با پاپیه ماشه هفت سین همیشگی بسازید
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

با پاپیه ماشه هفت سین همیشگی بسازید

اگر کمی حوصله داشته باشید و بخواهید هفت سین امسالتان با کیفیت تر از همیشه باشد، می توانید با تکنیک های ساده مجسمه سازی نمونه ای ماندگار از آن را بسازید و قدم در راه هنرمند شدن بردارید. یکی از این تکنیک ها پاپیه ماشه است. این لغت در اصل واژه ای فرانسوی به معنی کاغذ فشرده است و کاغذ باطله و سریش یا چسب چوب تنها مواد مورد نیاز هستند، برای درخشیدن سیبی سرخ در سفره هفت سین که تحت هیچ شرایطی هم لک گذر زمان به خود نمی گیرد و با این تکنیک ساخته شده است. اگر دوست دارید امسال حیوان سال را نیز بر سر سفره داشته باشید، خودتان می توانید با این تکنیک و به سادگی یک یا چند خوک بامزه بسازید. 

ادامه مطلب

سبک زندگی

آمد بهار جان ها …

نسیم بهاری، شکفتن شکوفه ها، جوانه های سبز رنگ روی درختان، هفت سین و دیگر نمادهای بهار و نوروز همه دست به دست هم می دهند تا با حالی خوش وارد سال جدید شویم. سالی سرشار از طراوت و تازگی، امید رویش و  اتفاقات خوب، سالی پر از سلامتی و سرور و سعادت برای همه هم وطنانمان. 
 دراین مطلب می خواهیم نکاتی را یاد آوری کنیم که  به استفاده بیشتر از موهبت های این فصل و این ایام بی نظیر به ما کمک می کنند. 

ادامه مطلب

جای مناسب هفت سین
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۵ جای مناسب برای قرار دادن هفت سین در طی ایام عید نوروز

بهار و عید نوروز با سفره هفت سین پا به خانه‌های ما می‌گذارند. سفره‌ای کهن و دیرینه که هر یک از عناصر آن به مفهومی والا اشاره دارند و با گذشت زمان کمی هم جلوه مدرن و زیباتر به خود گرفته‌اند. در فرهنگ ایرانیان قدیم پهن بودن سفره هفت سین تا پایان تعطیلات عید نوروز امری رایج محسوب می‌شد اما در این ایام با کاهش فضای منازل این کار کمی مشکل به نظر می‌رسد. با این وصف در اغلب خانه‌ها چند روز پس از آغاز بهار، سفره هفت سین برچیده و نمادهای آن نظیر سبزه و ماهی و تخم مرغ هر یک در گوشه‌ای قرار داده می‌شوند؛ اما زیبایی این سفره باستانی به اجتماع عناصر آن در کنار هم گره خورده است در نتیجه سؤال اینجاست که بهترین مکان برای قرار دادن هفت سین در ایام عید نوروز کجاست؟

ادامه مطلب

سفره هفت سین متفاوت
ادامه مطلب
سبک زندگی

ایده هایی برای یک سفره هفت سین متفاوت در نوروز ۹۷

عید نوروز نزدیک است و آداب خاص این عید از خانه‌تکانی گرفته تا سروسامان دادن به دکوراسیون خانه و چیدن سفره هفت‌سین در برنامه اسفندماه هر ایرانی جای دارد. یکی از رسوم فراموش‌نشدنی و جذاب شروع سال نو آماده سازی هفت‌سین است که معمولاً تا سیزده‌بدر هم در خانه می‌ماند و جزئی از دکوراسیون خانه است.
نفس وجود هفت‌سین در خانه حتی اگر دریک سینی کوچک و بسیار ساده چیده شود مهم است و معمولاً همه حتی کسانی که در سفر هستند یا لحظه تحویل سال به دلایلی نظیر سربازی یا شیفت کاری در خانه نیستند هم حتی این کار را انجام می‌دهند.
ممکن است شما امسال عید نوروز به دلایلی بخواهید سفره هفت‌سین دکوراتیوتر و شاخص‌تر از معمول داشته باشید. مثلاً در شهر یا خانه‌تان مانده‌اید و قرار است از مهمانان زیادی پذیرایی کنید، نوعروس هستید و سال اولی است که پذیرای مهمان در خانه خودتان هستید یا می‌خواهید برای محل کارتان یک هفت‌سین زیبا بچینید. برای این منظور می‌توانید از ایده‌های زیر برای آراستن سفره هفت‌سین متفاوت کمک بگیرید.

ادامه مطلب