کننده و کسالت آفرین هستند ، اما به طور قطع همه دفاتر کار چنین نیستند ، همه ادارات احساس یکسانی را در کارکنان و مراجعین ایجاد نمی کنند . بعضی مدیران اماکن کاری را به نحوی ایجاد می کنند که کارکنانشان با انرژی بیشتری به کار بپردازند و خلاقیت بیشتری بروز دهند . برای شرکت های پیشرویی مثل گوگل ، که نیاز به کارکنانی باهوش ، خلاق و خواستار رشد دارند ، می باید فضای کار این کارکنان جوان و هوشمند را نیز به نحوی فراهم کنند که از هر جهت ، مناسب رقابت و فعالیت خلاقانه باشد .

تاثیر گرافیک بر طراحی داخلی با تمرکز بر آثار موندریان

حدود یک قرن پیش دو هنرمند به نام های پیت موندریان (Piet Mondrian) و بارت ون لک (Bart van der Leck) در روستایی کوچک در هلند به نام لارن (Laren) با هم آشنا شدند. این دوستی ساده بعدها به پایه گذاری یکی از مهم ترین جنبش های هنری مدرن منتهی شد. این جنبش هنری به استفاده انتزاعی از رنگ های قرمز، آبی و زرد و فرم های خطی و منظم مشهور بود و با وجود سادگی می توانست فضایی چند بعدی خلق کند. از این رو، بسیاری موندریان را یکی از پیشتازان گرافیک امروزی می دانند.

دکوراسیون اداری

بهترین دکوراسیون اداری کدام است؟ آیا باید رنگ‌‎های زیادی به کار برد؟ آیا داشتن محوطه استراحت واقعا ضروری است؟ چطور باید یک دکوراسیون اداری با روحیه رسمی اما امروزی داشت؟ امروز «کار کردن» مفهوم بسیار گسترده‌تری از آن چه دارد که گذشتگان ما می‌شناختند. شیوه نویی از کار کردن وجود دارد که طراحی دکوراسیون اداری را نیز همراه با خود تغییر داده است. دفاتر قدیمی کار، مکان‌هایی بودند که در آن چند کارمند صرفا مشغول تایپ کردن و با تلفن صحبت کردن دیده می‌شدند، فقط برای میز و صندلی جا داشتند و خیلی از آن‌ها حتی فضای غذاخوری مناسبی نداشتند. امروز دفاتر به نیازهای متعددی پاسخگو هستند و تمرکزشان روی علایق و نیازهای کارمندان است. دفاتر کار باید منحصر به فرد و منعطف باشند و خلاقیت و توانایی کارمندان را افزایش دهند. پس دکوراسیون اهمیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد. ما به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب را در زمینه دکوراسیون اداری برای شرکت‌، دفتر و اداره خود بشناسید و اجرا کنید.

چگونه طراحی دکوراسیون اداری موجب بهبود ارتباطات شد؟

۲۷ اردیبهشت ماه هر سال مطابق با هفدهم ماه می میلادی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی نام‌گذاری شده است. بر اساس مطالعات گوناگون ارتباط مناسب میان کارمندان یکی از عوامل مؤثر در افزایش راندمان و سودآوری بیشتر شرکت‌هاست. این موضوع تنها به چند سال اخیر مربوط نمی‌شود و بیش از نیم قرن است که مدیران و طراحان مبلمان و دکوراسیون اداری به آن پی برده‌اند. از این رو دکوراسیون اداری طی دهه‌های اخیر تغییرات زیادی به خود دیده است؛ اما سؤال این است که چگونه طراحی دکوراسیون اداری موجب بهبود ارتباطات می‌شود؟

نسل جدید مبلمان اداری Knoll برای دکوراسیونی به انعطاف صحنه تئاتر

دیوید راکول (David Rockwell) طراح و معمار برجسته آمریکایی و بنیان‌گذار گروهی با همین نام تجارب خود در زمینه طراحی را به کار بسته و یک مجموعه مبلمان اداری به نام Rockwell Unscripted را برای برند Knoll طراحی کرده است. او که بیشتر به طرح‌های خود برای سالن‌های نمایش خیابان برادوی مشهور است، تلاش کرده تا مبلمانی را طراحی کند که به شرکت‌ها اجازه دهد سریعاً فضای کاری خود را بر اساس نیازهای متنوع خود تغییر دهند.

چگونه فضای کار کوچک خود را بزرگتر جلوه دهیم؟

اگر تصور می‌کنید در سال های اخیر مساحت محیط‌های اداری کاهش یافته است، چندان اشتباه نکرده‌اید، چراکه از دهه ۱۹۹۰ تاکنون ادارات به طور میانگین نزدیک به ۲۱ درصد کوچک‌تر شده‌اند.

این موضوع سبب شده تا طراحان دکوراسیون به دنبال راه‌هایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای اداری باشند. در واقع با یک طرح مناسب و انتخاب صحیح مبلمان و لوازم جانبی حتی در یک فضای کوچک هم می‌توان توانایی، خلاقیت و حس همکاری کارکنان را برانگیخت. ما نیز در این مطلب به برخی نکات که به شما کمک می‌کند تا دفتر کار خود را بزرگ‌تر جلوه دهید، اشاره خواهیم کرد.