نشیمن شهری چیست؟
ادامه مطلب
فضای باز

نشیمن شهری چیست؟

سطوح نشیمن به عنوان یک عامل بصری، در صورت طراحی صحیح و رعایت الگوهای شهری و استانداردها می‌تواند در ارتقاء کیفیت بصری، زیبایی محیط و رضایت شهروندان بسیار موثر باشد که این فاکتور در شهرهای کشور ما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
نشیمن شهری پیکره یا سطحی افقی با ارتفاع متناسب از سطح زمین است که در محیط عمومی شهر برای نشستن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از نشستن، معمولا رفع خستگی، گذراندن اوقات فراغت، ارتباط اجتماعی و لذت بردن از چشم‌انداز اطراف است.

ادامه مطلب

خلاقیت در طراحی محل کار - شرکت حقوقی
ادامه مطلب
فضای اداری

خلاقیت در طراحی محل کار – شرکت حقوقی

در اینجا محل کاری را معرفی می کنیم که برای یک شرکت حقوقی به صورت نوآورانه و انعطاف پذیر طراحی شده است .
این دفتر در چهار طبقه در قلب کسب و کار شهر سیدنی واقع شده است .

ادامه مطلب

کانسپت دیزاین
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

درباره کانسپت دیزاین; طراحی مفهوم

وقتی که به دنبال معنای عبارت «کانسپت دیزاین» بگردید، به راحتی به معنای یکسان و درستی نخواهد رسید. این عبارت توسط معمارها، گرافیست‌ها، دکوراتورها و طراحان وب معنی شده است. چرا که در تمامی حوزه‌های خلاقانه مانند طراحی محصول، معماری، تبلیغات و غیره استفاده می‌شود و با توجه به زمینه کاری می‌تواند تفسیرهای متفاوتی داشته باشد.

ادامه مطلب

صندلی اداری Klimastuhl
ادامه مطلب
فضای اداری

نگاهی به صندلی اداری Klimastuhl محصولی از شرکت Klöber

بسیاری از افراد راحتی در محل کار را تنها در داشتن یک صندلی اداری ارگونومیک و استاندارد، یک میز اداری مناسب، نورپردازی بهینه و تعدادی کمدهای در دسترس می‌دانند؛ اما آیا وجود این موارد برای عملکرد مناسب کارکنان کافی است؟ بر اساس پژوهش‌های متعدد صورت گرفته، قرار گرفتن در معرض گرما و سرما بدن انسان را تحت فشار قرار می‌دهد و عملکرد صحیح کارکنان را مختل می‌کند. از سوی دیگر در یک محیط اداری با کارکنان مختلف، تنظیم دمای مناسب برای تمامی افراد کار دشواری است. حالا اما یک شرکت هلندی به نام Klöber این مشکل را با طراحی یک صندلی اداری با قابلیت تهویه هوا و تنظیم دما حل کرده است. 

ادامه مطلب

کتابخانه متفاوت از طراح مشهور
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۳۰ کتابخانه متفاوت از سی طراح مشهور (بخش دوم)

امروزه کتابخانه و قفسه‌ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی خانه‌ها ایفا می‌کنند. بنابراین، طراحان مبلمان و دکوراسیون داخلی تنها به وجود کتابخانه‌هایی برای نگهداری کتاب‌ها بسنده نمی‌کنند و به دنبال طرح‌هایی زیبا و منحصر به فرد برای خلق جلوه‌های خیره‌کننده در دکوراسیون منازل هستند. ما در بخش اول از این مطلب ۱۵ کتابخانه متفاوت از سی طراح مشهور را معرفی کردیم. در این بخش نیز نمونه‌های دیگر از کتابخانه‌های متفاوت را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مبلمان مقوایی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از جنس مقوا ! زیباتر و محکم تر از آنچه می پندارید

آیا تا به حال می‌دانستید که مبلمانی از جنس مقوا وجود دارد؟ شاید به نظرتان عجیب باشد اما این نوع مبلمان، در برخی موارد بسیار مفید و پرکاربرد هستند و زیبایی غیرقابل تصوری به دکوراسیون داخلی ببخشد. در واقع به تازگی در طراحی صنعتی استفاده از موادی ارزان قیمت، قابل بازیافت و سبک نظیر مقوا در ساخت مبلمان مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. مبلمان مقوایی اگرچه در ایران در دسترس نیست و مورد استفاده قرار نمی گیرد اما طی سال های اخیر استفاده از آن در بسیاری از کشورها رونق گرفته است. پس اگر تا به حال با این دسته از مبلمان آشنا نبوده اید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

از مزون ابژه تا پروژه تهران
ادامه مطلب
سایر

از مزون ابژه پاریس تا پروژه تهران

صندلی در تمدنهای کهن ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و نمونه ی آن را می توان در موزه ی ایران باستان جایی که داریوش بر صندلی شاهی تکیه زده مشاهده کرد. اما در دوران معاصر تولیدکنندگان بیشتر کارهای خود را بر اساس الگوهای وارداتی طراحی کرده و می سازند و کمتر به موضوع طراحی صندلی توجه می کنند و به طور تخصصی نیز این موضوع مورد مطالعه قرار نمی گیرد. در این بین بیژن شافعی و همکارانش معماران خلاقی هستند که به این موضوع از زاویه ی تخصصی پرداخته اند.

ادامه مطلب

آباژور ایستاده جذاب
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

آباژور ایستاده جذاب و بازیگوش به طراحی نیک رنلی

آباژورها ازجمله وسایلی هستند که به شیک و به‌روز بودن خانه و دفتر کار، کمک شایانی می‌کند. حتی بسیاری از افراد از این وسیله‌ی روشنایی، برای جذاب شدن مکان‌هایی که گیرایی ندارند، استفاده می‌کنند، چراکه به نظر می‌رسد آباژورها، عاملی بسیار تأثیر گذار در لوکس شدن دکور رستوران‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و دیگر مکان‌های تبلیغاتی و خصوصی، محسوب می‌شوند.

ادامه مطلب

مجموعه ای خیال انگیز
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

مجموعه ای خیال انگیز شبیه به حبابهای صابون در هفته طراحی هلند

درهفته طراحی هلند ۲۰۱۶، دو هنرمند به نام های Jetske Visser و Michiel Martens با همکاری یکدیگر سازه ای را طراحی ونصب کرده اند که به بررسی بازتاب و شکست نور و رنگ می پردازد.این اثر “انعکاس هولون” نام دارد و شبیه به حباب های صابون است.

ادامه مطلب

اولین زمین فوتبال غیرمستطیل در جهان
ادامه مطلب
books

اولین زمین فوتبال غیرمستطیل در جهان

اولین زمین فوتبال غیرمستطیل جهان ، در یک منطقه ی پرجمعیت به نام Khlong Toei در بانکوک تایلند ساخته شده است.این پروژه که شامل تعدادی زمین بازی غیرمعمولی است ، در جستجوی نشان دادن این موضوع است که فضاهای خالی نامتقارن نیز می توانند به عنوان فضای بازی وتفریح مورد استفاده قرار گیرند.

ادامه مطلب