طراحی داخلی آرامش بخش
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نکات یک طراحی داخلی آرامش بخش و راحت

بر اساس مطالعات انجام شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا ۷۷ درصد از مردم دنیا هرروز فشارهای فیزیکی و روانی استرس زایی را تجربه می کنند. علائم این فشارها شامل خستگی، سردرد، دلپیچه، دندان قروچه، سرگیجه، عرق کردن کف دست و پا، کج خلقی و عصبانیت است که به دلایل گوناگونی مانند کار، رقابت، نیازهای روحی و جسمی، بیماری، بی انگیزگی و انتظار به وجود می آیند.

ادامه مطلب

ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون آرامش بخش و کاربردی خانه

در این روزهای شلوغ و پر استرس همه ما به دنبال یک زندگی آرام و بدون استرس هستیم تا ساعاتی که در خانه خود و در کنار خانواده هستیم به آرامش برسیم. صد در صد دکوراسیون و طراحی خانه نقش بسیار زیادی برای رسیدن به آرامش دارد. معماران و طراحان به دنبال اثبات این علم هستند که دکوراسیون و چیدمان ساختمان ها در سلامت روان ما تأثیر دارند. در علم پزشکی و علوم اعصاب، مطالعاتی انجام شده است که بر طبق آن فضاهایی باید طراحی شود که حال افرادی را که در آن فضاها زندگی می کنند خوب کند و موجب آرامش آنها شود. امروزه از اصطلاح (Neuroarchitecture)، برای توصیف نحوه رفتار مغز و بدن در ساختمان ها استفاده می شود؛ حواس، ادراک، افکار، احساسات و اعمال مغز ما به هوای تنفسی، کیفیت نور، شدت صدا و رنگ، بافت و ابعاد همه مکان ها واکنش نشان می دهد می دهد. در این مطلب ما نگاهی دقیق تر به برخی از این مطالعات انداخته ایم تا ببینیم چگونه علم می تواند در طراحی خانه ای کمک کند که برای سلامت جسمی و ذهنی شما مناسب باشد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

ترفندهای دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای خانه‌ای آرامش‌بخش

خانه پناهگاهی برای آرامش و آسایش است. جایی که در آن وقتتان را با عزیزان و اعضای خانواده می‌گذرانید و قرار است حضور در آن حسی مثبت را به شما منتقل کند. دکوراسیون خانه می‌تواند در این تغییر روحیه بسیار موثر باشد و آسودگی خاطر بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. کافی است چند نکته را در تغییر چیدمان رعایت کنید تا ذهنتان از دل‌مشغولی‌ها آزاد و تنش و اضطراب از شما دور شود. دکوراسیون مناسب حتی می‌تواند خستگی‌تان را بعد از یک روز کاری پرفشار به‌طور کامل برطرف کند. تا رسیدن به این محیط آرامش‌بخش ده گام بیشتر فاصله ندارید. کافی است با این مطلب همراه شوید و روش‌هایی بسیار ساده را در تغییر دکوراسیون دنبال کنید. روش‌هایی مثل یک سازماندهی کوچک، ایجاد هماهنگی و استفاده از رایحه‌های گوناگون.

ادامه مطلب

فضاهایی برای آرامش بیشتر
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: فضاهایی برای آرامش بیشتر

بعد از ساعات کاری به چه چیزی نیاز دارید تا خستگیتان را به در کند؟ مطمئنا یک فضای آرامش‌بخش برای استراحت ازهر چیزی ضروری‌تر است. شلوغی، سرو صدا، سرعت و مشغله‌ی زندگی شهری حسابی جسم و روح را خسته می‌کند. مهم نیست خانه‌تان بزرگ باشد یا نه می‌توان به راحتی فضایی را که در اختیار دارید به محیطی برای تمدد اعصاب اختصاص دهید. رنگ‌های روشن، مصالح نرم و هندسه سبک اشیاء در این راه بیشترین کمک را می‌کنند. با آگاهی در انتخاب مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان فضای مد نظر را ایجاد کرد. این آرامش تنها مختص فضای خانه نیست برای اینکه بازده کاری بالایی داشته باشید باید دکوراسیون محیط کاریتان نیز به شما احساس آرامش و راحتی انتقال دهد. آرامش دفتر تجاری شما بر مشتریان تاثیرگذار است٬ مریض در مطبی که احساس آرامش داشته باشد با پزشکش راحت‌تر خواهد بود. پس هدف اصلی در طراحی داخلی یک مکان، ایجاد آرامش و راحتی است.
 

ادامه مطلب

دکوراسیون خانه با رنگهای سال 2016
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه با رنگهای سال ۲۰۱۶

امسال برای نخستین بار در جهان،موسسه پنتون به جای یک رنگ ،دو رنگ صورتی ملایم یا همان رز کوارتز و آبی روشن که نمادی از آرامش است را به عنوان رنگ سال اعلام کرده است.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی مغازه
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

دکوراسیون داخلی مغازه

در شهر Kiryu Gumma ژاپن، اولین نمونه فروشگاه نان و شیرینی با فکر توسعه اینترنتی در آینده افتتاح گردید. این مغازه از سال ۱۹۳۰ مشغول به کار بوده و بعد از یک نوسازی و تغییر در دکوراسیون داخلی مغازه به صورت پیشرفته درآمده است با قصد این که تصویر جدیدی از فروشگاه محلی و جهانی را بوجود آورند.

ادامه مطلب

طراحی دفتر Echoing Green
ادامه مطلب
فضای اداری

طراحی دفتر Echoing Green به طراحی Taylor & Miller Architecture & Design در شهر نیویورک

این پروژه از دو بخش تشکیل شده است.زمانی که مشتری برای طراحی این کار به ما مراجعه کرد این موضوع مطرح شد که به زودی دفتر آن ها به محلی بزرگتر منتقل خواهد شد.Taylor و Millerسیستم پارتیشن اداری و مبلمانی را توسعه دادند که از جعبه های تخته سه لایی در اندازه های مختلف و اشکال قائمه ساخته شده اند

ادامه مطلب

طراحی رستوران Hakataya Daikichi izakaya
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

طراحی رستوران Hakataya Daikichi izakaya توسط DESIGN STUDIO CROW در توکیو – ژاپن

این پروژه نوسازی izakaya محبوب در Ginza است .
به گفته طراح این کار تقاضایی که از طراحان شد بسیار ساده بود : برای ما izakaya ای طراحی کنید که هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد . ما فکر کردیم اگر فضای شلوغ سبک خیابانی izakaya را با ظاهر سنتی Ginzaترکیب کنیم می تواند حسی عجیب و غریب به izakaya ببخشد .

ادامه مطلب

مهدکودک Velez-Rubio
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک Velez-Rubio

در نقاشی های کودکان، خانه بیش از هر چیز دیگری کشیده می شود. در شروع کار معمولاً خانه به صورت یک مربع که بر بالای آن یک مثلث قرار دارد، کشیده می شود. خانه نماد پناه گاه و هسته ی اصلی و گرمی خانواده ای است که ممکن است مورد علاقه یا تنفر کودک باشد. خانه هایی که کودکان ترسیم می کنند ممکن است دارای باغچه، گل، درهای بزرگ، پنجره و پرده های رنگین باشد. چنین خانه ای، نماد یک زندگی سعادت مند است که کودک در آن احساس آرامش می کند.

ادامه مطلب

خدمات دهی در هتل ژاپنی توسط ربات
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

خدمات دهی در هتل ژاپنی توسط ربات با هدف تحقق بخشیدن به یک طرح ابتکاری کاملا جدید و کم هزینه

در قلب ناکازاکی ژاپن هتل Henn na که به هتل عجیب و غریب معروف است از مراجعه کنندگان خود با روبات هایی در بخش پذیرش،خدمات باربری، قفل اتاق ها و بخش اطلاعات مهمان نوازی می کند.هتل های هوشمند به منظور پایین آوردن هزینه ها و فراهم کردن فضایی آرام و راحت برای مهمانان ایجاد شده اند.این هتل هوشمند علاقمندان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است و مهمانان از امکانات جالب آن هیجان زده می شوند.

ادامه مطلب

12