مبلمان بازیافتی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از نوعی دیگر: مبلمان بازیافتی شکسته!

طراحان مبلمان در سال های اخیر علاوه بر زیبایی، جوانب دیگری نظیر تمایز و سازگاری با محیط زیست را نیز در طراحی های خود در نظر می گیرند. این موضوع سبب شده تا امروزه شاهد محصولاتی با ظاهری منحصر به فرد باشیم که از مواد بازیافتی تولید می شوند. در این راستا شرکت آلمانی Pentatonic طی یک همکاری با استودیو Snarkitecture در نیویورک مجموعه ای از مبلمان مدولار ساخته شده از ضایعات بازیافتی را طراحی کرده است که شامل یک نیمکت و میز جلو مبلی می شود.

ادامه مطلب

مبلمان از نوعی دیگر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی لوله بخاری!

مبلمان برای بسیاری از ما تعریفی ثابت و همیشگی دارد و شکل و شمایل آنها نیز اغلب در یکی از سبک‌های معروف دسته‌بندی می‌شود. با این حال مبلمان نیز با ایده‌های خلاقانه می‌تواند شکلی جدید و نامتعارف به خود بگیرد و توجه بیشتری را به خود جلب کند. بنابراین برخی طراحان با هدف ایجاد یک عنصر کانونی در فضاهای دکوراتیو، ایده‌های جذابی برای مبلمان ارائه می‌دهند که بسیاری از آنها از ساده‌ترین اشیا ممکن الهام گرفته شده‌اند. در این قسمت از سری موضوعات «مبلمان از نوعی دیگر» قرار است یک صندلی با ساختاری شبیه به لوله بخاری را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

صندلی با فضای نگهداری کتاب
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۱۲ صندلی با فضای مناسب برای نگهداری کتاب

دوستداران کتاب همواره به دنبال فضایی نزدیک خود برای قرار دادن کتاب ها و یک صندلی راحت برای مطالعه هستند. طراحان مبلمان نیز با ایده‌های خلاقانه، صندلی‌هایی طراحی کرده‌اند که دارای فضایی برای نگهداری کتاب است تا علاقه‌مندان به مطالعه، کتاب‌های خود را همیشه در دسترس داشته باشند. ما در این مطلب ۱۲ صندلی با فضای مناسب برای نگهداری کتاب را به شما معرفی می کنیم. 

ادامه مطلب

طراحی یک صندلی ساده و متفاوت
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی یک صندلی ساده و متفاوت

استودیو سوییسی Sapetti یک صندلی خاص و متفاوت را طراحی کرده است که به شما این امکان را می دهد که در هرزمان و هرمکانی که خواستید به راحتی بنشینید. این صندلی دارای ساختاری پوشیدنی است و هیچ ممانعتی برای راه رفتن شما ایجاد نمی کند.این صندلی برای فضاهای کارخانه ای و به طور کلی فضاهای صنعتی طراحی شده است.

ادامه مطلب

علیرضا یعقوبی مخترع و نابغه ایرانی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

علیرضا یعقوبی مخترع و نابغه ایرانی، مبتکر نسل جدید صندلی هواپیما

محقق ایرانی دانشگاه ملی مالزی در طرحی ابتکاری که علاوه بر جایزه جهانی طراحی، استقبال شرکتهای هواپیمایی بزرگ دنیا را نیز در پی داشته، موفق به طراحی و ساخت نسل جدید صندلی‌های هواپیما شده که ضمن افزایش فضای صندلی و راحتی بیشتر مسافران در پروازهای طولانی با کاهش قابل توجه وزن صندلی، میزان سوخت مصرفی هواپیما و هزینه‌ها و آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از آن را هم کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب

داستان یک صندلی که با نگرشی متفاوت طراحی شده است (صندلی فلوکس)
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

داستان یک صندلی که با نگرشی متفاوت طراحی شده است (صندلی فلوکس)

همانطور که مشاهده می کنید ، این نگرش با آنچه که به عنوان صندلی فولدینگ معمولی می شناسیم بسیار متفاوت است . اما تمامی خواص صندلی تاشو را دارد . برای انبار کردن جای بسیار کمی می خواهد و بسیار هم سبک است، در رنگ های مختلف عرضه می شود، از استحکام مناسبی برخوردار است، با ابعاد کوچکتر برای کودکان نیز تولید شده است و نصب آسان این صندلی باعث میشود مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

ادامه مطلب