کاخ ثابت پاسال
ادامه مطلب
بناهای تاریخی و نماد

کاخ ثابت پاسال

کاخ ثابت پاسال که با عنوان “کاخ ورسای ایران یا قصر سنگی “هم شناخته می‌شود در آغاز متعلق به حبیب‌الله ثابت (معروف به ثابت پاسال) سرمایه‌دار نامور ایرانی در پیش از انقلاب بوده است.

ادامه مطلب

ساده اما کاربردی!
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

ساده اما کاربردی!

“Leaning Loop” وسیله‌ای است که “Jason van der Berg” آن را در سال ۲۰۱۴ و با کمک موسسه “Urbanworm Design” طراحی کرده است. این محصول یک وسیله چند منظوره عمودی برای سازمان‌دهی وسایل است که از چوب خالص ساخته‌شده‌است.

ادامه مطلب

معرفی یک طرح جدید برای مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

معرفی یک طرح جدید برای مبلمان توسط خانم “زاها حدید”

خانم زاها حدید آرشیتکت متولد عراق است که مرز های معماری شهری را درنوردیده است ، وی که متولد ۱۹۵۰ است کارهای تجربی خود را در فضائی جدید و با فاصله بسیار با مفاهیم معماری معاصر ایجاد نموده است ، او همواره به دنبال ایجاد یک فضای تخیلی و رویائی است که همه زمینه های معماری را در بر می گیرد .او حیطه وسیعی از موضوعات از معماری شهری و ساختمانی تا محصولات و مبلمان داخلی را دنبال نموده است .

ادامه مطلب

فروشگاه جدید لوئیس ویتون
ادامه مطلب
معماری معاصر

فروشگاه جدید لوئیس ویتون در پاریس، توسط معمار ورسای طراحی‌شده است

لوئیس ویتون از لوکس ترین برند های اروپایی است که از اواسط قرن هجدهم میلادی تاکنون جایگاهش را در بین طرفداران مد و به خصوص ثروتمندان حفظ کرده است. این برند  در خانه ی مد پاریس به شدت قوی ظاهر شد و توانست جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. در ادامه به تاریخچه ی لوئی ویتون از زمان تاسیس تا فروشگاه جدیدش در قلب پاریس می پردازیم.

ادامه مطلب

معماران مطرح ایرانی
ادامه مطلب
بزرگان معماری

مژگان حریری و گیسو حریری، معماران مطرح ایرانی

شاید واژه‌ی بدیع بهترین توصیف برای آثار مژگان و گیسو حریری، این دو خواهر معمار باشد که همکاری خود از سال ۱۹۸۶ به شکل حرفه‌ای آغاز کردند. این دو طراح ساکن نیویورک شرکت معماری خود را در سال ۱۹۶۸ در آمریکا تاسیس کردند و نام این شرکت را حریری و حریری گذاشتند. از این دو طراح بزرگ آثار مطرح و شناخته شده ای وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

موزه لوور ابوظبی
ادامه مطلب
معماری معاصر

موزه لوور ابوظبی، گنبدی شناور از نور و سایه

موزه لوور یکی از مشهورترین موزه‌های جهان است که هم برای کلکسیون با ارزش خود و هم برای معماری زیبا و متفاوتش مشهور است. این بنا در سال ۲۰۱۷ بیش از ۸ میلیون بازدیدکننده داشته است. اکنون موزه لوور ابوظبی به عنوان اولین شعبه رسمی لوور خارج از فرانسه توسط معمار معروف Jean Nouvel طراحی و ساخته شده و در نوامبر ۲۰۱۷ افتتاح شد. این ساختمان در کنار آب‌های جزیره سعدیات شهر ابوظبی قرارگرفته که خود یک جزیره مصنوعی توریستی است و در سواحل خلیج فارس قرار دارد.

ادامه مطلب

فراخوان جایزه معمار
ادامه مطلب
رویدادها

فراخوان جایزه معمار ۱۳۹۶

مجله معمار با هدف گسترش هنر معماری،شهرسازی در سال ۱۳۷۶ بنا نهاده شد.این مجله اهدا کننده ی جایزه ی سالانه ی معمار است.بنیان گذار این رویداد معماری یکی از نویسندگان و فعالان حوزه ی معماری به نام سهیلا بسکی است که در سال ۱۳۹۴ در گذشت.امسال نیز این مجله اقدام به برگزاری این رقابت بزرگ کرده است و کلیه ی پروژه های ساخته شده بعد از انقلاب که در چهارگروه عمومی ، بازسازی ،مسکونی تک واحدی و مسکونی آپارتمانی طبقه بندی می شوند وتا به حال در این رقابت شرکت نکرده اند می توانند در رقابت امسال شرکت نمایند.لازم به ذکر است که پروژه های مرمتی مجاز به شرکت در مسابقه نیستند و کلیه ی پروژه های معماری داخلی که در اجزای ثابت فضای آنها دخل و تصرف صورت گرفته است می توانند در مسابقه شرکت کنند.

ادامه مطلب

معماری داخلی
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

معماری داخلی

Odonnell اولین موسسه ی تاریخ هنر در عصر دیجیتال است که در آن تمام اسناد پژوهشی و محتوای دیجیتال مرتبط با تاریخ هنر نگه...

ادامه مطلب

معماری داخلی مدرن
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

معماری داخلی مدرن

خانه ی YA که در منطقه ی Hyogo ژاپن واقع شده است با هدف فضایی برای آزادی و رهایی ذهن توسط تیم Kubota Architect Atelier  طراحی شده است.این خانه دارای معماری داخلی مدرن و زیبا است.

ادامه مطلب

پروژه ای با هدف صرفه جویی در انرژی
ادامه مطلب
نمایشگاه و غرفه سازی

پروژه ای با هدف صرفه جویی در انرژی و احترام به محیط زیست

پروژه Thao Ho Home Furnishing که واقع در Tan Bing ، شهر Ho Chi Minh است، یک پروژه نمایشگاهی است که اسباب و وسایل چوبی برای ساختمان های مسکونی، استراحتگاه ها و سایر ساختمان ها را ارایه می دهد.

ادامه مطلب

12