چگونه یک سرویس خواب مناسب بخریم؟

بعد از به پایان رسیدن یک روز سخت کاری هیچ چیز لذت بخش تر از لم دادن و استراحت در فضایی دنج و راحت مانند اتاق خواب نیست.

۶ ترفند برای تزیین میزهای کنار تخت یا پاتختی

یکی از عناصر مهمی که در اتاق خواب قرار دارد و معمولا به آن کم توجهی می شود میز کنار تخت یا همان پاتختی است. داشتن یک پاتختی زیبا و کاربردب در کنار تخت می تواند جلوه زیبایی به اتاق ببخشد.

رنگ ها را چگونه در اتاق خواب به کار ببریم؟

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یکی از آیتم های اصلی انتخاب رنگ است. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و در حقیقت باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله به راحتی درون آن به آرامش دست یابد.

اتاق نوزاد خود را چگونه بچینیم؟

دکوراسیون اتاق نوزاد از آن دکوراسیون هایی است که نیاز به وسواس خاصی دارد. اغلب والدین در انتخاب وسایل مورد نیاز و چگونگی چیدمان این وسایل سردرگم هستند.

قدم به قدم پیش به سوی یک اتاق خواب دلنشین

معمولا اتاق خواب نسبت به بقیه قسمت‌های خانه مثل آشپزخانه و اتاق پذیرایی در معرض دید کمتری قرار دارد. به همین دلیل ممکن است آخرین جایی باشد که در خانه تکانی به سراغش بروید، اما واقعیت این است که اتاق خواب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک خانه است. جایی که قرار است در آن استراحت کنید، روی کارهای شخصی‌تان تمرکز کنید و خواب آسوده‌ای داشته باشید. به همین دلیل نباید بگذارید اتاق خوابتان محل تجمع وسایلتان شود و مدام به‌هم ریخته باشد. با دانستن چند راهکار ساده می‌توانید یک اتاق خواب دلنشین و مرتب داشته باشید.

دیزاین اتاق‌خواب

دیزاین اتاق خواب از این جهت مهم است که این اتاق یکی از مهمترین، اصلی‌ترین و البته راحت‌ترین بخشهای هر خانه‌ای است و محلی مناسب برای آرامش و استراحت. هیچ چیز بهتر از دراز کشیدن بعد از یک روز طولانی و سخت در اتاق‌ خوابی که با سلیقه و ذهن خود طراحی کرده‌اید، نیست. همه ما اهمیت خواب شبانه را می‌دانیم، اما شاید ندانیم دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب تا چه اندازه می‌تواند در آن تأثیر داشته باشد. دیزاین اتاق خواب، رنگ اتاق خواب، مبلمان مورد استفاده در اتاق خواب، کف‌پوش و پرده‌ها در اتاق خواب همه در کیفیت خواب موثر هستند و باید متناسب با خلق و خو و علایق شما طراحی شوند. البته که در این بین اصولی هم حائز توجه است. در این مطلب ما به چگونگی دیزاین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب پرداخته‌ایم. اگر به دنبال یک دیزاین مناسب برای اتاق خواب خود هستید با همراه شوید.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب بعنوان یکی از بخش‌های اصلی و اساسی منزل، همیشه مدنظر طراحان بوده و دکوراسیون جذاب و آرامش‌بخش دغدغه همیشگی بسیاری از افراد بوده است. نیاز انسان به خواب و استراحت برای رهایی از خستگی‌ها و فشارهای روزمره امری غیرقابل انکار است. بین داشتن یک خواب خوب و آرام و سلامت و شادابی و موفقیت ما در زندگی رابطه مستقیمی وجود دارد. همه ما به دنبال داشتن روزی خوب و پرانرژی هستیم پس باید به محیط خوابمان که لازمه داشتن خوابی کافی و در نتیجه روزی بانشاط است، توجه بیشتری داشته باشیم. دکوراسیون اتاق خواب سه ویژگی آرامش، دلپذیربودن و صمیمیت را به آن می‌دهد. پس قبل از هرچیز باید درنظر داشته باشیم که هدف دکوراسیون اتاق خواب درکنار زیبایی، راحتی و آرامش بخش بودن محیط آن است.

دوازده پالت رنگ حرفه ای برای یک اتاق خواب مدرن و متفاوت

شخصی‌ترین مکان در هر خانه بدون شک اتاق خواب است. جایی که می‌توانید با وسایل، چیدمان و رنگ آن بخش بزرگی از درونیات و علایق خود را به اشتراک بگذارید. اما برای داشتن یک اتاق خواب مدرن و فوق العاده فقط بهره بردن از علایق شخصی‌تان نمی‌تواند جوابگو باشد. چنانچه در فکر داشتن یک اتاق خواب مدرن و متفاوت هستید دانستن نکاتی نظیر شناخت و همنشینی رنگ‌ها در وسایل اتاق کمک بسیاری به شما خواهد کرد. به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا با معرفی دوازده پالت رنگ حرفه‌ای، راز طراحی و اجرای یک اتاق خواب مدرن را با شما به اشتراک بگذاریم.

با فضای خالی بالای تخت خواب چه کنیم؟

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که برای داشتن یک اتاق خواب عالی باید چه چیزهایی داشت؟ یک تخت با روتختی‌های مناسب، دیوارهایی به رنگ مورد علاقه و میز و صندلی‌هایی متناسب با اندازه اتاق خواب همگی از جمله مواردی هستند که به ذهن ما خطور می کنند. اما گاهی با وجود اینکه تمام اجزای یک اتاق خواب را به بهترین شکل ممکن قرار می‌دهیم هنوز هم به نظر می‌رسد که اتاقمان چیزی کم دارد. احتمالا اگر کمی توجه‌مان را از وسایل و مبلمان دور کنیم ایراد کار را متوجه شویم. کافی است به دیوار ساده و خالی بالای تخت خواب نگاهی بیاندازید! دیوارها نقش بسزایی در دکوراسیون اتاق خواب دارند. اما کمتر کسی توجه به دیوار بالای تخت خواب می‌کند. راهکارهای بسیاری وجود دارند که می‌توان فضای خالی بالای تخت خواب را با حفظ موارد ایمنی به زیبایی آراست.

پاتختی ندارید؟ از این وسایل به جایش استفاده کنید

اتاق خواب شخصی‌ترین مکان برای هر یک از ماست. این موضوع موجب شده تا اتاق خواب فضایی برای نشان دادن روحیات افراد باشد. در واقع با نگاهی به فضای اتاق خواب و دکوراسیون آن، به‌راحتی می‌توانید از روحیات افراد آگاه شوید. در این فضا حتی کوچک‌ترین اجزا نیز نقشی مؤثر در زیبایی و جلوه بیشتر دارند که از جمله آنها می‌توان به پاتختی اشاره کرد. با این حال اگر امکان خرید یک پاتختی را ندارید ناامید نباشید چراکه به‌آسانی می‌توانیم قطعاتی دیگر را با کمی خلاقیت جایگزین آن کنید.