آیا آشپزخانه اپن برای شما مناسب است؟

آشپزخانه از مراکز اصلی خانه است و به همین دلیل باید بیشترین اهمیت را به طراحی آن بدهیم. طراحی آشپزخانه را به صورت باز دوست دارید یا بسته در این مطلب به آن می پردازیم.

۵ تم جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه

دوست دارید چیدمان آشپزخانه تان شبیه به آخرین طراحی مجله‌ های دکوراسیون به نظر برسد اما وقت و پول کافی برای بازسازی کلی ندارید؟ خبر خوب اینکه راهکارهای کم هزینه و کم زحمتی هم وجود دارد که آشپزخانه تان را به زیبایی آشپزخانه مجله های دکوراسیون کند. بهترین قسمت این راهکارها هم این است که می توانید به یک مورد آن اکتفا نکنید و بسته به سلیقه آن ها را با هم ترکیب کنید.

اولین چیزهایی که دیده می شوند همان هایی هستند که هم راستا با چشم هستند.، بنابراین چند تغییر قابل توجهی که می توانید در آشپزخانه انجام دهید مربوط به دیوارها می شود. بیشتر اوقات تغییرات دکوراسیون آشپزخانه معطوف به لوازم، پیشخوان و لوازم آشپزی می شود و دیوارها به حساب نمی آیند در حالی که تغییرات روی دیوار به مراتب چشمگیرتر است.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه از این جهت اهمیت دارد که آشپزخانه قلب هر‌ خانه است. جایی که در آن می‌توانیم به کمک آشپزی و لذت پذیرایی از خانواده‌مان حس آرامش را به خود و آنها هدیه دهیم. بعضی از ما گاهی برای اینکه روحیه خود را تغییر دهیم تغییراتی را در ظاهر خود یا محیط اطرافمان ایجاد می‌کنیم که خود فرآیندی هیجان انگیز است. حالا اگر در این فرآیند فاکتورهای مربوط به دکوراسیون را هم لحاظ کنیم می‌توانیم علاوه بر لذت بصری به محیطی با کاربری و جذابیت بالاتر دست پیدا کنیم و دکوراسیون آشپزخانه جزو آن دسته از تغییراتی محسوب می‌شود که روی تک تک اعضای خانواده تاثیرگذار است.

۵ رویکرد چیدمان آشپزخانه سال ۲۰۱۸

با فرا رسیدن سال جدید، بسیاری به تغییر و تحول در محیط زندگی خود فکر می کنند. چیدمان محل زندگی یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که تاثیر زیادی در یک شروع دوباره و پرانرژی دارد دارد. اما سوال اینجاست که چیدمان کدام فضا باید تغییر دهیم و به چه شکل دیگری درآوریم؟ همچنین چه فضایی بیشترین تأثیر را در خانه و روحیه‌ی اعضای آن دارد؟ بی شک این تغییر و تحول باید در بخشی از خانه که رفت و آمد زیادی در آن صورت می گیرد و دائما در برابر چشم ساکنین قرار دارد صورت گیرد. این فضا جایی نیست جز آشپزخانه!
در ادامه به بررسی ۵ رویکرد چیدمان در آشپزخانه در سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم تا با چشم اندازی روشنتر به تغییر فضای آشپزخانه خود فکر کنید.

با ظروف آشپزخانه هنگام دکوراسیون آشپزخانه چه کنیم؟

ظروف بزرگ و کوچک، قابلمه‌ هایی که نمی‌دانید کجا قرار دهید، کارد و چنگال‌هایی که مرتباً گم می‌شوند و لیوان‌هایی که در جای مناسب قرار نمی‌گیرند و می‌شکنند. 

راه حل چیست؟

بهترین کار این است که به  آشپزخانه  نظم و ترتیب داده شود. اینکه بدانید کدام وسیله را چقدر نیاز دارید و قرار است در چه بازه‌های زمانی از آنها استفاده کنید، بسیار مهم است. با این کار دیگر لازم نیست که برای استفاده از یکی از وسایل آشپزخانه‌ ی خود، تمام کابینت‌ها را خالی کنید و تمام ظروف آشپزخانه را بیرون بکشید و برای مثال یک قابلمه را از جایی از آن دوردست‌ترین نقطه‌ی کابینت بیرون آورید. 
 

مشکلات آشپزخانه سفید رنگ که هیچ‌کس به شما گوشزد نمی‌کند

طراحی آشپزخانه با رنگ سفید، بسیار مدرن و شیک است. آشپزخانه سفید، می‌تواند انتخاب اول بسیاری از خانم‌های علاقه‌مند به سبک‌ مدرن باشد. این آشپزخانه‌ها مزیت‌های بسیاری دارد اما از مشکلات آن نیز نباید چشم‌پوشی کرد.

با این چند روش، همه را از تغییرات آشپزخانه تان، شگفت زده کنید

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه چیزی فراتر از انتخاب لوازم خانگی و کابینت هاست. بهتر است بدانید که دکوراسیون آشپزخانه به معنی شخصیت بخشیدن به آن است. پس لازم است که با دقت بیشتری به آن بیندیشید و فکری به حال تغییرات آن کنید. آشپزخانه که اغلب از آن به عنوان قلب خانه یاد می شود، می تواند تاثیر بسزایی بر خانه و اهل خانه، به خصوص خانم خانه بگذارد. یک آشپزخانه ی گرم و زیبا، صاحبش را سر ذوق می آورد! این مکان که هم برای آشپزی و هم بعضا به عنوان فضای سرگرم کننده از آن استفاده می شود، دقیقا همان فضای کلیدی و مهم خانه است که با اضافه کردن بخشی از المان های زیبایی سازی، می تواند ارزش مادی و معنوی خانه را دو چندان کند. 

۲۰ روش برای داشتن آشپزخانه‌ای به روز (۲)

همان‌طور که در قسمت قبلی این مطلب اشاره کردیم، آشپزخانه محلی‌ست که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم. برای آن‌که این زمان دارای کیفیت بیشتری باشد، همه‌ی ما دوست داریم که گه‌گداری در آن تغییراتی ایجاد کنیم. در مطلب قبلی ۱۰ روش که توسط آن می‌توانیم آشپزخانه‌ای به روز داشته باشیم را با هم خواندیم. در این مطلب به ۱۰ روش دیگر نیز اشاره می‌کنیم. با توجه به این ایده‌ها می‌توانید بدون آن‌که تغییرات بزرگی در فضای آشپزخانه‌ی خود ایجاد کنید، فضایی به روز و مدرن در اختیار داشته باشید. 

۲۰ روش برای داشتن آشپزخانه‌ای به‌ روز (۱)

آشپزخانه یکی از آن قسمت‌های خانه‌است که برای بسیاری از ما اهمیت فراوان دارد. مخصوصا ما خانم‌ها بخش زیادی از وقتمان را در آشپزخانه‌‌ی منزلمان می‌گذرانیم. البته این موضوع مختص خانم‌ها نیست، برای بسیاری از آقایان نیز آشپزی کردن یک علاقه‌مندی بزرگ است. به‌غیر از این‌ها امروزه در بیشتر خانه‌ها، آشپزخانه‌های اپن را مشاهده می‌کنیم. در نتیجه نحوه‌ی چیدمان و ظاهر این آشپزخانه‌ها بر دکوراسیون داخلی باقی نقاط منزلمان هم تأثیر می‌گذارد. به‌یاد می‌آورم که در خانه‌ی ما هر وقت که مهمان داشتیم همه در آشپزخانه جمع می‌شدند و مجبور کردنشان برای نشستن در سالن پذیرایی و رها کردن میز آشپزخانه کار سختی بود. این موضوع به‌نظر ما بسیار عجیب می‌آمد. حالا گاهی با خودم فکر می‌کنم که شاید صمیمیت و انرژی آشپزخانه بود که موجب این اتفاق می‌شد. با در نظر گرفتن تمامی این مسائل، شاید خیلی از ما به‌فکر به‌ روز کردن آشپزخانه‌ی منزلمان باشیم. برای این‌کار لازم نیست که تغییرات بسیار بزرگی ایجاد کنیم و هزینه‌ی زیادی بپردازیم. جزئیات کوچک‌تری هم می‌توانند به‌ما در داشتن یک آشپزخانه‌ی به‌ روز کمک کنند. در این مطلب سعی می‌کنم که ۲۰ روش برای داشتن آشپزخانه‌ای به‌ روز را با شما در میان بگذارم. 

گرایش جدید در دکوراسیون آشپزخانه : هود های مخفی

هود یک از وسایل ضروری و بسیار کاربردی در آشپزخانه است. هود با خارج کردن بو ، دود و بخاری که هنگام آشپزی بلند می شود ، هوای محیط آشپزخانه را تمیز و سالم نگه می دارد به عبارت دیگر، هود با هدایت کردن مواد معلق در هوا به بیرون از فضای منزل ، میزان رطوبت را در حد مناسبی ثابت نگاه می دارد.