تابستونه، بیا بریم سفر

مسافرت های تابستانی موضوعی است که این روزها کم کم خانواده ها با آن روبرو می شوند. اصل گردشگری در تابستان هم با آب گره خورده و همه به دنبال مناطق خنک و تفریحات آبی هستند. آفتاب گرفتن در سواحل هم که از تفریحات جدانشدنی سفرهای تابستانی است. به هر حال چه به دنبال خنکای چشمه های کوهستانی باشید چه آفتاب درخشان ساحلی بد نیست این بار کمی بیشتر جستجو کنید تا مناطق بکرتر و خلوت تری را پیدا کنید. رسیدن به مقصد بعد از ساعت ها ماندن در ترافیک باعث می شود سفر آنقدرها که باید خوش نگذرد. بدتر از آن وقتی است که برای چند دقیقه ای آب تنی مجبور باشید پشت صف سلفی بگیران منتظر بمانید. پس اگر اسم یک جاذبه گردشگری را که شنیدید که پیشتر به گوشتان نخورده، گوش هایتان را تیز کنید. احتمالا افراد بسیاری مثل شما از وجود آن بی خبرند و خلوت تر است.

بیست مقصد اصلی گردشگری در سال ۲۰۱۷ (بخش دوم)

در بخش اول، مقاصد گردشگری برتر جهان که رتبه های ۲۰ الی ۱۱ را از آن خود کرده بودند را، معرفی کردیم. در ادامه ی بخش اول، به معرفی بهترین مقاصد سفر و گردشگری که در جایگاه 10 الی ۱ قرار میگیرند، خواهیم پرداخت.

روز درختکاری؛ بهانه ای برای معرفی برترین باغ های جهان

در سال ۱۸۷۲ در ایالت نبراسکای آمریکا، ۱۰ آوریل مصادف با ۲۱ فروردین ماه، روز درختکاری نام گرفت که طی آن روز بیش از یک میلیون درخت کاشته شد. اما پس از مدتی، این روز به خصوص، به آخرین جمعه آوریل انتقال یافت.
۱۵ اسفند ماه در کشور ما، روز درختکاری نامیده می شود و مردم با حضور در پارک ها، باغ ها و جنگل ها و بسیاری از نقاط شهر، نهال های جوانی می کارند. این کار که قبل از سال جدید انجام می شود، کاری نمادین برای استقبال از بهار و آغاز زندگی در طبیعت است.
ما نیز به مناسبت این روز، قصد داریم تا در ادامه ی مطلب، به معرفی معروف ترین باغ و باغچه های زیبا در سراسر دنیا بپردازیم. در ادامه با ما همراه شوید. 

بیست مقصد اصلی گردشگری در سال ۲۰۱۷ (بخش اول)

سال جدید که از راه برسد، زمان مناسبی برای سفر کردن به نقاط مختلف جهان فراهم می‌شود. برترین مقاصد گردشگری در سال گذشته‌ی میلادی، بهترین‌ها از نظر گردشگران را برای کسانی که قصد سفر به اقصی نقاط جهان دارند، نشان می‌دهد.  Euromonitor International سالانه آماری را منتشر می‌کند که طی آن شهرهای مختلف در رتبه‌های یک تا ۱۰۰ قرار می‌گیرند. طی آخرین آمار منتشر شده، شهرهایی که در این لیست قرار گرفته‌اند بر اساس میزان سفر مسافران خارجی به آن‌ها رتبه گرفته‌اند که این آمار و ارقام از اقامت دست کم ۲۴ ساعته ی مسافران بین‌المللی در شهر مذکور برای مقاصد گردشگری یا بازرگانی، به دست آمده است.  مسافران بومی و افرادی که در حال گذر  بوده‌اند، از این لیست کنار گذاشته شده‌اند. 

در ادامه‌ی مطلب با ما همراه شوید و با این برترین مکان‌های گردشگری در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید. 

معرفی دیدنیهای فلسطین به مناسبت روز همبستگی با فلسطینی ها

۲۹ نوامبر مصادف با ۸ آذر ماه، روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین است. در سال ۱۹۴۷ در چنین روزی، بنا بر قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تقسیم فلسطین تصویب و به رسمیت شناخته شد. در این قطع نامه، بخشی از فلسطین به دولت یهود و بخش دیگر به دولت فلسطین اختصاص یافت. با وجود این، در ماه مه سال ۱۹۴۸، یهودی ها با اشغال سهم فلسطینی ها از خاک کشور، از تشکیل دولت و کشوری مستقل در آن بخش ممانعت کردند و این کشمکش ها تا به امروز ادامه یافته است.